PDA

View Full Version : سوال: ارسال مقدار با jquery در php

parsa118
جمعه 22 مرداد 1389, 01:44 صبح
سلام

من در این مورد خیلی جستجو کردم ولی نمیدونم مشکل از جستجو منه یا اینکه مطلبی نیست در این مورد !
مسئله اینه که من در یک صفحه php چندین function دارم حالا من میخوام مقداری رو با jquery دریافت کنم که تا اینجا مشکلی نیست و باید این مقدار رو به یکی از function ها بفرستم تا محتویات تابع رو بتونم در همون صفحه load کنم این مقدار باید به همین صفحه به یکی از توابع ارسال بشه و محتویات تابع هم به صورت اجکس در همون صفحه بیاد ولی نمیدونم چرا هر کاری کردم نمی تونم این مقدار رو بفرستم
نمیدونم اصلا کدم درسته یا نه :متفکر:
کدی که من استفاده کردم

<script type=\"text/javascript\">
function loadContent(id) {
$(\"C#‎‎ontentArea\").load('?op=nameEdit&amp;id=id');
}
</script>تابعی که باید مقدار id بهش ارسال بشه nameEdit
ممنون میشم راهنمایی کنید

Dr.Defacer
جمعه 22 مرداد 1389, 04:25 صبح
سلام سوالت واضح نبود اما برای load و فرستادن مقدار از این روش عمل کن :

<script type=\"text/javascript\">
function loadContent(id) {
$(\"C#‎‎‎ontentArea\").load("index.php?op="+id);
}
</script>

parsa118
جمعه 22 مرداد 1389, 10:39 صبح
سلام

خیلی ممنون که پاسخ دادید
ولی با روشی که شما گفتید مقدار رو فقط به صفحه می فرسته در صورتی که من میخوام به یک function در اون صفحه بفرسته که از روش شما هم جواب نداد و بازم مقدار id رو نفرستاد :گریه:

mehdi.mousavi
جمعه 22 مرداد 1389, 21:57 عصر
سلام خیلی ممنون که پاسخ دادید ولی با روشی که شما گفتید مقدار رو فقط به صفحه می فرسته در صورتی که من میخوام به یک function در اون صفحه بفرسته که از روش شما هم جواب نداد و بازم مقدار id رو نفرستاد :گریه:

سلام.
اینکه شما بخواهید یه متودی رو روی وب فراخوانی کنید، نیاز به داشتن ساز و کار خاصی برای این منظور داره. یکی از روشها، داشتن وب سرویسی به این منظوره که می تونید متودهاشو (که بهش Web Method میگن) روی وب فراخوانی کنید. این مقاله (http://articles.sitepoint.com/article/own-web-service-php-xml-rpc)، و همینطور این مقاله (http://www.ibm.com/developerworks/opensource/tutorials/os-php-webservice/)، به شما طرز نوشتن دو Web Service توسط PHP رو آموزش میده.

اما اگر می خواهید تا اونجا ها پیش نرید، کافیه تا اطلاعات مورد نظر رو همونطور که گفتن به URL مورد نظر ارسال کنید، سپس بر اساس ID و دیگر پارامترهای مورد نظرتون، تابعی رو فراخوانی کنید که Message شما رو Dispatch کنه و ادامه ماجرا... این مساله ربطی به jQuery نداره، بنابراین ممنون میشم اگر این بخش از مشکلتون رو ابتدا در بخش PHP رفع کنید، بعد اگر مشکلی در رابطه با jQuery داشتید من اینجا در خدمتتون خواهم بود.

موفق باشید.

parsa118
جمعه 22 مرداد 1389, 23:34 عصر
سلام

جناب موشوی خیلی لطف کردید پاسخ دادید.
فکر کنم شاید منظورمو بد رسوندم
خیلی ساده بگم نگاه کنید من با php به صورت عادی مشکلی ندارم و می تونم این تابعی که گفتم load کنم ولی خواب صفحه رفرش میشه حالا من میخوام که رفرش نشه و با jquery هم میخوام این کارو انجام بدم تا وقتی تابع رو خواستم load کنم در همون صفحه بدون رفرش انجام بشه این تابع ما یک متغییر هم به نام id میگیره تا دستورات رو انجام بده

exlord
شنبه 23 مرداد 1389, 09:45 صبح
قبلا مطرح شده ...
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=238140#9
در قسمت

echo "LinkData1";
متد مورد نظرتونو صدا کنین ..