PDA

View Full Version : حرفه ای: جمع سه دیتا گرید در یک دیتاگرید

kafinetetaha
شنبه 09 مرداد 1389, 10:52 صبح
باسلام خدمت اساتید گرامی . من یه مشکل واسم پیش اومده به این صورت که من سه تا دیتا گرید دارم و هرکدام به یه کمبوباکس لینک شده و کمبو باکسها شامل نام غذا میباشند وما باکلیک هرکدام مواد لازم برای ساخت غذا در دیتا گرید ظاهر می شود که این مواد لازم را از قبل تعریف کرده ایم حالا میخوام در دیتا گرید جهارم جمع این گرید ها رو قرار بدم و توش رکورد تکراری نباشه لطفا کمکم کنید خیلی لازمش دارم

pershengkurd
شنبه 09 مرداد 1389, 11:12 صبح
از متد Item دیتا گریدات استفاده کن

nasim bahari
شنبه 09 مرداد 1389, 17:31 عصر
سلام.........

یه راه میگم ، البته بهتره که اگه تعداد رکورد هات کمه از این راه استفاده کنی.......

1- یه دیتاگرید بدون اتصال ایجاد کن ( دیتا گرید نهایی )

2- حالا می تونی با یه حلقه for سطر به سطر اطلاعات رو بخونی

3- اطلاعات رو سطر به سطر در دیتاگرید نهایی کپی کن.

کد خواندن خانه 1،1 دیتا گرید

str_var = Me.DataGridView1.Item(1, 1).Value.ToString

کد نوشتن در خانه 1،1 دیتا گرید

Me.DataGridView1.Rows(1).Cells(1) = str_var

موفق باشید و بهاری

hero4000
یک شنبه 10 مرداد 1389, 08:46 صبح
با احترام به نسيم بهاري عزيز

دوست عزيز شما سه تا ديتاگريد داري که احتمالا هر کدوم يک ديتاتيبل دارند خوب يک ديتاتيبل چهارم هم بساز که واسه ديتاگريد چهارمت باشه

توي ديتاتيبل يک متد داره با نام Merge که کارش همينه که شما ميخواي

يعني ميتوني ديتاتيبلهاي ديگه رو يکي يکي با اين ترکيب کني

موفق باشيد

kafinetetaha
سه شنبه 19 مرداد 1389, 02:57 صبح
سلام دوست عزیز و استاد گرامی من نمونه کارو واستون ضمیمه میکنم رو اون جواب بدین.در ضمن مخایم ازشم پرینت بگیریم.

Rocker
سه شنبه 19 مرداد 1389, 03:02 صبح
باسلام خدمت اساتید گرامی . من یه مشکل واسم پیش اومده به این صورت که من سه تا دیتا گرید دارم و هرکدام به یه کمبوباکس لینک شده و کمبو باکسها شامل نام غذا میباشند وما باکلیک هرکدام مواد لازم برای ساخت غذا در دیتا گرید ظاهر می شود که این مواد لازم را از قبل تعریف کرده ایم حالا میخوام در دیتا گرید جهارم جمع این گرید ها رو قرار بدم و توش رکورد تکراری نباشه لطفا کمکم کنید خیلی لازمش دارم

معذرت میخوام من یه سئوال از شما میپرسم البته خیلی دوست داشتم کمکتون کنم منتها من تخصصم #C هستش و اون اینکه کافی نته شما کجاست
آخه ما هم تو محلمون یه کافی نت به این نام داریم که من با صاحبش رفیقم
اگر براتون مقدور نیست اینجا بگید تو پیام خصوصی بهم بگید ممنون

kafinetetaha
دوشنبه 25 مرداد 1389, 14:01 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی چرا کسی نیست که جواب منو بده یعنی اینقدر سخته؟ در ضمن کدهارو تو کدوم روال بنویسم لطف کنید جواب منو بدید

alimanam
دوشنبه 25 مرداد 1389, 19:37 عصر
با سلام

از سورس کدی که واست نوشتم استفاده کن مشکلتون حل میشه . یا علی

http://1imagehosting.com/images/78654.png

kafinetetaha
دوشنبه 25 مرداد 1389, 21:53 عصر
دمت گرم دوست عزیز ولی این باید دوبارکلیک کنی روش چطوری با انتخاب کمبوباکس اتوماتیک در گرید چهارم اضافه شه و اونایی که اگه مشابه هستند رو مقادیرشو جمع کنه دستت درد نکنه

kafinetetaha
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 14:24 عصر
دمت گرم دوست عزیز ولی این باید دوبارکلیک کنی روش چطوری با انتخاب کمبوباکس اتوماتیک در گرید چهارم اضافه شه و اونایی که اگه مشابه هستند رو مقادیرشو جمع کنه دستت درد نکنه خیلی گیره اینم جان خودت کمکم کن عکسشم واست ضمیمه میکنم در ضمن هموطور که تو عکس میبینی میخام وقتی عددی در بالا وارد میکنم گرم و کیلو شو جدا کنه و در انتها جمع هم اینجوری کنه ممکنه من تو نهار و شام دوتا جنس یکسان با ماخذ یکسان داشته باشیم دوتاروجمع بزنه و در گرید جمع کل قرار بده

kafinetetaha
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 22:59 عصر
دوستان کمکم کنید -مشکل برنامه من اینه که در بالا گفتم من تازه کارم تو رو خدا کمک کنید ثواب داره

kafinetetaha
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 16:48 عصر
واقعا كسي نيست اين مشكلو حل كنه؟

kafinetetaha
دوشنبه 15 شهریور 1389, 19:03 عصر
افا واقعا كسي نيست جواب مارو بده سوال اينقدر سخته؟

alimanam
دوشنبه 15 شهریور 1389, 22:31 عصر
با سلام

از دوستان کسی نبود این دوستمون رو راهنمایی کنه !!!!

دوست عزیز ببین این همون چیزی بود که می خواستی ؟ اگه نبود , درست و حسابی توضیح بده ببینم مشکلت دقیقاً چیه . اگه هم آره بگو تا سورس رو بهت بدم . موفق باشید .

http://1imagehosting.com/images/990.png

omid-vbAuto
پنج شنبه 29 مهر 1389, 17:03 عصر
با سلام

از دوستان کسی نبود این دوستمون رو راهنمایی کنه !!!!

دوست عزیز ببین این همون چیزی بود که می خواستی ؟ اگه نبود , درست و حسابی توضیح بده ببینم مشکلت دقیقاً چیه . اگه هم آره بگو تا سورس رو بهت بدم . موفق باشید .

http://1imagehosting.com/images/990.png
سلام
اگر امکانش هست سورس این برنامه رو واسم ایمیل کنید.
با تشکر

omid_rostami65@yahoo.com