PDA

View Full Version : bold کردن یک کلمه در FormulaField

sm
سه شنبه 07 تیر 1384, 12:31 عصر
باسلام
من میخوام توی Formulafield یک کلمه را از بین همه کلمات بصورت bold درج کنم
شاید بگین که اونو بذارم بیرون...ولی چون متنم دینامیک هست و در زمان اجرا ساخته می شود میخوام که یک کلمه که عنوان پاراگراف هست رو bold کنم.
من دوتا پاراگراف دارم که اول هرکدوم آنها باید یک کلمه بصورت bold درج شود و اینکه هر دو متن نیز در زمان اجرا ساخته می شود. مشکلی که وجود داره اینه که ممکنه متن یک خط باشه یا 5 خط بنابراین نمی توان اونا را بصورت استاتیک درج نمود.
چطور می توان اینکار رو انجام داد؟
در ضمن، اگه بشه کاری کرد که وقتی بفرض پاراگراف اول 5 خط شد پاراگراف دوم هم بطور خودکار 5 خط پایین تر بره اونوقت میشه عنوانها را بصورت استاتیک گذاشت.
ممنون :sad2: :گیج:

In_Chan_Nafar
سه شنبه 07 تیر 1384, 21:47 عصر
شما می تونی از دستورات خود کریستال روپورت که به صورت بیسیک سینتک یا کریستال سینتک هست استفاده کنی

اون دستوراتی رو که می خوای حتما هست و شکل کلی رو هم می تونید از Help در بیاری

موفق باشین

sm
چهارشنبه 08 تیر 1384, 08:46 صبح
خیلی ممنون از جوابتون
ولی باید بگم هرچی دستور مربوط به فونت در کریستال که هیچ توی اینترنت هم سرچ کردم ولی چیز خاصی پیدا نشد

PalizeSoftware
چهارشنبه 15 تیر 1384, 02:46 صبح
دوست عزیز راه ساده برای اینکار این است که یک Text Object در جایی که می‌خوای قرار بده، سپس فرمول خودت رو به دو فرمول بشکن. یعنی بخش Bold رو به یک فرمول موکول کنی و بخش ساده رو در یک فرمول دیگه
حالا فرمول اول رو بکش و بنداز توی Text Object و بعد فرمول دوم رو هم بنداز توی Text Object و در دنباله فرمول اول قرار بده. در اینجا محتوی Text Object شما از دو فرمول تشکیل شده که هر کدام قابل تنظیم است و پاراگراف‌بندی.

sm
سه شنبه 13 دی 1384, 14:16 عصر
راه حل خوبیست اما من باید متن را بصورت کامل تهیه کنم و بعد به کاربر نمایش بدهم .
مشکلی که سر راهم هست اینه که وقتی text Align را justified قرار میدم بهم میخوره
آیا میشه این مشکل رو حل کرد؟

sm
سه شنبه 13 دی 1384, 14:18 عصر
راه حل خوبیست اما من باید متن را بصورت کامل تهیه کنم و بعد به کاربر نمایش بدهم .

PalizeSoftware
سه شنبه 13 دی 1384, 14:54 عصر
مشکلی پیش نمیاد. شاید درست تنظیم نکردی
نمونه زیر رو ببین که در کریستال تهیه شده است

sm
جمعه 16 دی 1384, 23:06 عصر
ممنون از راهنماییتون
روشی رو که پیشنهاد داده بودین امتحان کردم
توی Crystal Report 10 جواب داد اما وقتی گزارش را داخل VS .NET 2003 قرار میدم و گزارش رو اجرا می کنم بصورت شکل زیر میشه!!!
ممنون میشم راهنماییم کنین

PalizeSoftware
جمعه 16 دی 1384, 23:29 عصر
چاپ هم بگیرید ببینید همینطوری هست یا در چاپ درسته.
روش دیگه‌ای که پیشنهاد می‌کنم استفاده از فرمت RTF هست. یعنی بخش هدر گزارش رو درون یه RichEditBox وارد کنی و محتویاتش رو بصورت RTF‌ درون یه فیلد تو بانک بریزی. حالا این فیلد رو به کریستال بده و نوع متنش رو RTF‌تنظیم کن.
نمونه زیر با این روش ساخته شده.
لازم به ذکر هست که با ‏RTF حتی می‌تونی سایز و رنگ و فونت و ... رو تغییر بدی

sm
سه شنبه 20 دی 1384, 17:54 عصر
ممنون از جوابتون
باید بگم اون روشی رو هم که گفتین ممکنه نمایشش اشتباه باشه ولی پرینتش درست رو امتحان کردم ولیمشکلش حل نشد
امکان داره که کریستال دات نت رو ارتقا بدیم؟