PDA

View Full Version : سوال: چطوری میشه مقادیر تعدادی از رکوردها رو از یه تیبل به تیبل دیگه ای که همون فیلدها رو داره برد

neda_dela
یک شنبه 31 مرداد 1389, 23:41 عصر
سلام
فکر کنم کل سوالم رو توی عنوان پرسیدم
ببینید من دو تا تیبل دارم با یه تعداد فیلدهای مشترک ولی نه همش
توی تیبل اول ثبت که انجام میشه یه کد منحصر به فرد به رکورد داده میشه حالا من میخام توی تیبل دوم همین که اون کد رو توی تکست باکس وارد کردم و ثبت زدم اطلاعات اون فیلدهای مشترک هم خودکار ثبت بشه
مثال:
توی فرم 1 اطلاعات موجودیت کلاس در تیبل 1 ثبت میشه و به هر کلاسی که ثبت میشه یه کد هم داده میشه. مثلا فرض کنید کد 111
حالا توی فرم 2 میخام همون اطلاعات کلاس بعلاوه یه سری داده های دیگه ثبت بشه و من نمیخام که کاربر اون فیلدهای تکراری رو دوباره وارد کنه و با وارد کردن اون کد 111 تمام اطلاعات فیلدهای مشترک از اون تیبل خونده بشه و در کنترل های مربوط به خودشون در فرم 2 قرار بگیرن
این چطوری ممکنه؟
تو رو خدا حیاتیه کمک

#aliyari_C
دوشنبه 01 شهریور 1389, 04:51 صبح
سلام

DataRow dr= DataSet1.Tables[0].Select("ID="textbox1.text).First();
DataSet1.Tables[1].rows.Add(dr)
البته اگر در جدول دومت ستون های دیگری هم داری گمونم کد DataSet1.Tables[1].rows.Add(dr)
جواب نده ,
به جاش از تابع AcceptChanges استفاده کن

موفق باشی
__________________________________________________ __________________________________________________
چون به دریا می توانی راه یافت
سوی یک قطره چرا باید شتافـت

نتایج آماری,مقایسه ای بین String و StringBuildr (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=233987)

FastCode
دوشنبه 01 شهریور 1389, 09:28 صبح
برای این کار شما باید یه foreign key توی جدول دوم داشته باشید که وصل باشه به primary key جدول اولتون.

حجتی نیا
دوشنبه 01 شهریور 1389, 10:14 صبح
INSERT INTO [Exit]
(form_num, count, date)
SELECT form_num, count, date
FROM entry
WHERE (form_num = 2)
یه کوئری بعنوان مثال .. دوجدول entry و exit دارم که اولی تعداد فیلد بیشتری داره البته فیلد مشترک در کلید باید داشته باشن (جناب fastcode فرمودند) حالا من از جدولی که قیلد بیشتر داره فقط 3تا فیلد رو با یه شرط برداشتم و تو جدول با قیلد کمتر ریختم (یا بالعکس)
در مرحله بعد شما میتونی با یه دستور update بقیه اطلاعات رو وارد کنی ..
(اگه در بخش sql server مطرح کنی، قطعا جواب های بهتر و کاملتری دریافت میکنی)
واسه پیداکردن یه کوئری مناسب میتونی در vs و در server explorer رو جداولت کلیک راست و new query بزنی تا وارد محیط نوشتن کوئری بشی، در اون بخش میتونی براحتی کوئری خودت را بدست بیاری(البته یکمی با تمرین)

neda_dela
دوشنبه 01 شهریور 1389, 23:49 عصر
INSERT INTO [Exit]
(form_num, count, date)
SELECT form_num, count, date
FROM entry
WHERE (form_num = 2)
یه کوئری بعنوان مثال .. دوجدول entry و exit دارم که اولی تعداد فیلد بیشتری داره البته فیلد مشترک در کلید باید داشته باشن (جناب fastcode فرمودند) حالا من از جدولی که قیلد بیشتر داره فقط 3تا فیلد رو با یه شرط برداشتم و تو جدول با قیلد کمتر ریختم (یا بالعکس)
در مرحله بعد شما میتونی با یه دستور update بقیه اطلاعات رو وارد کنی ..
(اگه در بخش sql server مطرح کنی، قطعا جواب های بهتر و کاملتری دریافت میکنی)
واسه پیداکردن یه کوئری مناسب میتونی در vs و در server explorer رو جداولت کلیک راست و new query بزنی تا وارد محیط نوشتن کوئری بشی، در اون بخش میتونی براحتی کوئری خودت را بدست بیاری(البته یکمی با تمرین)
مرسی دوست عزیز
من میخام که مثلا اگه مقدار یه فیلد از یه جدول دیگه خونده میشه داخل تکست باکس یا کمبو مربوط به خودش قرار بگیره
یعنی مثلا اگه کاربر توی تکست مربوط به کد کلاس نوشت 111 با توجه به این کد مقادیر مربوط به خصوصیات اون کلاس هم مثلا نامش یا ساعتش یا روز برگزاری و ... هم هر کدوم داخل کنترل مربوط به خودش قرار بگیره و کاربر مجبور نباشه برای هر ثبت رکوردی این مقادیر رو تایپ کنه یا از کمبو انتخاب کنه
اینطوری آیا ممکنه:لبخندساده:

حجتی نیا
سه شنبه 02 شهریور 1389, 10:10 صبح
مرسی دوست عزیز
من میخام که مثلا اگه مقدار یه فیلد از یه جدول دیگه خونده میشه داخل تکست باکس یا کمبو مربوط به خودش قرار بگیره
یعنی مثلا اگه کاربر توی تکست مربوط به کد کلاس نوشت 111 با توجه به این کد مقادیر مربوط به خصوصیات اون کلاس هم مثلا نامش یا ساعتش یا روز برگزاری و ... هم هر کدوم داخل کنترل مربوط به خودش قرار بگیره و کاربر مجبور نباشه برای هر ثبت رکوردی این مقادیر رو تایپ کنه یا از کمبو انتخاب کنه
اینطوری آیا ممکنه:لبخندساده:
اطلاعات رو تو یه دیتاست یا دیتاویو میریزی و بعدش به تکس باکس ها بایند میکنی..

neda_dela
جمعه 05 شهریور 1389, 11:38 صبح
دوستان خواهش می کنم فکر ما تازه کار ها و بکنید و خواهشا ریز تر و دقیق تر بگید
لطفا اگه میشه با کد توضیح بدید
ممنونم از همه:خجالت: