PDA

View Full Version : سوال: استفاده از Access Report در VB.net

abtinjon
دوشنبه 11 مرداد 1389, 16:09 عصر
سلام
اگه به گزارش هاي اكسس كار كرده باشيد حتما متوجه شديد كه گزارش گيري در اكسس بسيار راحتر، منعطف تر و زيباتره.
اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه لطفا بگه آيا ميشه از اين گزارش ها در VB.NET استفاده كرد. مثل يك جدول يا يك ويو وارد برنامه كرد و اونو نمايش داد يا چاپ كرد؟:متفکر::متفکر:

nasim bahari
دوشنبه 11 مرداد 1389, 16:33 عصر
سلام..........

من قبلاً یعنی چند سال پیش با اکسس کار می کردم و الان هم نصب روی سیستم ندارم....

لطفاً بگید که فایل گزارش در اکسس با چه پسوندی ذخیره میشه ؟

البته توجه داشته باشید که گزارش گیری اکسس به هیچ وجه قوی تر از microsoft report و cristal report نیست و بعضی از امکانات رو نداره.......البته شاید استفاده از اون راحتر باشه!!!!!!

موفق باشید.....

abtinjon
دوشنبه 11 مرداد 1389, 17:31 عصر
گزارش ها در اكسس همراه با بانك ذخيره ميشن. يكي از اجزاي بانك ها Report . البته نمي دونم ميشه جدا هم ذخيره كرد يا نه. اينم بگم كه محيط طراحي گزارش اكسس خيلي كاملتر و راحتره. امكانات بيشتري هم داره، هرچي باشه خود اكسس يك نرم افزار كامل طراحي بانك اطلاعاتي هستش.
به هر حال الان نياز دارم بدونم ميشه يا نه؟

nasim bahari
دوشنبه 11 مرداد 1389, 17:39 عصر
سلام.......

در این که شما گزارش گیری اکسس رو برتر از Cristal Report می دونید. فکر می کنم نباید بحثی بکنم....چون فکر می کنم اگه قانون جاذبه رو زیر سوال می بردین بهتر از این بود که این مقایسه رو انجام بدین .........

به هر حال......

شما می خواین نتیجه رو در vb نمایش و یا چاپ کنید ؟

پس دنبال یه قسمت به نام Export باش تا بتونی اونو رو تبدیل به Pdf و jpg کنید و در vb استفاده نمایید.

موفق و سبز و بهاری باشین

ricky22
دوشنبه 11 مرداد 1389, 18:19 عصر
سلام
اگه به گزارش هاي اكسس كار كرده باشيد حتما متوجه شديد كه گزارش گيري در اكسس بسيار راحتر، منعطف تر و زيباتره.
اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه لطفا بگه آيا ميشه از اين گزارش ها در VB.NET استفاده كرد. مثل يك جدول يا يك ويو وارد برنامه كرد و اونو نمايش داد يا چاپ كرد؟:متفکر::متفکر:

Yes... but... it's not pretty.

دوستمون راست می گن Crystal report و مخصوصا سرویس گزارش گیری Sql به مراتب قوی تر و انعطاف پذیر تر هستند.

پس دنبال یه قسمت به نام Export باش تا بتونی اونو رو تبدیل به Pdf و jpg کنید و در vb استفاده نمایید.
خیر این راهش نیست.
-------------------------
برای اطلاعات بیشتر
http://bytes.com/topic/access/answers/191259-access-report-vb-net

ali_najari
دوشنبه 11 مرداد 1389, 23:03 عصر
ببینید شما با استفاده از کدهای API میتونید گزارشهای اکسس رو باز کنید
البته نمیتونید توی فرم های VB.net نشون بدید (البته شاید بشه ولی من ندونم)
و فقط میتونی Print بگیری یا با استفاده از Printer هایی که خود افیس نصب میکنه بصورت عکس درش بیاری
سعی میکنم کد API اون رو خیلی زود برات پیدا کنم و یه نمونه برات بزارم

ali_najari
دوشنبه 11 مرداد 1389, 23:52 عصر
این دوتا فایل اکسس هستش برو توی قسمت ماژول هاش و دیگه زحمت تبدیل کردن به VB رو خودت باید بکشی
ولی خیلی به دردت میخوره چون هم میتونی یه فرم Access رو آدرس بهش بدی و باز کنی و هم میتونی Report رو این کار و باهاش بکنی

abtinjon
سه شنبه 12 مرداد 1389, 17:05 عصر
ممنون علي آقا.