PDA

View Full Version : الگوريتم Multiple Interlacing

delphi01
سه شنبه 02 شهریور 1389, 23:32 عصر
سلام خسته نباشيد

در مورد الگوريتم Multiple Interlacing كسي اطلاعي دارد؟
منتظر كمكتان هستم.

3.2. Recognition with Multiple Interlacing
Speeds of algorithms are an important parameter in LPR
system. In this method image scans with N row distance.
In the scanning image algorithm count edge of image
which they are located in specify distance from each
other. If number of edge greater than a threshold (5) that
is location of license plate in image. If in the first
scanning program didn't find place, repeated algorithms
between lines of previous with reduce threshold for
counting edges. This algorithm repeated until place of
license is finding.
In fig.3 show image of scanning with Multiple
Interlacing algorithms and fig.4 show edges of a license
plate.
This method has high speed and performance. For this
reason, this algorithm is proper for real-time applications
and implementing in LPR system. ترجمه من :

سرعت الگوريتم ها يك پارامتر مهم در سيستم LPR است، در اين روش تصوير با n رديف فاصله پيمايش مي شود در الگوريتم پيمايش تصوير تعداد لبه هايي از تصوير كه در جايي قرار گرفته است كه فاصله ويژه اي از هم دارند شمرده مي شود . اگر تعداد لبه ها از يك مقدار آستانه بزرگتر بود همان جا مكان پلاك خودرو مي باشد مقدار آستانه مثلا (5) .اگر بار اول الگوريتم پيمايش مكاني براي پلاك خودرو پيدا نكرد الگوريتم را تكرار كرده و مقدار آستانه را كمتر از قبل مي كنيم اين كار را تا زماني تكرار مي كنيم كه مكاني براي پلاك خودرو پيدا كنيم . از نظر نويسنده مقاله اين الگوريتم سرعت و كارايي بالايي دارد.

مصطفی ساتکی
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 08:38 صبح
به نظر من نسبت به روش های موجود این روش خیلی وقت گیره چون پیمایش رو میخاد چندین بار انجام بده و تصاویر از این دست به علت کیفیت بالا دارای resolution بالا و در نتیجه ابعاد بالایی هستند و شما فرصت چندین بار پیمایش کل صفحه رو ندارد شما بایستی موقعیت N Plate رو کمتر از 500ms پیدا کنید . در ضمن در پلاک خوان کاربردی که در بزرگراهها نصب میشه به علت نوسان نور در ساعات مختلف رو و شرایط مختلف جوی و تاریکی و روشنی به هیچ وجه نمی توان edge رو بعنوان یک feature مناسب به تنهایی دونست . لبه plate همیشه به صورت کاملاً افقی نیست که شما بخاید به این صورت عمل کنید در ضمن در LPR چون تصاویر خودروها در یک صحنه به فرض 10 خودرو دارای perspective های مختلف بوده و در مقایسه ابعاد به صورت Ratio و فازی عمل می گردد.من دهها مقاله در این مورد مطالعه داشتم در کمتر روشی که دارای benchmark مطلوبی باشه برای یافتن موقعیت plate از لبه استفاده شده البته جدیداً لبه یابی خاص تحت شبکه هستند که چنین نیاز هایی رو برآورده می کنن ولی از نظر ساختاری کاملاً متفاوت با لبه یاب های معمولی هستند .
مثلاً برای همین مقوله LPR پس از آموزش لبه یاب در کلیه شرایط در مرحله تست این نوع لبه یاب ها موقعیت دقیق Plate ها رو به شما می دن بدون هیچ اطلاعات اضافه و فقط با یکبار پیمایش تصویر.
بهترین روش ها درLPR روش های که تکیه برخواص همسایگی blob ها و عملیات morphology دارند موفق اند چون هم سرعت عملیات فوق العاده بالاست به علت binary بودن تصویر و درصد خطا نیز بسیار پایین می باشد.

delphi01
چهارشنبه 03 شهریور 1389, 11:27 صبح
ممنون از راهنمايي شما

من دارم الگوريتم هاي مختلف LPR بررسي مي كنم كه با هم مقايسه كنم .
من با مفهوم اين روش مشكل دارم مثلا:

در الگوريتم پيمايش تصوير تعداد لبه هايي از تصوير كه در جايي قرار گرفته است كه فاصله ويژه اي از هم دارند شمرده مي شود .در اين قسمت الگوريتم داره چيكار مي كنه.

با تشكر

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 15:54 عصر
در اين قسمت الگوريتم داره چيكار مي كنهدر این قسمت لبه ها به صورت پارخط در مختصات کارتزین فرض شده. در اینجا مقایسه بین شیب پاره خط ها صورت می گیره که شیب پاره خط در threshold در نظر گرفته شده باشه پذیرفته میشه این کار با در نظر گرفتن یک accumulator دو بعدی پیاده سازی میشه یک بعد مربوط به شیب و دیگری مربوط به فاصله خطوط میشه سپس کلیه پاره خط ها پیمایش شده و مقادیر این accumulator رو افزایش می ده.در انتها این accumulator پیمایش میشه و کلیه peek هایی که بالای threshold از پیش تعیین شده باشند به عنوان کاندید جهت بررسی موقعیت plate مورد استفاده قرار می گیرند.

boshra
جمعه 12 شهریور 1389, 16:12 عصر
سلام
منم تا آخر شهریور باید پروژه پایانیم که در مورد lpr هست رو تموم کنم. یک فصلش رو اختصاص دادم به بررسی و مقایسه ی الگوریتم ها.. اگه بتونیم کمک کنیم عالی می شه .
boshra_sedghi@yahoo.com