PDA

View Full Version : حرفه ای: راهنمائی در مورد ساخت یک قفل نرم افزاری

parsiansoft
شنبه 23 مرداد 1389, 12:08 عصر
با سلام از تمام دوستان برنامه نویس و صاحب نظران خواهش میکنم که من رو راهنمائی کنند .
من می خواهم روی فایل های psd که حجم آنها شاید گاهی اوقات به 1GB هم برسه قفل نرم افزاری بزارم .
به طوری که طرف بتونه فایل ها رو از روی cd روی سیستم خود کپی کنه و کار کنه . اما نتونه از فایل ها کپی بگیره ببره تو سیستم دیگه اجرا کنه .
یعنی اون فایل ها طوری امنیت براشون بر قرار بشه که فقط روی سیستم خاصی اجرا بشن .
در ضمن ما باید این نکته را در نظر بگیریم که این فایل ها ( pSD) دارای چندین لایه می باشند و طرف توی فتوشاپ و یا کرل و یا هر نرم افزار دیگری که داره کار میکنه نتونه مثلاً این لایه ها رو کپی کنه تو یه فایل جدید و اونوقته که دیگه نمیشه کاری کرد
حالا با همه این توضیحات من از یکسری از افراد پرسیدم گفتن باید با Api ویندوز کار کنی و مثلاً وقتی طرف save رو زد بیاد و فایل قفل گزار من اجرا بشه و روی اون فایل قفل بزاره
من ممنون میشم اگر کمکم کنید و توضیح بدید با چه سورسی یا با چه برنامه ای و به چه شکلی میتوانم این کار رو بکنم .
ممنونم

fjm11100
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 10:18 صبح
نمیشه. چرا؟ چون وقتی کاربر فایل را در سیستم خودش کپی کرد براحتی میتونه فایل را به سیستم دیگری منتقل کنه. شاید (نمیدونم) photoshop خودش روی عملیاتی مثل چاپ یا ویرایش بتونه قفل بزاره (مثل pdf) اما در کل وقتی بشه فایل را به سیستم منتقل کرد راهی برای جلوگیری از اجراش نیس
api که گفتن تو میتونی اینکارو کنی اما از کجا معلوم طرف نخواد فایلهای psd خودش را جابجا کنه؟ اینطوری قفل تو مزاحم سیستم طرف میشه.

mansour01
یک شنبه 04 مهر 1389, 22:13 عصر
با سلام از تمام دوستان برنامه نویس و صاحب نظران خواهش میکنم که من رو راهنمائی کنند .
من می خواهم روی فایل های psd که حجم آنها شاید گاهی اوقات به 1GB هم برسه قفل نرم افزاری بزارم .
به طوری که طرف بتونه فایل ها رو از روی cd روی سیستم خود کپی کنه و کار کنه . اما نتونه از فایل ها کپی بگیره ببره تو سیستم دیگه اجرا کنه .
یعنی اون فایل ها طوری امنیت براشون بر قرار بشه که فقط روی سیستم خاصی اجرا بشن .
در ضمن ما باید این نکته را در نظر بگیریم که این فایل ها ( pSD) دارای چندین لایه می باشند و طرف توی فتوشاپ و یا کرل و یا هر نرم افزار دیگری که داره کار میکنه نتونه مثلاً این لایه ها رو کپی کنه تو یه فایل جدید و اونوقته که دیگه نمیشه کاری کرد
حالا با همه این توضیحات من از یکسری از افراد پرسیدم گفتن باید با Api ویندوز کار کنی و مثلاً وقتی طرف save رو زد بیاد و فایل قفل گزار من اجرا بشه و روی اون فایل قفل بزاره
من ممنون میشم اگر کمکم کنید و توضیح بدید با چه سورسی یا با چه برنامه ای و به چه شکلی میتوانم این کار رو بکنم .
ممنونم
هستند نرم افزارهایی که اجازه کپی شدن از روی CD رو نمیدن ، اما در مورد هارد با توجه به گفته های دوستمون از نر من هم بعید بنظر میرسه !
چون فایلهای PSD خودشون لودری دارن به نام فوتوشاپ که باید روی این برنامه کار کرد ، پس مستقل نیستند . در نتیجه نمیشه فقط یکبار کپی بشن !
حتی نمیشه فقط یکبار باز بشن ! چون بعد طرف به راحتی فایلهارو از طریق فوتوشاپ ذخیره میکنه ! در حقیقت شما هم این فایلهارو به اونها میدی که کاربر از اونها استفاده کنه !
گرچه فرمت هایی مثل TIF هم هستن که میشه اونها رو در مقابل ویرایش شدن Lock کرد که تو خود فوتوشاپ هم چنین امکاناتی وجود داره .

اما در مورد حرف اولم که CD های غیر قابل کپی !
دوستی بهم یه DVD داد که فولدرها و فایلهاش کپی نمیشدن ! در حقیقت از نظر ویندوز معتبر نبودن تا قابل کپی شدن باشن !
علامتهایی مثل /../ \ و غیره داشتن . اولین کاری که به ذهنم رسید اونها رو با Winrar ذخیره و Store کردم ، اسمشون رو تغییر دادم و بعد Extract کردم . پس همیشه راهی هست !
راه شما هم فکر کنم ایجاد برنامه ای جدا مثل فوتوشاپ ، و یک کانورتور برای تبدیل psd ها به فرمت شما می تونه باشه که خب بطور سرسام آوری سخت و غیر ممکن بنظر میرسه .