PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمايي در خصوص انتقال از vb به .net

tarantino
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 01:13 صبح
من مي خام از vb6 دل بكنم و وارد .net بشم ميخاستم از دوستان بپرسم
آيا مي تونم به سرعت با محيط .net مثل محيط vb6 آشنا بشم يعني همون سادگي رو داره
پيشنهاد شما چيه آيا تو همون محيط بمونم و يا بيام تو .net ؟

alimanam
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 01:33 صبح
با سلام

دوست عزیز اگه با برنامه نویسی vb6 راحتی ( تسلط کافی داری ) به سرعت میتونی با محیط و IDE جامع ویژوال استودیو و برنامه نویسی برپایه دات نت هم کنار بیای . هرچه قدر وقت بزاری و تمرین کنی به همون سرعت هم میتونی ازویژگیها , امکانات بالقوه , و قدرت دات نت برای برنامه نویسی استفاده کنی . دات نت یه سروگردن از VB6 بالاتره و نمیشه با اون مقایسه اش کرد . خلاصه دل به دریا زدنش ارزش داره که هیچ خیلی هم لذت بخشه شروع کردی خودت دقیقاً متوجه منظورم میشی .

راستی این روهم اضافه کنم که تقریباً همه برنامه های نوشته شده توسط VS.Net همگی برای اجرا نیاز به دات نت فرم ورک دارن یعنی برای اجرا در سیستم مقصد حتماً باید نصب شده باشه . بقیه دوستان هم توضیحات تکمیلی رو حتماً بهت میدن موفق باشی . یا علی

sh2007
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 04:38 صبح
بنظرمن هرچه ديرتربه دات نت مراجعه كني ضرركردي

modirmasool
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 04:49 صبح
من مي خام از vb6 دل بكنم و وارد .net بشم ميخاستم از دوستان بپرسم
آيا مي تونم به سرعت با محيط .net مثل محيط vb6 آشنا بشم يعني همون سادگي رو داره
پيشنهاد شما چيه آيا تو همون محيط بمونم و يا بيام تو .net ؟

شک نکن! منم مثل شما تازه به .نت مهاجرت کردم. دیگه ویبی6 منسوخ شده.
راستی چون شما هم میخواین تازه شروع کنین، فکر کنم بد نباشه همین طور که منابع رو میخونین با ترجمه ی گروهی کتاب ویبی.نت2010 هم همکاری داشته باشین. پیشنهاد می کنم یه سری به این تاپیک بزنین:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=237736

میگردی
سه شنبه 16 بهمن 1397, 20:57 عصر
با سلام در VB6 مختوای تکس باکس که عدد است با سرعت تغییر میکند نمایش عدد به صورت پر پر است راهکاری است که نمایش عدد تغییر کند وپرپر نمایش ندهد

hamidrezax1
جمعه 09 فروردین 1398, 13:29 عصر
application.doevents