PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن شی در حین اجرای برنامه

wink12
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 16:20 عصر
سلام من چه طوری می تونم موقع اجرا lable اضافه کنم؟
تعداد lable هایی که اضافه می شود در هر بار اجرای برنامه متفاوت است و بستگی به تعداد رکوردهای دیتابیس دارد.

mmd2009
چهارشنبه 20 مرداد 1389, 16:51 عصر
با سلام

ببین دوست عزیز برای این کار شما میتونید از کد زیر استفاده بکنید

Label l = new Label();
l.Name = "label1";
l.Text = "label1";
l.Location = new Point(500, 500);
this.Controls.Add(l);

ولی برای اینجا نظم خاصی به کنترل ها بدید میتونید کنترل flowLayoutPanel رو ایجاد کنید و اینبار از دستوارت زیر استفاده بکنید و لیبل ها رو اونطوری درون این کنترل قرار بدید

و دیگه نیازی به location هم ندارید و با توجه به count میتونید درون این کونتاینر لیبل بذارید

for (int i = 0; i <= 10; i++)
{
Label l = new Label();
l.Name = "label1";
l.Text = "label1";
this.flowLayoutPanel1.Controls.Add(l);
}//EndFor

shojaiehamid
جمعه 16 دی 1390, 10:02 صبح
سلام
می شه منو راهنمایی کنید
مشابه اضافه کردن لیبل را برای کمبو باکس انجام می دم و در هر اجرا تعداد کمبو باکس های اضافه شده متفاوت است .
چطوری می تونم گزینه انتخاب شده کمبو باکس را استفاده کنم ...

توضیح : برنامه یک فایل اکسل را می خواند و با توجه به داده های ان تعدادی کمبو باکس به فرم اضافه می کند . چگونه به کمبو باکس ها در دکمه بعدی دسترسی داشته باشم .
ممنون

Hybrid
جمعه 16 دی 1390, 12:03 عصر
سلام
می شه منو راهنمایی کنید
مشابه اضافه کردن لیبل را برای کمبو باکس انجام می دم و در هر اجرا تعداد کمبو باکس های اضافه شده متفاوت است .
چطوری می تونم گزینه انتخاب شده کمبو باکس را استفاده کنم ...

توضیح : برنامه یک فایل اکسل را می خواند و با توجه به داده های ان تعدادی کمبو باکس به فرم اضافه می کند . چگونه به کمبو باکس ها در دکمه بعدی دسترسی داشته باشم .
ممنون

دوست عزیز خیلی مبهم داری سوال میپرسی ... شما میخواین به تعدادی مشخص کامبو اضافه کنین و سپس تعدادی داده توشون بریزین؟؟؟میخواین بدونی که چطور میشه توی کامبو Item اضافه کرد؟؟؟

shojaiehamid
جمعه 16 دی 1390, 23:43 عصر
نه دوست عزيز

كمبو باكس ها اضافه مي شن به تعداد لازم و item ها هم اضافه مي شه .
بعد از اضافه شدن كمبو باكس ها مسلما مي تونم از item ها انتخاب لازم را انجام بدم .
اين انتخاب را چطوري ازش استفاده كنم .

مثلا از كمبو باكس 6 ام اضافه شده يك item را انتخاب مي كنم چطوري مي تونم بگم اگر كمبو باكسه ..... (موردنظر) مساوي ali بود فلان كارو بكنه

Hybrid
شنبه 17 دی 1390, 01:19 صبح
خوب دوست عزیز از خاصیت text کامبو هاتون استفاده کنین یعنی به عنوان مثال combobox1.text=.. اونوقت فلان کار رو انجام بده..

موفق باشید./

shojaiehamid
شنبه 17 دی 1390, 09:33 صبح
سوال منم همین جا هستش .. این کمبوباکس ها موقع اجرای برنامه اضافه می شن.
چطوری صداشون بزنم .. قبل از اجرای برنامه که اسمی ندارن ..