PDA

View Full Version : اجرا نشدن کد هایی که می نویسم

mf_007
شنبه 23 مرداد 1389, 17:20 عصر
واقعا نمی دونستم چه عنوانی برای این مشکلم بزارم.

مشکل اینجاست که من یک برنامه با C#.net 2008 نوشتم و ذخیره کردم حالا که باز می کنم تا ادامش رو بنویسم کدهایی که می نویشم اصلا اجرا نمی شن و برنامه به همون صورتی که قبلا ذخیره شده دوباره اجرا می شه مثلا تو رویداد کلیک یه دکمه application.exit رو نوشته بودم برا خروج الان این کد رو پاک هم می کنم بازم در هنگام اجرا با زدن این دکمه برنامه خارج می شه در حالی که هیچ کدی توش نیست یا اینکه هرچی کد جدید می نویسم انگار وجود نداره و نادیده گرفته می شه

vandermond
شنبه 23 مرداد 1389, 17:25 عصر
مشكل خيلي جالبيه. من هم اين مشكل رو داشتم براي يك برنام كه يه نفر برام فرستاده بود. هر چي مينوشتم تاثير نداشت. اخيرا يه مطلب درباره اين خوندم. يادم نيست چي بود. فقط يادمه يه چيزايي گفته بود. ميرم دنبالش اگه به چيزي رسيدم ميگم به تو هم.

Mani_rf
شنبه 23 مرداد 1389, 17:31 عصر
واقعا نمی دونستم چه عنوانی برای این مشکلم بزارم.

مشکل اینجاست که من یک برنامه با C#‎.net 2008 نوشتم و ذخیره کردم حالا که باز می کنم تا ادامش رو بنویسم کدهایی که می نویشم اصلا اجرا نمی شن و برنامه به همون صورتی که قبلا ذخیره شده دوباره اجرا می شه مثلا تو رویداد کلیک یه دکمه application.exit رو نوشته بودم برا خروج الان این کد رو پاک هم می کنم بازم در هنگام اجرا با زدن این دکمه برنامه خارج می شه در حالی که هیچ کدی توش نیست یا اینکه هرچی کد جدید می نویسم انگار وجود نداره و نادیده گرفته می شه

برنامه شما خطا دارد و با هربار اجرا نسخه کامپایل شده قبلی اجرا میشود. ایراد های برنامه را رفع کنید و دوباره برنامه را اجرا کنید. و یا از منوی Build گزینه ReBulid را بزنید تا خطا ها را ببینید.

vandermond
شنبه 23 مرداد 1389, 17:34 عصر
برنامه شما خطا دارد و با هربار اجرا نسخه کامپایل شده قبلی اجرا میشود. ایراد های برنامه را رفع کنید و دوباره برنامه را اجرا کنید. و یا از منوی Build گزینه ReBulid را بزنید تا خطا ها را ببینید.
چه خطايي دوست عزيز؟
منظورت(تون) اينه كه Error داره؟
من امتحان كردم حتي اگه باتن جديد هم بزارم روي فرم نشون نميده:متعجب:.
من فكر ميكنم مربوط به باگها و مشكلات ويندوز فردي كه برنامه رو نوشته يا VS اون باشه. نظر شما؟:متفکر:

mf_007
شنبه 23 مرداد 1389, 17:41 عصر
خطا تو کدنویسی؟ نه خطایی نداره یعنی چیز جدید اونچنانی ننوشتم
4 خط کد جدید نوشتم که ارور نداره.ولی موضوع اینه که کد های قبلی رو هم که پاک می کنم باز برنامه به همون صورت قبل کار می کنه یعنی اگر کدها رو طوری بنویسم که ارور داشته باشه مثلا سمی کالن نذارم بازم اجرا می شه

Mani_rf
شنبه 23 مرداد 1389, 17:56 عصر
چه خطايي دوست عزيز؟
منظورت(تون) اينه كه Error داره؟
من امتحان كردم حتي اگه باتن جديد هم بزارم روي فرم نشون نميده:متعجب:.
من فكر ميكنم مربوط به باگها و مشكلات ويندوز فردي كه برنامه رو نوشته يا VS اون باشه. نظر شما؟:متفکر:

خطا تو کدنویسی؟ نه خطایی نداره یعنی چیز جدید اونچنانی ننوشتم
4 خط کد جدید نوشتم که ارور نداره.ولی موضوع اینه که کد های قبلی رو هم که پاک می کنم باز برنامه به همون صورت قبل کار می کنه یعنی اگر کدها رو طوری بنویسم که ارور داشته باشه مثلا سمی کالن نذارم بازم اجرا می شه

بله دوستان عزیز همون Error خودمون، هنگامی که برنامه را اجرا میکنید و برنامه داری Error است از شما این سوال را میپرسد که آیا همان نسخه قبلی کمپایل شده را اجرا کنم ؟ که در صورتی که Yes را بزنید هر تغییری هم درون برنامه داده باشید، حتی حذف فرم اصلی باز هم برنامه اجرا خواهد شد. البته برنامه کامپایل شده قبلی. در این پیغام سوال گزینه

Do not show this dialog again

هم وجود دارد که در صورت تیک زدن آن هربار که برنامه را اجرا کنید و برنامه هم مشکل داشته باشد بدون نشان دادن خطا ها برنامه قبلی اجرا میشود.

