PDA

View Full Version : در مورد دسترسی کاربران به بانکهای اطلاعاتی

art2020
سه شنبه 07 تیر 1384, 09:04 صبح
سلام و خسته نباشید
من توی شبکه داخلی یک سری کابر دارم که این کاربران باید بتونن از طریق برنامه به بانکها دسترسی داشته باشن اما از طریق enterprise manger نتونن بانکها رو ببین . نوع دسترسی کابران windows mode هست . لطفا راهنمائی کنید

AminSobati
سه شنبه 07 تیر 1384, 11:07 صبح
دوست عزیزم،
آیا کاربران شما برای ورود به برنامه، از لاگینهای تعریف شده در SQL Server استفاده میکنن یا خود برنامه جداگانه Username و Password رو تعریف و مدیریت میکنه؟

art2020
سه شنبه 07 تیر 1384, 13:15 عصر
با تشکر از شما
من در برنامه ها از adodc استفاده کردم و همه ado ها رو با sa به بانک مرتبط کردم . ولی کاربران برای وارد شدن به شبکه از نام کاربری خودشون استفاده میکنن . بالطبع این نام کاربری شبکه رو در قسمت login بانکهای اطلاعات معرفی کردم . حالا مشکل اینه که کاربران با نصب enterprise manager میتونن محتوای tableها رو تغییر بدن . من میخوام کاری کنم که اونا نتونن به جز از طریق برنامه به محتوای tableها دسترسی پیدا کنن . بازم از کمکی که میکنین سپاسگزارم

AminSobati
سه شنبه 07 تیر 1384, 22:58 عصر
وقتی برای اونها در SQL Server لاگین تعریف کردین، چطور انتظار دارین که نتونن وارد SQL Server بشن؟ میبایست لاگین نداشته باشند تا فقط ارتباطشون از طریق برنامه شما برقرار بشه.

art2020
چهارشنبه 08 تیر 1384, 10:05 صبح
جدا از حمایت و وقتی که میگذارید ممنونم
سوال من اینه که اگر از توی لاگین کاربران رو بردارم دیگه از طریق برنامه هم نمیتونن به بانک وصل بشن . راه حل چیه که فقط بتونن از طریق برنامه به بنک وصل بشن نه از طریق enterprise manager

AminSobati
چهارشنبه 08 تیر 1384, 12:30 عصر
دوست عزیز، من متوجه نمیشم که آیا بالاخره این ارتباط توسط sa (که گفته بودین در ADO استفاده شده) برقرار میشه یا توسط لاگین خود کاربرها؟ اگر از sa استفاده میکنن کاربرها نیازی به لاگین اختصاصی ندارند

AminSobati
چهارشنبه 08 تیر 1384, 12:31 عصر
دوست عزیز، من متوجه نمیشم که آیا بالاخره این ارتباط توسط sa (که گفته بودین در ADO استفاده شده) برقرار میشه یا توسط لاگین خود کاربرها؟ اگر از sa استفاده میکنن کاربرها نیازی به لاگین اختصاصی ندارند

art2020
چهارشنبه 08 تیر 1384, 14:24 عصر
جناب آقای ثباتی با سلام و عرض خسته نباشید
من در یک domain کار میکنم . هر کاربر برای وارد شدن به دومین یک نام کاربری دارد . کاربران با رمز خودشون وارد شبکه میشوند . در ضمن یک سری برنامه تحت شبکه نوشتیم که این برنامه ها برای ارتباط با sql از ADODC استفاده میکنن . توی ADODC برای ارتباط با table نیاز به یک نام کاربری معرفی شده در SQL هست که ما برای این ارتباط از sa استفاده کردیم . حالا مشکل اینجاست که با اینکه ما در adodc از نام sa برای ارتباط استفاده کردیم ولی باید نام کاربری کاربرمون رو در قسمت لاگین ثبت کنیم و گرنه ارتباط برقرار نمیشه ، اگر هم بیایم و نام کاربری شبکه را در قسمت لاگین ثبت کنیم کاربر میتونه با نصب enterprise manager به table ها دسترسی پیدا کنه و احتمالا در داده ها دستکاری کنه . میخواستم بدونم چطور باید این مشکل رو حل کنم

AminSobati
چهارشنبه 08 تیر 1384, 17:54 عصر
سلام
به نظر میرسه Connection String مشکل داشته باشه چون وقتی از sa استفاده میکنین دلیلی نداره لاگین جداگانه برای کاربر نیاز باشه. Connection String رو میتونین پست کنین؟

art2020
پنج شنبه 09 تیر 1384, 09:44 صبح
آقای ثباتی
با سلام
چطور میتونم نوع دسترسی به بانکها را از windows به SQL AUTH تغییر بدم
در ضمن در پائین کانکشن استرینگ را خدمتتون ارسال میکنم

Provider=MSDASQL.1;Persist Security Info=False;User ID=sa;Data Source=amoozesh_b_k;Initial Catalog=Amoozesh_B_K

AminSobati
پنج شنبه 09 تیر 1384, 23:32 عصر
Loginهایی که فرمودید اگر حذف بشن کاربر نمیتونه کانکت بشه، از نوع SQL Auth هستش یا Win Auth؟
(ضمنا connection string مشکل نداره)

art2020
شنبه 11 تیر 1384, 10:25 صبح
از نوع win Auth. اگر بخواهم نوع رو عوض کنم چکار باید بکنم

AminSobati
دوشنبه 13 تیر 1384, 00:09 صبح
با ADODC یک Connection از نوع SQL Auth بسازین و Connection String رو ازش کپی کنین.