PDA

View Full Version : cliping تصویر

morteza_2009
سه شنبه 05 مرداد 1389, 23:11 عصر
سلام به دوستان عزیز ..

تو برنامه ای به تصویری احتیاج هست که باید با تصویر دایره تو خالی پوشونده بشه ... مثل دریچه ...

یه چیزی شبیه ماسک روی لایه تو فتو شاپ ... که دایره ای اون وسط ساخته بشه و تصویر عقبی از توش دیده بشه ...

می دونم که با تعریف graphic , rectegularf و متد clip و غیره می شه یه همچین شکلی در اورد ... فقط موندم چجوری بتونم تصویر عقبی رو با موس حرکت بدم ... بدون این که دریچه تکون بخوره ... و اینکه اگه بخوایم تصویر عقبی بزرگ کوچیک بشه چیکار باید کرد ...

ممنون می شم کلش رو بصورت فایل بزارید ...

Alghoochi
سه شنبه 05 مرداد 1389, 23:34 عصر
منظور شما اینه که می خوای یه دایره توی فرمت داشته باشی و وقتی اون دایره رو تکون می دی تصویر زیر اون نشون داده بشه البته داخل دایره

دو تا راه حل بلدم

اول اینکه یه picturebox داشته باشی و تصویر اونو یه تصویر دایره ای شکل از تصویر اصلیت انتخاب کنی و وقتی دایره شما تکون می خوره تصویر رو عوض کنی. نمی دونم منظورمو متوجه می شی یا نه
ولی این روش یه کمی زمان بره
روش دوم اینکه Region ، picturebox خودت رو یه دایره در نظر بگیری و وقتی که می خوای اونو تکون بدی اون دایره رو جابه جا کنی یعنی region Picturebox شما تغییر می کنه

morteza_2009
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 00:45 صبح
من که متوجه نشدم چی شد ... ولی فکر کنم متوجه منظورم نشدی .

می خوام یه مریع داشته باشم .. فرض کاملا مشکی .وسطش یه دایره تو خالی باشه که در اصل همون سوراخ دریچه ... مثلا فرض کن وسط کاغذ رو با قیچی بریدیم ... بعد هم پشتش یه تصویر دلخواه ... حالا هرچی ...

من می خوام بتونم وقتی موس رو روی تصویر پشتی می برم جابجاش کنم ... طوری که کاغذ جلویی یا همون سوراخ کاغذ تکون نخوره ...

بعد هم بتونم ... تصویر عقبی رو بزرگ و کوچیک کنم ...

Alghoochi
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 10:43 صبح
یه سوال آخر دایره ثابته ، تصویر عقبی جا به جا می شه یا تصویر عقبی ثابته و فقط دایره جابه جا می شه؟

morteza_2009
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 12:28 عصر
یه سوال آخر دایره ثابته ، تصویر عقبی جا به جا می شه یا تصویر عقبی ثابته و فقط دایره جابه جا می شه؟

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!1

من می خوام بتونم وقتی موس رو روی تصویر پشتی می برم جابجاش کنم ... طوری که کاغذ جلویی یا همون سوراخ کاغذ تکون نخوره ...

دایره تو خالی ثابته .... تصویر پشتی قدرت جابجایی داشته باشه

.........................................

ببین من یه مستطیل که وسطش دایره باشه رو نمی دونم چجوریه ولی یه دایره که وسطش یه دایره هست رو می دونم هم می تونی دایره رو تکون بدی همه هرچی پشتتش هست!

بده ببینیم چجوریه

Saman_12
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 13:22 عصر
ببین دوست عزیز من تو پست قبل که دادم درست توضیح ندادم !
توضیح :
شما هم میتونید دایره ای رو که توش یه دایره خالی دگه هست جابجا کنید هم تصویر پشتش رو!
اگه خواستبن جوری تغییرش میدم که دایره ثابت باشه وفقط تصویر پشتش جابجا بشه!
به تصویر زیر یه نگاه کنید:
http://italia-host.coolpage.biz/uploads/1280317218.png
حالا می خوای چه جوری باشه؟؟؟؟

morteza_2009
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 17:04 عصر
فقط گل رو تکون بدم ... البته با موس ... راستی بتونم بزرگ و کوچیکش هم بکنم با یه Trackbar ...

پیشا پیش ممنون

Saman_12
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 18:42 عصر
سورس رو از لینک زیر دانلود کنید :
http://italia-host.coolpage.biz/uploads/1280356065.rar

morteza_2009
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 07:54 صبح
اقا ممنون ... دانلود کردم ... به نظر همونیه که می خوام .. البته یکم باید تغییرش بدم ...

بهرحال ممنون ... اگه به مشکلی برخوردم بهت می گم

Saman_12
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 09:24 صبح
خواهش می کنم!!