از منوی Build گزینه ReBulid Solution را بزنید تا همه خطا های برنامه را ببینید.
آنها را رفع کنید تا برنامه جدید کامپایل شود

mf_007
شنبه 23 مرداد 1389, 18:05 عصر
ممنون از دوستان که وقت می زارن.
این کار رو کردم برنامه ارور نداره و همون مشکل قبلی پابر جاست

اگر مطمئن بشم مشکل از ويژوال استادیو یا ویندوزه دوباره نصب می کنم چون این برنامه خیلی مهمه برام

Mani_rf
شنبه 23 مرداد 1389, 18:10 عصر
اگر با این کار هم درست نشده و هیچ Error هم صادر نشده ، یک بار درون پوشه های Debug و Release را هم خالی کن ببین برات چی میسازه!!! دوباره همون قبلی ساخته میشه.

مهدی فرزاد
شنبه 23 مرداد 1389, 18:16 عصر
سلام
تمام فایل های پوشه Bin و obj رو پاک کن و مجددا اجرا کن مشکل حل میشه

mf_007
شنبه 23 مرداد 1389, 18:30 عصر
دوستان ممنون
مشکل با پاک کردن محتویات bin و obj حل شد.

ولی چرا این اتفاق برای همه برنامه هام افتاد ؟ ممکنه دوباره اینطور بشه؟

مهدی فرزاد
شنبه 23 مرداد 1389, 18:33 عصر
بله امکان تکرار هست
معمولا وقتی شما برنامه ای رو از یک کامپیوتر به یک کامپیوتر دیگه منتقل میکنید اینجوری میشه برای من که تا حالا زیاد پبش آمده
البته شاید علت دیگه ای داشته باشه ولی هرچی که هست مشکل ساز نیست با این کار حل میشه

میلاد قاضی پور
شنبه 23 مرداد 1389, 20:42 عصر
شما با فایل app.config بازی نکردید احتمالا؟
مشکل مشابه برای منم پیش اومده بود و تمام کنترل ها خواصی رو که براشون ست کرده بودم رو از دست دادند. اما وقتی به بخش دیزاینر فرم میرفتم میدیدم کدها کاملا درسته و مقادیر دلخواه من اونجا به صورت کد وجود دارند اما بازم که برمیگشتم به نمای طراحی نگاهی مینداختم میدیدم باز کنترلها مقادیر مربوطه رو ندارند . راه حلش ریبیلد کردن نیست . من راههای زیادی رو امتحان کردم و حتی در همین سایت هم تاپیکی زدم که هیچ نظری ارائه نشد. در نهایت مجبور شدم از فایلهای فرم مربوطه رو از دایرکتوری ای که کپی پروژه رو توش داشتم توی پروژه جاری کپی کنم . چون اون پروژه ای که فایلهارو ازش کپی کردم کدهای جدیدم رو نداشت مجبور شدم مجددا کدهارو به صورت دستی دوباره به فایلهای سیشارپ فرم مربوطه اضافه کنم . به نظر من هم این باگه . سایتهای خارجی رو هم که گشتم من که راه حالی پیدا نکردم . امیدوارم مشکلتون حل شه .

صباح فتحی
شنبه 23 مرداد 1389, 20:47 عصر
منم فکر کنم برنامه ات آخرین کامپایل رونشوننت بده...واسه خودم پیش اومده بود اما وقتی توجه کردم دیدم برنامه مشکل داشته یه بار دیگه Build کردم.درست نشد.راستی یه بار فایل ها داخل پوشه دیباگ رو پاک کن ببین دررست میشه

مهدی فرزاد
شنبه 23 مرداد 1389, 23:14 عصر
منم فکر کنم برنامه ات آخرین کامپایل رونشوننت بده...واسه خودم پیش اومده بود اما وقتی توجه کردم دیدم برنامه مشکل داشته یه بار دیگه Build کردم.درست نشد.راستی یه بار فایل ها داخل پوشه دیباگ رو پاک کن ببین دررست میشه
سلام صباح جان
توی چهارتا پست قبل راهش رو گفتم باید bin و Obj رو پاک کنند من چون فایل هام رو زیاد از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگه میبرم این مشکل برام خیلی پیش اومده و با این کا رحل میشه:متفکر:
راستی آواتار جالبی گذاشتی امیدوارم یک روز به پول داری و مشهوریتش بشی