PDA

View Full Version : سوال: قفل براي برنامه؟

vahid.bz
یک شنبه 17 مرداد 1389, 19:35 عصر
سلام دوستان براي برنامه اي كه مي نويسيم
چطور مي شه قفلي گذاشت كه فقط روي يك سيستم اجرا شه حتي با عوض شدن سيستم عامل
به نظر خودم اگر يك شماره يا.. رو كه در هرسيستم يكتاست بتونيم با كد بگيريم و اول برنامه چك كنيم مشكل حله.
نظر شما چيه؟ آيا چنين چيزي هست؟

Nima NT
یک شنبه 17 مرداد 1389, 19:54 عصر
اگر در نظر دارید با دات نت این قفل رو طراحی کنید ، بهتر هست که به سراغ استفاده از قفلهای تجاری موجود در بازار برید ، چون دات نت عملا" امنیت لازم رو نداره و در این مورد فقط شما هزینه و زمانی که رو گذاشتید از دست خواهید داد.

sinashahab
یک شنبه 17 مرداد 1389, 20:00 عصر
اگه کسی بلده که بگه سریال نامبر یا کد یه قطعه ی سخا افزار رو چطوری میشه به دست آورد لطفا بگه .(خودم نفهمیدم چی گفتم :لبخند:)

ولی در رابطه با سوال شما :
اگه می خواهید برنامه ی خودتون خیلی قوی نباشه که می تونید با گذاشتن یه فایل و ذخیره ی اون کد در اون یا داخل یه دیتابیس اونو ذخیره کنید و بعدش موقع اجرا ی دوم به بعد اونو چک کنه .
ولی این راه خیلی ساده هست و طرف با یه کلک می تونه قفل رو کنار بزنه .(مثلا فایل ذخیره شده یا ...)

بهترین راه فعلا ثبت توی اینترنت هست . منظورم اینه که طرف برای اولین بار برنامه رو باز کرد بهش یه کد بده و بعدش اون کد رو بیاد و توی سایتی که ساختید وارد کنه و یه کد جدید بگیره و توی برنامه وارد کنه .
بعدش همیشه موقع اجرای بررنامه و موقع اتصال به ابنترنت کد ها چک بشه .

Nima NT
یک شنبه 17 مرداد 1389, 20:43 عصر
اگه کسی بلده که بگه سریال نامبر یا کد یه قطعه ی سخا افزار رو چطوری میشه به دست آورد لطفا بگه .(خودم نفهمیدم چی گفتم :لبخند:)

ولی در رابطه با سوال شما :
اگه می خواهید برنامه ی خودتون خیلی قوی نباشه که می تونید با گذاشتن یه فایل و ذخیره ی اون کد در اون یا داخل یه دیتابیس اونو ذخیره کنید و بعدش موقع اجرا ی دوم به بعد اونو چک کنه .
ولی این راه خیلی ساده هست و طرف با یه کلک می تونه قفل رو کنار بزنه .(مثلا فایل ذخیره شده یا ...)

بهترین راه فعلا ثبت توی اینترنت هست . منظورم اینه که طرف برای اولین بار برنامه رو باز کرد بهش یه کد بده و بعدش اون کد رو بیاد و توی سایتی که ساختید وارد کنه و یه کد جدید بگیره و توی برنامه وارد کنه .
بعدش همیشه موقع اجرای بررنامه و موقع اتصال به ابنترنت کد ها چک بشه .
دوست عزیز جسارتا" هر دور روش عنوان شده شما ، نه به خاطر خود روش بلکه به خاطر ساختار دات نت بسیار ضعیف خواهند بود.

sinashahab
یک شنبه 17 مرداد 1389, 22:15 عصر
خوب شما روش بدست آوردن سریال نامبر یا کد سخت افزار رو یلد هستید ؟

شاید تونستم یه فکری براش بکنم و یه کامپوننت باحال بنویسم !

MSN_Issue
یک شنبه 17 مرداد 1389, 22:28 عصر
خوب شما روش بدست آوردن سریال نامبر یا کد سخت افزار رو یلد هستید ؟

شاید تونستم یه فکری براش بکنم و یه کامپوننت باحال بنویسم !
این کد به دردتون میخوره :

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
string s = string.Empty;

try
{
ManagementObjectSearcher searcher = new ManagementObjectSearcher("root\\CIMV2", "SELECT * FROM Win32_DiskDrive");
foreach (ManagementObject queryObj in searcher.Get())
{
s = queryObj["Model"].ToString();// +"\n" + queryObj["Name"].ToString() + "\n" + queryObj["Caption"].ToString();
}
}
catch (ManagementException error)
{
s = string.Empty;
}

MessageBox.Show(s);
}این لینک هم خیلی مفیده :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa394084.aspx