PDA

View Full Version : ساخت ImageComboBox

<برنامه نویس>
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 18:30 عصر
سلام دوستان میشه راهنمایی کنید چطوری میشه کمبو مثل این رو چطوری می سازن

nasim bahari
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 19:49 عصر
سلام

چطور می سازن یا چطور استفاده می کنن ؟

یعنی اینکه منظور شما اینه که می خواین یه کامپوننت برای کامبو یی که گفتین بسازین ؟

sari-1369
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 20:17 عصر
فکر کنم توی کامپوننت های Telerik باشه .

nasim bahari
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 20:27 عصر
فکر کنم توی کامپوننت های Telerik باشه .

توی Telerik هستش ولی فکر می کنم منظور دوستمون این بود که خودشون می خوان این کامپوننت رو ایجاد کنند....

<برنامه نویس>
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 21:00 عصر
با تشکر

استفاده که فکر کنم خیلی راحت باشه
منظور من این هستش که چطوری باید توی یک نرم افزار از این نوع کمبو ها ایجاد کنم . منظور من ایجاد و ساخت یک کامپوننت نیستش میشه در مورد Telerik توضیح بدید با تشکر

nasim bahari
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 21:08 عصر
یه بسته از کامپوننت ها که برای دات نت هستش البته شامل کامبوی درخواستی شما نیز هست.

www.vatandownload.com

یا

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=208337&highlight=%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF+tel erik&page=2

موفق باشید.......

ali_najari
جمعه 08 مرداد 1389, 21:20 عصر
سلام
من یه فرم نوشتم ببین میتونی ازش استفاده کنی
البته شرمنده وقت زیاد نداشتم روش کارکنم و خیلی ساده هست ولی میتونی کاملش کنی خودت و به کامپونت تبدیلش کنی

ali_najari
جمعه 08 مرداد 1389, 21:22 عصر
بازم از دوستان معذرت میخوام اگه ساده هست و بصورت فرم نوشتم
من طریقه ساخت کامپونت رو نمیدونم ولی دارم سعی میکنم یاد میگیرم

ali_najari
جمعه 08 مرداد 1389, 21:24 عصر
راستی واسه فیلتر کردنش هم سعی میکنم هرچه زودتر برنامش رو بنویسم

ali_najari
جمعه 08 مرداد 1389, 22:49 عصر
همونطور که قول داده بودم جستوجوش رو آماده کردم واست
فایل ضمیمه رو دانلود کن و حالش و ببرید ولی خدایش اگه کارتون رو راه انداخت تشکر یادتون نره

ali_najari
شنبه 09 مرداد 1389, 00:17 صبح
میدونم که اینبار میزنیدم و کی فحشم میدید ولی این دیگه اخریشه واسه امروز

این فایل اخر قابلیت اصلاح و حذف ردیف رو دارا می باشد درضمن عکس رکوردهایی که حذف میشن یا عکس اونها اصلاح میشه رو حذف میکنه که حجم برنامه و پوشه برنامه زیاد نشه

اینم بگم که باید روی یکی از ایتم های لیست رو با یکبار کلید انتخاب کنید و بعد روی آن راست کلیک کرده تا منوی مربوطه باز بشه که بتونید حذف یا اصلاح کنید.

برای انتخاب آیتم و آمدن متن آن در کمبوباکس روی آیتم دلخواه دوبار کلیک کنید.

<برنامه نویس>
دوشنبه 18 مرداد 1389, 12:47 عصر
سلام دوستت عزیز ممنون از شما فقط من موقع اجرا هر دوتا فایل شما این خطا رو میبینم میشه بگید چی کار کنم

ali_najari
دوشنبه 18 مرداد 1389, 14:07 عصر
سلام دوستت عزیز ممنون از شما فقط من موقع اجرا هر دوتا فایل شما این خطا رو میبینم میشه بگید چی کار کنم

والا نميدونم چرا

من چنين مشكلي رو نداشتم اصلان چون اين برنامه رو روي چندتا كامپيوتر ديگه اجرا كردم

NetFrameWork 3.5 روي سيستمتون نصبه ؟

<برنامه نویس>
دوشنبه 18 مرداد 1389, 15:27 عصر
بله نصب شده جون از visual stdiuo 2008 استفاده میکنم شما این فولدر pic رو کجا ساختید

<برنامه نویس>
دوشنبه 18 مرداد 1389, 15:39 عصر
نمی دونم اما مسکل حل شد فقط یه سوال دیگه میشه بگید چطوری عکس ها رو توی combo box اضافه کردید اگه یه توضیح بدید ممنون میشم

ali_najari
سه شنبه 19 مرداد 1389, 08:43 صبح
توي خود برنامه مشخصه

من توي يه ImageList موقع خوندن اضافه كردم و بعد از طريق كليدي كه براي آن ساختم بهش آدرس ميدم و از ImageList توي Treeview ايكن رو نمايش ميدم

براي اضافه كردن عكس شما متن رو پر كن و اونجايي كه يه كليد هست كه نوشته عكس، بزنم و عكس رو انتخاب كن و ذخيره رو بزن

بعد عمليات بالا انجام ميشه كه عكس رو توي Imagelist وارد ميكنه و توي پوشه Pic ذخيره ميكنه تا موقعي كه دوباره برنامه باز ميشه از فايل همراهي كه توي همون فلدر هست عكس رو ميخونه و همون كليدهاي تعيين شده رو بهش اختصاص ميده

<برنامه نویس>
سه شنبه 19 مرداد 1389, 12:57 عصر
مرسی روش جالبی بود یه سوال دیگه میشه همین روش روبرای صفحات وب استفاده کنیم

ali_najari
سه شنبه 19 مرداد 1389, 14:19 عصر
خواهش ميكنم
براي وب رو نميدونم كه ميتونيد يا نه

راستي اينو بگم كه ميتونيد خود TreeView رو كامل ذخيره كنيد و دوباره بازيابي كنيد اگه نميخوايد فلدر و فايل بسازيد

من از اين روش استفاده ميكنم چون عكس ها توي ديتابيسم هست ولي اگه شما نميخواد توي ديتابيس عكس ها رو بريزيد بهتره از روش ذخيره كردن Treeview استفاده كنيد