PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی طراحی پرتال با شیرپوینت

somatco
یک شنبه 03 مرداد 1389, 19:03 عصر
سلام!
من دانشجوی کامپیوترم و برای پروژه پایانی ام طراحی یک پرتال برای یه سازمان با شیرپوینت رو انتخاب کردم. این مدت به چند جا سر زدم و به چند دلیل تقریبا از انجام این پروژه ناامید شدم. اول اینکه من تازه کار با شیرپوینت رو شروع کردم و به این نتیجه رسیدم که طراحی یه پرتال کار خیلی پیچیده تر از اونیه که فکر میکردم. و دوم اینکه اداره هایی که سر زدم حاضر به همکاری با یک پروژه دانشجویی نبودن. خوب فکر کردم بتونم فرمها و جریان های کاری معمول ادارات رو توی اینترنت پیدا کنم و از روی اونها یه سایت که خصوصیات پرتال رو هم داشته باشه برای یه اداره فرضی طراحی کنم. در واقع میخوام توی پروژه ام بیشتر روی ویژگیها و امکانات شیرپوینتی در طراحی یه پرتال تمرکز کنم.
حالا میخوام راهنماییم کنید که:
کتاب خوب در مورد شیر پونیت بهم معرفی کنید (دو تا خریدم که خیلی خوب توضیح ندادن).
کجا میتونم فرمها یا جریانهای کاری اداری رو پیدا کنم؟
اگه پیشنهادی برای انجام پروژه به بهترین نحو دارین!؟

ممنون!

khorsandreza
سه شنبه 05 مرداد 1389, 23:52 عصر
سلام دوست من:
یک پیشنهاد: اگر واقعا دنبال برنامه نویسی هستی سراغ شیر پوینت نرو بشین با همین vs2008 شروع کن و اگر دنبال پورتا هستی برای اینکه کارت راه بیفته کمکت میکنم ولی باید حداقل یک اشنائی کلی به برنامه نویسی داشته باشی ضمننا پورتا خیلی ساده تر از ان چیزی که فکر میکنی هست.
نردبان پله پله بالا میروند.
اگه کمک خواستی پیام خصوصی بده

somatco
دوشنبه 11 مرداد 1389, 12:43 عصر
ممنون!
من در حد یه دانشجوی کامپیوتر برنامه نویسی بلدم. تحت وب ASP با VB2008 و یه کمم سی شارپ کار کردم. حقیقتش من پرس و جو کردم، چون شیرپوینت یه فناوری تازه اس فکر کردم ازش استفاده کنم. البته قصد داشتم از هسته های شیرپوینت استفاده کنم و صفحه هایی که لازمه خودم طراحی کنم با سی شارپ طراحی کنم. من برنامه نویسی رو خیلی دوست دارم و از گستردگی کارم نمیترسم بهمین دلیله که این موضوع رو انتخاب کردم ولی دیگه دارم تقریبا نامید میشم. مشکل اولم این بود که نمی دونستم از کجا شروع کنم. ولی به هر حال شروع کردم. رفتم به چند تا سازمان و اداره سر زدم و ازشون خواستم تا اطلاعاتشون رو در اختیارم بذارن ولی هیچ کدوم حاضر به همکاری نشدن! هر جا هم میرفتن یه جوری بهم میگفتن که طراحی پرتال همون سنگ بزرگس که علامت نزدنه:ناراحت: آخر سر یکی از ارگانهای شهری بعد از چند روز رفت و آمد موافقت کرد وقتی برای جمع آوری اطلاعات رفتم کارمند محترم چارت سازمانیشون رو نشون داد و گفت که واقعا طراحی یه پرتال برای اینجا کار یکی دو نفر و دو ماه و شش ماه نیست اول ناراحت شدم ولی خوب که فکر کردم دیدم راست میگه و از اون به بعد دیگه به هیچ جا سر نزدم. تا وقتی ندونم برای کجا قراره پرتال طراحی کنم که نمیتونم چیزی رو شروع کنم:اشتباه:
شما اولین کسی هستید که یه جواب امیدوار کننده دادید.
اگه در این زمینه تجربه ای دارید ممنون میشم راهنماییم کنید، واقعا نیاز دارم!
لطفا راهنمایی ام کنید چی کار کنم؟ از کجا شروع کنم؟

vof.ir
شنبه 23 مرداد 1389, 01:08 صبح
قبل از هر چیز به وقل خودتان باید بدونید برای کجا میخواهید کار کنید
و اینکه یه چیز دیگه
معنی این را کاملا برای خودتان مشخص کنید
پورتال یعنی چی؟