PDA

View Full Version : سوال: برنامه گرافیکی

Bita Naderi
سه شنبه 19 مرداد 1389, 14:08 عصر
سلام
خسته نباشید
من تا حالا برنامهٔ گرافیکی نوشتم
الان می‌خوام یه برنامه بنویسم که مختصات یک چند ضلعی(حداکثر ۶ ضلعی) را از ورودی دریافت کند و عملیات دوران نسبت به نقط لولا و مقیاس گذاری نسبت به نقط مرجع را انجام دهد؟مختصات نقطهٔ لولا و مرجع را از کاربر دریافت کند؟
اگه می‌شه کمکم کنید چی‌ جوری بنویسم با cتحت داس باید بنویسم میدونم با ارایه است ولی‌ نمیدونم چی‌ جوری پیاده ش کنم،میدونم با تابع draw poly‌ رسم می‌شه،اگه می‌شه یه راهنمایی‌ بکنین!

khafan_bat
سه شنبه 19 مرداد 1389, 22:35 عصر
سوالت رو خوب متوجه نشدم . با این حال اگه بخوای یک چند ضلعی رو تحت زاویه ی آلفا نسبت به یک نقطه ی مرجع دوران بدی روند کار به این صورته :

1) اول از کاربر می پرسی که شکل مورد نظر چند راس داره و مقدار رو در یک متغیر صحیح ذخیره میکنی

2 ) بعدش مختصات رئوس رو میریزی در یک آرایه ی دو بعدی ( آرایه باید داینامیک باشه به طول تعداد رئوس که در مرحله ی 1 از کاربر گرفتی یا اینکه طول تمام نقاط رو در یک آرایه یک بعدی و عرض تمام نقاط رو در یک آرایه ی یک بعدی به صورت جدا می ریزی )

3 ) اگه خواستی می تونی توسط همون تابعی که خودت معرفی کردی شکل اولیه رو با یک رنگ مشخص رسم کنی . ( نحوه ی عملکرد تابع به کامپایلر توربو سی مراجه کن )

4 ) با استفاده از یک عملیات ریاضی باید مختصات جدید نقاط رو پیدا کنی ( یا در همون آرایه تغییر بدی یا در یک آرای ه ی جدید بریزی )

5 ) شکل دوران یافته رو رسم میکنی

عملیات ریاضی ساده است. بگرد پیدا کن .. من فرمولش یادم نیست ولی فک کنم تو هندسه ی دبیرستان بود !!