PDA

View Full Version : سوال: ماکروسافت ایجنت ها

rezamansori
دوشنبه 25 مرداد 1389, 21:53 عصر
سلام بچه ها.
من دارم رو یه پروژه کار می کنم که در اون از مایکروسافت ایجنت (msAgent) استفاده می کنم. مشکلم اینجاست که می خوام اولا کاربر نتونه اون رو جابجا کنه و ثانیا جزو فرم باشه یعنی مثل بقیه کنترل ها روی فرم بیفته و یه لایه جداگونه نباشه.:متفکر:

rezamansori
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 11:26 صبح
کسی نبود.
عجب برنامه نویسایی هستید.:قهقهه:

حامد فراست
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 12:17 عصر
با سلام من که مشکلتون رو نمیتونم حل کنم و لی شما یه لطفی بکن و بگو این (msAgent) که میگی چی هستن کجا کاربرد دارن و... ؟

rezamansori
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 12:42 عصر
مثل سگی که در هنگام سرچ کردن در ویندوز ظاهر میشه.

rezamansori
یک شنبه 31 مرداد 1389, 21:29 عصر
بابا شما برنامه نویس هستید اگه این سوالم رو نتونین جواب بدین واقعا زشته.
من تو ویژوال بیسیک می تونم هندل ایجنت رو بگیرم و بعد با تابع ای پی آی اون رو تو فرم بذارم اما مشکلم اینه که با سی شارپ ای پی آی بلد نیستم.
راستی اگه کتابخونه ای چیزی برای توابع ای پی آی دارید از ما دریغ نکنید واقعا احتیاج دارم.
یا لا برنامه نویسا کجا رفتن؟:بامزه:

rezamansori
دوشنبه 01 شهریور 1389, 08:22 صبح
تو رو خدا یکتون بگه دیگه. خیلی نیازش دارم.

shask00l
دوشنبه 01 شهریور 1389, 11:51 صبح
یه نگاهی به رویداد های خود agent بنداز . خیلی ساده تر از این حرف هاست . فک نکنم نیاز به api داشته باشی . به عنوان مثال برای کنترل جابجایی agent میتونی توی رویداد move کد بنویسی و ......

پ.ن : راستی یادم رفت بگم . 4-5 تا پست پشت سر هم کار زیاد خوبی نیست. قسم دادن هم همینطور .

rezamansori
دوشنبه 01 شهریور 1389, 12:01 عصر
من که از حرفات چیزی نفهمیدم:متفکر:
من می خوام کاربر نتونه جابجاش کنه و جزو فرم بشه مثل پیکچر باکس.
در مورد 4-5 پست بذار بگم که دارم یه پروژه بزرگ برای یه موسسه می نویسم و تو این گیر کردم و از 25 مرداد سوال کردم و هنوز هیچ کی جوابم رو نداده به نظر شما من اشتباه کردم؟
به هر حال منو ببخشید.

omid_student
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 01:14 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
اول از همه در قسمت ابزار سی شارپ کلیک راست کنید.از همون جایی که کنترل روی فرم میارید
سپس گزینه ی choose items را انتخاب کنید
به زبانه com componet بروید و گزینه microsoft agent control را انتخاب کنید
حال کنترل اجنت در قسمت ابزار در زیر منوی general ظاهر شده است
این کنترل را به فرم خود اضافه کنید و اسم اونو axagent1 بگذارید و کد زیر را به دکمه خود اضافه کنید
اول از همه یه متغییر از نوع اجنت تعریف میکنید
; AgentObjects.IAgentCtlCharacterEx agent1
سپس فایلی که کنترل اجنت آن را لود کند را در پوشه ای کپی کنید.این فایل نمایانگر اجنت است.ممکن است آدمک باشد یا سگ
شما میتونید از قسمت جستجوی ویندوز فایل های که پسوند آن ها acs است را جستجو کنید.
و کد زیر
;("axAgent1.Characters.Load("a", "c:\\merlin.acs
در قسمت بالا مقدار c:\\merlin.acs مسیر فایل آدمک یا سگ یا هر چیز دیگه است و مقدار a نیز نام کلید است که اختیاری است و در قسمت دیگر کد به درد میخوره
axAgent1 هم نام کنترلی که به فرم اضافه کردید
سپس کد زیر را در ادامه مینوسید
["agent1 = axagent1.Characters["a
مقدار a همون کلیدی است که گفتیم لازم میشه
برای نمایش اجنت کد زیر را بنویسید
(1)axagent1.show
حال نحوه عملکرد اجنت را بنویسید
(" نوع حالت ")agent1.Play
نوع حالت ها مختلفه مثلا Think برای فکر کردن و GetAttention برای توجه کردن به حساب می آید
فقط همین بود البته متد های دیگه ای داره کد خودتون امتحانش کنید

rezamansori
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 11:26 صبح
سلام عزیزان.
یا تشکر از دوستی که این همه نوشتن!!!!
اما راستش رو بخواید همه این ها رو می دونم و نوشتم!
من می خواستم مثل سرچ ویندوز توی خود فرم بیفته و مستقل نباشه (من که دیگه نمی تونم بیشتر توضیح بدم).
منتظرم ها!!:متفکر: