PDA

View Full Version : سوال: اجرای یکی یکی متد ها یا Thread ها و کنترل ترافیک در برنامه

Hamishebahar
شنبه 09 مرداد 1389, 20:11 عصر
سلام دوستان خسته نباشید.
دوستان من چطوری میتونم Thread های برنامه خودمو یکی یکی اجرا کنم؟
مثلاً اینکه همه با هم اجرا نشن و یکی که تمام شد دیگری حتماً بعد اون اجرا بشه...یعنی Thread ها یا متد هام توی صف قرار بگیرن.
مرسی

حامد فراست
شنبه 09 مرداد 1389, 21:51 عصر
دوست عزيز خاصیت Threadاینکه همزمان اجرا بشه تا جایی که میدونم اگر قرار که به ترتیب و پشت سر هم انجام بشه چرا دیگه از Threadاستفده میکنید .
میشه بیشتر توضیح بدید . من درست متوجه نشدم

meysam_pro
شنبه 09 مرداد 1389, 22:00 عصر
میحثی که شما دنبالش هستین در درس OS ذیل عنوان Synchronization ارایه میشه.
به طور خلاصه اینه که به چند روش میشه حلش کرد: مانند Semaphore , Monitor , Test & Set و ...
البته نیاز به Mutex هم خواهید داشت.
حرف آخر اینکه اگر داده ای بین Threadها تبادل نمیشه، از ThreadPool استفاده کنید.
برای مطالعه بیشتر به اینجا (http://www.albahari.com/threading/threading_persian.pdf)مراجعه کنید.[البته متن انگلیسی اش رو بخونید بهتره]

حامد فراست
شنبه 09 مرداد 1389, 22:33 عصر
راستی به این کلاس یه نگاه بکن شاد کارت رو راه بندازه
ThreadPool

حامد فراست
شنبه 09 مرداد 1389, 22:34 عصر
راستی به این کلاس یه نگاه بکن شاید کارت رو راه بندازه
ThreadPool

Hamishebahar
یک شنبه 10 مرداد 1389, 14:56 عصر
دوست عزيز خاصیت Threadاینکه همزمان اجرا بشه تا جایی که میدونم اگر قرار که به ترتیب و پشت سر هم انجام بشه چرا دیگه از Threadاستفده میکنید .
سلام.
ممنونم از جواب دوستان.
خوب اگه از Thread استفاده نکنم اگه برنامه ام توی حلقه بیوفته هنگ میکنه.... و من نمیخوام از DoEvent استفاده کنم که کلی سرعت رو بگیرم.
داده ها خیلی سریع اجرا میشن و نمتونم توی Thread داده ها رو نشون بدم قاطی میشه چون همه با هم اجرا میشن

Hamishebahar
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 14:32 عصر
سلام.
اونایی که نمیدونستن بدونن که با استفاده از دستور lock میشه این کار رو انجام داد.
موفق باشید.

bpzone
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 12:36 عصر
دوست عزیز
اگه براتون امکانش هست ، مطلبی رو که یاد گرفتی با یک نمونه کد توضیح بده
ممنون