PDA

View Full Version : برنامه نصب بدون Frame work

nasim bahari
شنبه 30 مرداد 1389, 18:20 عصر
سلام دوستان

شما یه برنامه کوچیک نوشتی که نصب برنامه بدون فریم ورک فقط چند ثانیه طول میکشه. (البته این برنامه از SQL Express و همچنین Dll و OCX استفاده می کنه).

نصب فریم ورک چند دقیقه طول می کشه......به نظر شما راهی وجود نداره که نصب برنامه کاربر پسند باشه یعنی نیازی به نصب فریم ورک در سیستم مقصد نباشه....

دوستان لطف کنند ما رو با لینک هایی که می زارن این ور و اون ور پرت نکنند...
اگر هم نرم افزاری رو معرفی می کنند درباره اون راهنما هم بزارن...

من فکر می کنم این موضوع مشکل خیلی از دوستان باشه......پس بیایید با همکاری همدیگه به یه نتیجه مطلوب برسیم.....

فکر می کنم یه جورایی منظورم Portabel باشه........

موفق باشید....

ricky22
شنبه 30 مرداد 1389, 22:52 عصر
مگه با .NET میشه برنامه portable نوشت بدون وابستگی به .net framework?

mohsencom
شنبه 30 مرداد 1389, 23:13 عصر
دوستان خواهشان این مشکلو یکبار و برای همیشه حل کنید

نمیشه که یه ستاپ برای یک برنامه بسازیم با حجم کم بعد 1 ساعت نصبش طول بکشه بخاطر نصب sql server و dotnet framework......اصلا منطقی نیست و به هیچ وجه کارپسند نیست.

اساتید محترم لطفا این مشکل برای همیشه حل کنند.

alimanam
یک شنبه 31 مرداد 1389, 00:37 صبح
با سلام

دوست عزیز یکی از معایب استفاده کردن از برنامه نویسی با استفاده از تکنولوژی دات نت همینه دیگه !!!
البته زیاد هم به اون صورتی که گفتین فجیع نیست آخه خیلی از سیستم ها الان دات نت فرم ورک روشون نصب هست ونیازی به نصب مجدد نیست با یه پروژه نصب که با خود VS هم می تونین بسازین می تونین چک کنین که فرم ورک نصب هست یا نه و اگه نبود اون موقع نصبش کنین که با سیستم های معمولی کار نصبش فکر نکنم بیشتر 3 یا 4 دقیقه بیشتر طول بکشه .

در مورد اینکه بشه فایل نهایی ( EXE ) رو مستقل از فرم ورک بکنین فکر کنم برنامه هایی تو بازار موجود باشه :متفکر: که اکثراً هم به درد نمی خورن چون به نظرم یکم خنده داره که بتونن این کار رو بدون کمترین Bug تو برنامه انجام بدن در مجموع به نظر بنده سمت این نوع برنامه ها نری بهتره ( برخلاف تبلیغاتشون که میگن 3 سوته برنامه ات رو مستقل از فرم ورک می کنن ) . منتظر نظرات بقیه دوستان هم هستم اگه جایی اشتباه کردم اصلاح کنین ما هم استفاده کنیم . موفق باشین . یا علی

mohammadreza_1382
یک شنبه 31 مرداد 1389, 06:17 صبح
سلام
من هم با نظر alimanam (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=43498) موافقم
در ويندوز هاي جديد مايكروسافت فريم ورك نصب است و دليلي ندارد ذهنمان را مشغول اين موارد كنيم

hero4000
یک شنبه 31 مرداد 1389, 08:17 صبح
دوستان عزيز يکي از برنامه هايي که همون کار پرتابل برنامه هاي .Net رو انجام ميده XenocodeVirtualApplication Studio 2010 هستش

روش کارشم به اينصورته که مثل مابقي برنامه هاي پرتابلساز ابتدا اونو اجرا ميکني -- بعدش بهش ميگي که از فرم ورک استفاده کنه يا نه -- بعدش هم برنامتون رو نصب ميکنيد تا خودش پرتابل کنه

البته خودش ويزارد داره و کارشم راحته

Shahram_Shobeiri
یک شنبه 31 مرداد 1389, 08:20 صبح
اساساً فریم ورک دات نت یا JVM برای ایجاد قابلیت جابجایی ساخته شده اند و هدف اونها اینه که به جای ایجاد یک کد native وابسته به یک پلتفرم خاص، یه IL ایجاد کنند که بتونه رو هر پلتفرمی اجرا بشه. هر چند این مورد کمتر در مورد دات نت فریم ورک صادقه(به دلیل محدود بودن به سیستم عامل ویندوز و نو پا و آزمایشی بودن روی سیستم عامل های دیگه مثل لینوکس) اما باز هم به قابلیت جابجایی(حداقل بین ورژن های مختلف ویندوز) کمک می کنه.
شما می تونید با استفاده از نرم افزار های موجود از کد دات نت، یک کد نیتیو بسازید. اما این قطعاً به معنای portability نیست!

mohsencom
یک شنبه 31 مرداد 1389, 08:20 صبح
ممنون از نظراتتون..........در مورد sql server چه نظری دارید ؟؟؟

آیا راهی هست که برنامه ای که دیتابیس آن تحت sql server است در سیستم مقصد بدون نصب sql server کار کند....خودم یکی راههایی که دیدم که کارمونو راحتتر میکنه استفاده از نرم افزار installshield هست که عمل attach را برای کاربر بصورت خودکار انجام میده.....اما باز نیاز به نصب sql server هست.....در این مورد چه نظری دارید و چه نرم افزارها یا راهکارهایی رو معرفی میکنید؟؟؟

nasim bahari
یک شنبه 31 مرداد 1389, 08:31 صبح
سلام.........

دوستان می دونم که در ویستا و سون از قبل فریم ورک رو دارن ، اما حالا حالاها ما گرفتار XP خواهیم بود . پس باید یه فکری کرد.

من فکر می کنم این جور تایپیک ها باید حتماً به نتیجه برسن. چون مشکل خیلی از برنامه نویسان هستش.......

موفق باشید.....

hero4000
یک شنبه 31 مرداد 1389, 08:31 صبح
دوست عزيز يک برنامه هستش بنام SqlLight که البته تمامي قابليتهاي SqlServer رو توش نداره ولي کارهاي معمول رو انجام ميده

نيازي به نصب هم نداره فقط چند تا Dll رو لازم داره که همراه برنامت باشه

فکر ميکنم کار شما رو راه بندازه

mohsencom
یک شنبه 31 مرداد 1389, 08:55 صبح
دوست عزيز يک برنامه هستش بنام SqlLight که البته تمامي قابليتهاي SqlServer رو توش نداره ولي کارهاي معمول رو انجام ميده

نيازي به نصب هم نداره فقط چند تا Dll رو لازم داره که همراه برنامت باشه

فکر ميکنم کار شما رو راه بندازه

دوست عزیز در مورد SqlLight جستجو کردم اما فهمیدم یه مشکل بزرگ داره واونم اینه که توابع و stored procedure ها رو پشتیبانی نمیکنه

nasim bahari
یک شنبه 31 مرداد 1389, 09:11 صبح
یه نرم افزار هم که از شرکت VMware هستش رو خودم می زارم....البته هنوز امتحانش نکردم....

VMware ThinApp Enterprise 4.0.4

نام سایت واسه Down نرم افزار www.Downloadha.com