PDA

View Full Version : لیبل ماتریس یک تصویر سگمنت شده

mohi_rad2009
جمعه 15 مرداد 1389, 09:17 صبح
با سلام

من به یک برنامه تو مطلب نیاز دارم که بتونه از یک تصویر سگمنت شده در نرم افزار
EDISON لیبل ماتریس استخراج کنه.متاسفانه این نرم افزار لیبل ماتریس تصویر رو بر خلاف
کدهای دیگر سگمنتیشن مثل مین شیفت تو خروجیش نمیده و فقط تصویر سگمنت شده رو بعنوان خروجی میده. لطفا کدی که از تصویر خروجی سگمنت شده لیبل ماتریس رو بده در به من بدید.

یعنی هیچکی نمیتونه جواب بده؟؟؟؟؟

مصطفی ساتکی
سه شنبه 19 مرداد 1389, 12:01 عصر
شما چه مشكلي داريد وقتي kmeans رو تصوير اعمال ميكنيد. در آرايه بدست آمده مشخصات نواحي segment شده قرار داره كه شما با پيمايش اين آرايه ميتونيد Label هاي مورد نظر خودتون رو بدست بياريد.
علاوه بر آن براي نتيجه گيري بهتر مي تونيد kmeans رو با fuzzy پياده كنيد كه جواب بهتري را از kmeans استاندار به شما ميده.

mohi_rad2009
سه شنبه 19 مرداد 1389, 15:45 عصر
با سلام
اگه برای سگمنتیشن از الگوریتمهائی مثل مین شیفت یا کا مینز استفاده کنیم خروجی این
الگوریتمها به صورت لیبل ماتریس خواهد بود ولی من برای سگمنتیشن از نرم افزار ادیسون
که از اینترنت دانلودش کردم استفاده می کنم که کارائی و سرعتش بیشتره. اما مشکل اینجاست که خروجی این نرم افزار لیبل ماتریس رو به ما نمیده و فقط تصویر سگمنت شده رو میده.من نیاز به یک کد مطلب دارم که از روی تصویر سگمنت شده لیبل ماتریس رو استخراج کنه.
اگه واضح نیست توضیحاتم خوشحال میشم اگه ایمیلتون رو بدبد تا توضیحات کاملتری براتون بفرستم.

مصطفی ساتکی
سه شنبه 19 مرداد 1389, 16:46 عصر
اگر شما base‌كارتونو رو matlab گذاشتيد پس كلاً بحث سرعت رو فراموش كنيد. تو matlab تابع kmeans وجود داره و حتي تو help ش مثالي در اين مورد هم داره.
حالا اگر شما تصوير segment شده داشتيد كه بدون تغيير باقي مونده باشه يعني چرخش نخورده باشه مي تونيد از fft convolution جهت پيدا كردن موقعيت اين استفاده كنيد.

mohi_rad2009
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 12:39 عصر
برای من مهمه که بتونم سگمنتیشن رو سریع انجام بدم و تو این قسمت محدودیتی نیست که از الگوریتم مطلب استفاده کنم و یا سی یا هر چیز دیگه.و من نرم افزار ادیسون رو به خاطر سرعت و کیفیتش انتخاب کردم. اما باقی پردازشها رو باید تو مطلب انجام بدم.
بنابراین باید کد مطلبی داشته باشم که از یک تصویر سگمنت شده که در واقع از نوع ایندکس
هست بتونم نواحی مختلف رو بر اساس رنگشون جدا کنم و بعدش هر ناحیه رو تبدیل به یک تصویر باینری کنم.
آیا fft convolution اینکارو برام انجام میده؟اگه توضیح بدید ممنون میشم.