PDA

View Full Version : اشتراک اینترنت

جواد فلاح
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 13:20 عصر
با سلام
دوستان من یک سیستم دارم که با استفاده از فیبر نوری به مخابراتی که 50 کیلومتر از ما دور است متصل شده و از اینترنت استفاده می کنم.این شرکت اطلاعاتی را در مورد IP به بنده داده جهت استفاده از اینترنت به شرح زیر:
IP:85.185.164.54
SUBNET MASK:255.255.255.252
Getway: 85.185.164.53
DNS:217.218.155.154
حالا من میخواهم این CONNECT خود را به اشتراک بذارم و یک سیستم دیگر در همان جا از اینترنت استفاده کند چکار باید بکنم.

razeghi_loved
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 13:39 عصر
اگر از تبدیل استفاده نکردی و کارت شبکه مخصوص فیبر نوری داری پس می تونی از کارت شبکه استفاده کنی از کارت شبکه به اون یکی سیستم یا سویچ وصل کن حالا برو روی گزینه کانکشنت و برو به قسمت advancedحالا کانشکنت رو بار کارت شبکه خودت شیر کن و اون تیک هم بزن
اگر ویندوز اصلیت سرور باشه مشکلی نظر ای پی دادن به کلاینت یا سیستم دوم نداری اما اگر ویندوزت غیر از سرور هست باید Ip خودت رو 192.168.0.1 و بقیه رو هم از یک به بعد ادامه بده
به این صورت
IP:192.168.0.2
SUBNET MASK:255.255.255.0
Getway: 192.168.0.2
DNS:4.2.2.4
DNS:217.218.155.154

zambur
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 16:41 عصر
سلام به همه دوستانی که در این فروم زحمت میکشن.
من میخوام از دو تنظیم مختلف برای یک کانکشن استفاده کنم.مثلا اگر در حالت اول باشم از IP:192.168.1.1 و اگر در حالت دوم باشم از IP:192.168.4.22 استفاده کنم.کارت شبکه من فقط یه دونس.آنبورده.میخوام بدونم با چه ترفندی میشه اینکارو کرد؟ خواستم با ساخت یوزر در ویندوز اینکارو بکنم اما نشد.
اگر کسی بلده کمکم کنه . مرسی

zambur
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 16:42 عصر
من میخوام از دو تنظیم مختلف برای یک کانکشن استفاده کنم.مثلا اگر در حالت اول باشم از IP:192.168.1.1 و اگر در حالت دوم باشم از IP:192.168.4.22 استفاده کنم.کارت شبکه من فقط یه دونس.آنبورده.میخوام بدونم با چه ترفندی میشه اینکارو کرد؟ خواستم با ساخت یوزر در ویندوز اینکارو بکنم اما نشد.

zambur
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 16:45 عصر

razeghi_loved
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 17:52 عصر
شما می تونید به کارت شبکه چندین IP بدهید وارد تنظیمات کارت شبکه که بشید در همون قسمتی که IP می دهید دکمه advances رو بزن می تونی چندین IP و چندین Getway بهش بدی حتی چندین dns می تونی بدی البته من منظورتو کامل متجه نشدم

zambur
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 18:31 عصر
من که تو advance نتونستم اونطوری که شما گفتین کارت شبکه رو ست کنم.
من دو جور استفاده متفاوت از شبکه دارم.بعضی وقتا لازمه با اینترنت شیر شده کار کنم و بعضی وقتا یه سری برنامه ها که وقتی به اینتر وصلم از کار میوفتن. میخواستم ببینم میشه دوتا یوزر تعریف کنم ؟ تو خود ویندوز منظورمه.
که وقتی با اولی بالا میام اینترنت کار کنم و وقتی با دومی بالا اومدم به کارای دیگه برسم که شبکه هم برقرار باشه.یعنی هر یوزر یه نوع متفاوت ست شده باشه. آیا نرم افزاری برای این کار وجود داره؟
مرسی که جواب میدین

razeghi_loved
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 19:08 عصر
شاید باز منظورتو نفهمیده باشم اما برنامه ای هست که وقتی مثلا می خوای از اینترنت با یکسری تنظیمات کار کنی و یا اینکه درجا تنظیمات رو عوض کنی و فقط شبکه باشه می تونی از این نرم افزار استفاده کنی
Network Profile Manager (http://www.brothersoft.com/network-profile-manager-46566.html)

zambur
پنج شنبه 21 مرداد 1389, 19:46 عصر
ببینید، فرض کنید یه شبکه راه انداختیم و اینترنت هم روشون هست، چنتا نرم افزار هم دارین که تحت شبکه کار میکنن، حالا وقتی میخواین با این برنامه ها کار کنین هم مجبورین شبکه باشین و هم مجبورین از اینترنت دیسکانکت بشین.که امکان دیسکانکت کردن اینترنت برای شما مقدور نیست و فقط میتونین با تغیر تنظیمات شبکه هم lan داشته باشین هم اینکه چون تغیراتی دادین اینترنت قطع میشه که خب این هم وقت گیره هم خسته کننده.اما اگر بشه دو تا یوزر تعریف کرد که روی یکی یه نوع تنظیمات باشه و روی یکی دیگه یه سری تنظیمات متفاوت تر اونوقت راحت میشه با لوگین کردن هرکدوم از یوزرا به استفاده دلخواهمون از شبکه بپردازیم.
البته ویندوز این اجازرو نمیده.مگر اینکه ترفندی باشه یا برنامه ای.
دیگه واضحتر از این نمیشه توضیح داد. اگه از دوستان کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.بازم تشکر میکنم که زود جواب میدین

