PDA

View Full Version : سوال: CheckedListBox

vahab2010
سه شنبه 05 مرداد 1389, 15:10 عصر
یک CheckedListBox دارم که مثلاء 10 تا ایتم داره

که هر کدام از ایتم ها یک مجوز دسترسی است. برای هر کاربری چه طور میتونم مشخص کنم که چه مجوز هایی داره و وقتی مشخص شد چه طور میتونم محدودش کنم که به جاهایی که حق دسترسی اش رو نداره نره

ممنون میشم اگه لطف کنین و راهنماییم کننین

nasim bahari
سه شنبه 05 مرداد 1389, 15:20 عصر
اگه میشه بیشتر توضیح بدین ؟
سوال تون یه ذره گنگ بود ؟

Saman_12
سه شنبه 05 مرداد 1389, 15:22 عصر
خوب با تابع SaveSetting یه مقدار ذخیره کن که نشون بده چک باکس چک داره یا نه!
بعد توی یه تایمر با تابع GetSetting و یه If مشخص کن که به کجا دسترسی داشته باشه.
مثلا اگه True بود دسترسی داشته باشه و اگه نبود نداشته با شه......:لبخند:

vahab2010
سه شنبه 05 مرداد 1389, 15:38 عصر
من نفهمیدم . خوب شما که زحمت میکشی جواب میدی یه خورده بیشتر توضیح بده تا دریابیم
البته خواهشن

Saman_12
سه شنبه 05 مرداد 1389, 15:50 عصر
منظورم کاملا واضح هست(البته به نظر خودم)!!:لبخندساده:
البته این برای CheckedListBox نیست برای چک باکس هستش.
توی رویداد CheckedChanged هر چک باکس بنویس که اگه خاصیت Checked اون True بود با تابع SaveSetting یه مقدار True ذخیره کنه واگر نبود مقدار False.
بعدشم توی یه تایمر با استفاده از If و GetSetting چک کن ببین مقداری که قبلا ذخیره کردی چیه بعد بر اساس اون اجازه دسترسی بده یا نده !!!:بامزه:
انشا ا... که واضح بود؟؟؟؟؟؟

sari-1369
سه شنبه 05 مرداد 1389, 19:23 عصر
یه جدول میسازی برای تعیین سطوح دسترسی با فیلد های کد سطح دسترسی ؛ عنوان سطح دسترسی ؛ (فیلد به ازای هر قسمت که قرار دسترسی به اون محدود بشه ) مثلا ؛ تغییر کلمه عبور ؛ دیدن اطلاعات کاربران ؛ دیدن نامه ها .

این فیلد هارو از نوع منطقی یا بولین میگیری و هر قسمتی که اون نوع کاربری میتونه بهش دسترسی داشته باشه True و اگر نه False مقدار دهی میکنی و سطوح دسترسی مورد نظرتو میسازی .

بعدش توی جدول یوزرت یه فیل به اسم سطح دسترسی باید داشته باشی که مشخص کنه سطح دسترسی این کاربر چیه . که اونجا هم کد اون سطح دسترسی قرار میگیره .

حالا میمونه محدود کردن کاربران . بعد از ورد هر کاربر میری میبینی سطح دسترسیش چیه و اطلاعات مربوط به اون سطح دسترسی رو میخونی و حالا واسه اینکه مجبور نشی هر دفعه به بانک روجوع کنی برای چک کردن حق دسترسی کاربر ، اونهارو توی یک ماژول ذخیره میکنی و هرجای برنامه که خواستی خیلی راحت اون ماژول رو صدا میزنی و مقادیر رو میخونی .

vahab2010
سه شنبه 05 مرداد 1389, 20:23 عصر
خیلی ممنون از توضیحتون اما نگفتید چه طور با CheckedListBox کار کنم چه طور مشخص کنم کدوم ایتم انتخاب شده؟ اگه میشه با کد برام توضیح بدین

Saman_12
سه شنبه 05 مرداد 1389, 20:54 عصر
طریقه استفاده از چک لیست باکس رو نمی دونم چون تا حالا به هش احتیاج نداشتم!!!:لبخندساده:
اما شما چرا از چند تا چک باکس توی گروپ با کس یا پنل استفاده نمی کنید خواستی بگو تا یه نمونه کد استفاده از چک باکس براتون قرار بدم(به همون روشی که گفتم):لبخند:

sari-1369
سه شنبه 05 مرداد 1389, 23:33 عصر
به نظر من از دیتا گرید ویو استفاده کن . راحت تر هم هست .

یه چیز مثل این :

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=53196&stc=1&d=1280259213

vahab2010
سه شنبه 05 مرداد 1389, 23:56 عصر
اره اقا سامان قوربون کرمت اگه قرار بدی همشم توضیح بدی خیلی مخلصیم ما چیز زیادی حالیمون نیست یه جوری بگو بفهمیم

vahab2010
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 00:01 صبح
این دیتا گرید خیلی چیز جالبتری هستش اما من که...:افسرده: نمیگی باهاش چی کار کنم یعنی چه جوری واسش کد بنویسم؟

sari-1369
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 00:43 صبح
من نمیدونم سطح آشنایی شما با این کنترل ها در چه حدیه . شما در مورد کار با بانک مشکلی ندارین ؟

Saman_12
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 09:48 صبح
سلام.
این اون سورسی که از من خواستین :
http://italia-host.coolpage.biz/uploads/1280336514.rar