PDA

View Full Version : برنامه ریزی کلاس مدرسان

behzadnet
جمعه 05 شهریور 1389, 18:36 عصر
سلام.
من تو یه موسسه زبان کار میکنم.
برای هر ترم بعد از این که مدرسان زمانهایی که میخوان کلاس داشته باشند و تعداد کلاسهایی که میخوان رو به ما اعلام می کنند و ما باید با توجه به کلاسهای موجود سعی کنیم تو روز و ساعت مورد درخواست اونها بهشون کلاس بدیم
تو این کار که الان به طور دستی انجام میشه باید محدودیتهای خیلی زیادی در نظر گرفته بشه که کار رو خیلی سخت میکنه.
1- هر مدرسی تا یه سطح خاصی توانایی تدریس داره
2- هر مدرسی مایل هست که کلاساش تا حد امکان فشرده باشه مثلا اگه سه تا کلاس میخواد داشته باشه این سه کلاس در بعد از ظهر یک جفت روز(مثلا شنبه-چهارشنیه) باشه و نه سه جفت روز که کل هفته مجبور باشه بیاد موسسه.
3- چون موسسه ما چند ساختمان در سطح شهر داره هر مدرس ترچیح میده کلاسایی که تو یه روز داره در یک ساختمان باشه مثلا کلاس 2-4 تو ساختمون شماره 1 نباشه، کلاس 4-6 تو ساختمون شماره 2 و کلاس 6-8 تو ساختمون شماره 3. ( مشکل رفت و آمد و نداشتن وقت استراحت و ...)
4- هر مدرس برای اینکه بتونه کلاسش بازدید شه و به سطح بالاتر ارتقا پیدا کنه لازمه که حد اقل یک کلاسش تو بالاترین سطح تدریسش داشته باشه
5- محدودیت جنسیت مدرس و دانش آموز باید در نظر گرفته شه

محدودیت های دیگه ای هم وجود داره.
حالا من در درجه اول دنبال یه نرم افزار هستم که بشه این محدودیتهارو بهش بدیم و جواب مسئله رو به ما بده.
ولی از اونجایی که فکر نمی کنم همچین نرم افزار تخصصی وجود داشته باشه که واسه ما کاملا شفارشی شده باشه یه نمونه برنامه کد باز که تو این زمینه کار شده باشه و یا یه سری الگوریتم که بتونه بهم کمک کنه بتونم خودم این برنامه رو با vb.net بنویسم خیلی میتونه بهم کمک کنه.