razeghi_loved
جمعه 22 مرداد 1389, 10:32 صبح
شما می تونید به کارت شبکه چندین IP بدهید وارد تنظیمات کارت شبکه که بشید در همون قسمتی که IP می دهید دکمه advances رو بزن می تونی چندین IP و چندین Getway بهش بدی حتی چندین dns می تونی بدی البته من منظورتو کامل متجه نشدم
شما همین قسمتی رو که گفتم برید می تونید تنظیمات اینترنت رو دیفالت قرار بدی و در قسمت advances تنظیمات IP مربوط به شبکه رو وارد کنید یعنی می تونید با این کار به کارت شبکه خودتان هم زمان در دو رنج متفاوت کار کند

zambur
جمعه 22 مرداد 1389, 22:27 عصر
مشکل اینجاست که باید بین دوتا تنظیم مختلف که انجام دادیم باید سوییچ بشه. یعنی اگر کسی غیر از من هم خواست با سیستم کار کنه راحت بتونه انتخاب کنه که از کدوم شبکه میخواد استفاده کنه. یکی از دوستان گفتن میشه یه فایل bat ساخت و توی استارت آپ قرار داد که کار مورد نظر مارو انجام بده. من که اطلاعات زیادی ندارم ممنون میشم راهنماییم کنین.البه نرم افزاری که razeghi_loved (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=24743) معرفی کردن جواب داد ولی هم کرک نداره و هم اینکه ممکنه کسی دسکاریش کنه و یا اصلا بلد نباشه باهاش کار کنه

razeghi_loved
شنبه 23 مرداد 1389, 00:40 صبح
مگه منظور شما این نیست که مثلاً شما که می خواهید با سیستم کار کنید باید رنج ip شما 192.168.0.1 باشه و وقتی مثلاً یکی از دوستان شما پشت سیستم هست باید رنج ip 192.168.10.1 باشه اگر منظورت اینه خوب می شه همون تو تنظیمات advances که گفتم هر دو Ip رو وارد کنی

zambur
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 18:15 عصر
من مشكلمو با نرم افزار net set man حل كردم. نرم افزار network profile manager درست كار نميكنه و كرك هم نشده كه اگر هم بشه به درد نميخوره.
net set man واقعا عاليه.
حالا يه سوال ديگه داشتم اونم اينكه آيا سرعت رنج آي پي ها فرق دارن؟
يعني 192.168.1.1 با 172.165.1.1 فرقي ميكنه؟
از لحاظ ارسال و دريافت پكت ها در لن منظورمه.
يعني سرعت اجراي شبكه اي كه با آي پي 192.168..... ست شده با سرعت اجراي شبكه ديگري كه با آي پي 172.165..... ست شده فرق داره؟
چطوري ميتونم سرعت لن رو زياد كنم؟

razeghi_loved
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 18:54 عصر
نه هیچ فرقی نمی کنه شما از چه رنج ای پی استفاده کنید حتی می تونید از رنج 110.5.15.1 یا هر چیزی دیگر تو شبکه لن استفاده کنید در ضمن این یه نوع استاندارد هست مثل عبور و مرور ماشین ها توخیابان تو ایران همه از سمت راست می رند تو ژاپن همه از سمت چپ هیچ فرقی نمی کنه
در ضمن سرعت لن بسته به نوع کابل و کارت شبکه و سویچ داره هر کدوم که سرعتش پایین باشه سرعت شبکه همون میشه یعنی اگر شما کابل Cat5E رو استفاده کنید یعنی 1000 مگ در ثانیه و کارت شبکه شما هم 1000 باشد اما سویچ 100 باشه که اکثراً همه جا 100 هست البته شرکت های معمولی سرعت اتصال شما هم 100 می شه

zambur
سه شنبه 01 شهریور 1390, 15:06 عصر
با سلا و آرزوي قبولي طاعات و عبادات همه دوستان
از دوستان كسي برنامه اي معرفي كنه كه بشه باهش اينترنت رو به اشتراك گذاشت؟
برنامه اي كه وقتي يكي از كاربراي شبكه به اينترنت وصل شد بشه مونيتورش كرد و كلا وقتي كاربر ميخواد به اينترنت وصل يشه از روي سيستم سرور ما وصل بشه و ما بتونيم ارتباطش رو وصل يا قطع بكنيم
مثل برنامه هايي كه تو دانشگاه ها استفاده ميكنن و با يوزر و پسورد وارد ميشي
ibsng
همچين چيزي

zambur
چهارشنبه 28 دی 1390, 11:40 صبح
سلام دوباره
ميدونم اين پست ديگه قديمي شده اما باز هم يه مشكلي داشتم كه اميدوارم دوستاني كه هنوز سر ميزنن كمكم كنن
مشكل من اينه كه ميخوام وقتي توي شبكه لن همه ي كامپيوتر ها رو ميبينم براي وارد شدن به اون سيستم ها پسورد بخواد.
يعني هر كي نتونه به راحتي به سيستماي ديگه وصل بشه.