PDA

View Full Version : نوشتن فایهای راهنما در برنامه ها

غلامرضا نو
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 09:56 صبح
با سلام
من روشها مختلف را برای نوشتن راهنمای هوشمند که در هرجا کلید F1 را زدیم ظاهر شود امتحان کردم و به نتیجه نرسیدم

لطفا اگر دوستان تجربه ای دارند راهنمایی کنند
با تشکر فراوان

nasim bahari
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 14:48 عصر
سلام..............

اگر منظور شما رو درست متوجه شده باشم !!!!!

شما باید از متتغییر چک کننده که نمایانگر اینه که برنامه در کدام مرحله و یا فرم و یا کدوم باتن دارای فوکوس هستش رو داشته باشی......

حال در رویداد KeyPerss فرم مادر اونو چک می کنی .........البته فراموش نکنی که باید خاصیت KeyPreview فرم مورد نظر رو True کنی....

البته VB دارای ابزاری به نام Error Provider داره که برای تعیین اعتبارداده ها به کار می ره....

موفق باشین

Mani_rf
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 16:01 عصر
ابزاری با نام Help Provider در بین کنترلر ها وجود دارد که با استفاده از آن می توایند به راحتی قسمت مورد نظر را به کلیدی از یک فایل راهنما متصل کنید که با فشرده شدن F1 توسط کاربر برروی کنترل صفحه راهنمای تعیین شده باز میشود.

فایل های را هنما را میتوانی با استفاده از برنامه هایی مانند Help & manual ، WinHelp ، Power CHM و ... ایجاد کنی.

hero4000
پنج شنبه 14 مرداد 1389, 16:03 عصر
دوست عزيز شما بايد يک راهنما براي برنامت بنويسي و فرمهاي مختلف رو در صفحه هاي مختلف فايل راهنما بنويسي

خوب حالا توي هر فرم اگه کاربر کليد F1 رو زد بايد صفحه مربوط به همون فرم رو باز کني

در مورد اينکه چطور بايد صفحه مورد نظر رو صدا بزني هم توي همين سايت توضيحات کاملي هست يکي از اين راهها رو هم جناب Mani_rf فرمودند

موفق باشيد

mahdi1373
جمعه 15 مرداد 1389, 11:44 صبح
فکر می کنم اگه یه منو بسازی و مخفی اش کنی مشکلت حل شه.