PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی شی گرا OOP

Ilove you mahsa
یک شنبه 03 مرداد 1389, 21:04 عصر
سلام دوستان برنامه نویسم
سوالی داشتم دوستان من هنوز معنی برنامه نویسی شی گرا یا همون مسئله شی گرایی را در خانواده سی رو درک نکردم و نمی دونم یعنی چی و هرچی می خونمش یادش نمی گیرم خیلی هم دوست دارم یادش بگیرم می خواستم کمکم کنید و برام توضیح دهید و این را هم برام بگید یه برنامه نویس ماهر و درحد پروژه های بزرگ چگونه و به چه صورتی از مسئله شی گرایی استفاده می کند انشالله منظورم رو فهمیده باشید و اگر لطفی کنید جوری برام توضیح دهید که بفهمم من که مثل شما استاد نیستم یه اماتورم و خیلی راه دارم برای حرفه ای شدن که با کمک شما انشالله به اون مدارج هم برسم انشالله باتشکر از شما

Davood_amega
یک شنبه 03 مرداد 1389, 21:32 عصر
سلام .میتونید به این منبع مراجعه کنین:
www.sos006.blogfa.com (http://www.sos006.blogfa.com)

shask00l
یک شنبه 03 مرداد 1389, 21:40 عصر
خسته نباشید .
بحثی که انتخاب کردید خیلی بزرگه و عنوانی که برای تاپیک انتخاب کردید نامناسب .

به هر حال . توضیح دادن اینکه oop از چه چیزایی تشکیل شده و ..... بدردتون نمیخوره . اگر با برنامه نویسی C آشنایی دارید میتونم یه تمرین بهتون بدم تا بخشی از فواید oop رو از نزدیک مشاهده کنید .

مثال چیز زیاد سختی نیست . ولی تضمین میکنم که اگر انجامش بدی میتونی به 50% مطلب برسی.

برنامه ای بنویسید که یک کاراکتر روی صفحه رسم کنه و اون رو به اطراف حرکت بده و وقتی با گوشه های صفحه برخورد کرد در جهت مخالف برگرده به سمت داخل صفحه . و ..... همینطور ادامه بده .

چیز زیاد سختی نیست . اگه راهنمایی خواستی بگو . من خودم با همین تمرین شروع کردم:چشمک:

Salar Ashgi
یک شنبه 03 مرداد 1389, 22:31 عصر
خوب دوست عزیز شما مشکل تون رو دقیق مطرح نکردین ./

منظورتون از خانواده C کدوم ها هستن : ++C یا #C

درسته که این دو زبان شی گرایی شان بسیار شبیه بهم است ، ولی تفاوت های ملموسی نیز وجود دارد ؛

از جمله :

در ++C وراثت چندگانه وجود دارد ولی در #C وجود ندارد .
در ++C مفهوم کلاسهای دوست وجود دارد ولی در #C وجود ندارد .
کلا نحوه طراحی کلاس در ++C و #C متفاوت است .
پراپرتی های set , get در #C وجود دارند ولی در ++C وجود ندارند .
و خیلی مورد های دیگر ...

موفق باشید .

Ilove you mahsa
یک شنبه 03 مرداد 1389, 23:26 عصر
سی شارپ مدنظر من هست

اَرژنگ
دوشنبه 04 مرداد 1389, 03:13 صبح
سی شارپ مدنظر من هست

توصیه من به شما این است که از این فروم برایه یادگیری دوری کنید، متاسفانه این فروم ُپر است از مثالهایه اشتباه و گمراه کننده.
برایه یادگیری مفاهیم OOP به کتابها و یا سایتهایه OO رجوع کنید، بعد این مفاهیم را سعی کنید که در سی‌شارپ پیاده کنید، اگر همزمان با جاوا کار کنید و در هر دو زبان برایه پیاده کردن مفاهیم (نه یادگرفتن زبان ) استفاده کنید بعد از ۳ ماه همینجا میتونید به بقیه روشهایه درست را یاد بدید.

shask00l
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 00:53 صبح
چه استقبال گرمی از روش من به عمل اومد ... :لبخندساده: