PDA

View Full Version : سوال: jQuery و غیر فعال بودن JavaScript در مرورگر

sarah1361
سه شنبه 26 مرداد 1389, 07:49 صبح
سلام دوستان من می خاستم بدونم که که اگر در مرورگر کابر جاوا اسکریپت غیر فعال باشه
المنت های jQueryصفحه کار نمیکه؟ اگه آره راه حل چیه ؟
آیا می شه در صورت عدم فعال بودن فعالش کرد یا از کاربر خواست فعالش کنه؟

ricky22
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:01 صبح
سلام
فکر نمی کنم بشه فعالش کرد.
اما راه حل این که ببینیم فعال هست یا خیر اینجا بررسی شده.
http://stackoverflow.com/questions/121203/how-to-detect-if-javascript-is-disabled
موفق باشید.

sarah1361
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:05 صبح
سلام
فکر نمی کنم بشه فعالش کرد.
اما راه حل این که ببینیم فعال هست یا خیر اینجا بررسی شده.
http://stackoverflow.com/questions/121203/how-to-detect-if-javascript-is-disabled
موفق باشید.

ممنون از شما اگه غیر فعال باشه که تمام طراحی ها رو زیر سوال می بره راه حل چیه؟

ricky22
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:22 صبح
ممنون از شما اگه غیر فعال باشه که تمام طراحی ها رو زیر سوال می بره راه حل چیه؟
از کاربر بخواید فعالش کنه.
پیغام بدید برای عملکرد صحیح نیاز به فعال بودن جاوا اسکریپت هست.

Web.Designer01
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 14:43 عصر
از کاربر بخواید فعالش کنه.
پیغام بدید برای عملکرد صحیح نیاز به فعال بودن جاوا اسکریپت هست.
حالا اگه کاربر ما نمیدونست جاوا اسکریپت چیه و فک کنه الانس که هک شه و پنجررو بست رفت چی؟!
راهی نداره خودمون بررسی کنیم که حتی اگه جاوا اسکریپت کاربر غیر فعال بود فعالش کنیم؟یا اون نواری که بالای IE میاد مبنی بر فعال کردن جاوا دیگه نیاد و خودش فعال شه؟

LORD AELX
شنبه 30 مرداد 1389, 10:36 صبح
به نظر من به جای فعال کردن جاوا اسکریپت بهتره همانند همان کاری رو که در مورد عدم پشتیبانی مرورگر از CSS انجام می دهیم را در اینجا نیز اجرا کنیم. :متفکر: شما رو نمیدونم ولی من برای اینکه وبسایت ام در تمام مرورگر ها عمل کند و اختلالی در روند کاری آن ایجاد نشود، آن را برای تمامی شرایط برنامه ریزی می کنم. مثلا برای اینکه از وجود CSS اطمینان حاصل کنم، یک اخطار را درج کرده و آن را در حالت hidden قرار می دهم، در نتیجه اگر مرورگر کاربر از CSS پشتیبانی نکند، این پیغام خطا نمایش داده می شود و وی را آگاه می سازد.
در مورد javascript هم می توان به همین شیوه عمل نمود. در اینصورت می توانیم یک پیغام خطا در صفحه قرار دهیم و توسط js در CSS آن تغییر ایجاد کنیم و آن را به حالت hidden درآوریم، سپس در صورتیکه مرورگر از js پشتیبانی نکند یا js در آن غیر فعال باشد، پیغام مناسب نمایش داده می شود.

موفق باشید :قلب: