PDA

View Full Version : سوال: به روز رسانی داده ها از دیتاگرید در چند جدول

sayan
شنبه 06 شهریور 1389, 05:17 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز
من دستور select ای به شرح زیر دارم که از چند جدول فیلدهایی رو انتخاب کرده ام و در دیتاگرید ویو آنها را نمایش می دهم.

select sefaresh_kar2.code_kar , typechap.name , abaade_chap.name, abaade_chap.model ,abaade_chap.[weight], sefaresh_kar2.subject_file ,sefaresh_kar2.tedade_chap ,sefaresh_kar2.comment from sefaresh_kar2 inner join typechap
on sefaresh_kar2.code_typechap = typechap.code
inner join abaade_chap on sefaresh_kar2.code_abaade = abaade_chap.code_abaad and
sefaresh_kar2.code_kar in(
select code_kar from hazine_factor where hazine_factor.code_factor ='2')

حالا میخواهم تغییراتی را که کاربر بر داده های انتخاب شده در دیتاگرید ویو اعمال می کند در جداول مربوطه در بانک نیز این تغییرات اعمال شود.
با تشکر از راهنمایی شما.

sayan
شنبه 06 شهریور 1389, 14:04 عصر
من طریق Update کردن یک جدول که محتویاتش در دیتاگرید نشون داده ام رو میدونم ولی نمیدونم وقتی چند جدول توی دیتاگرید نشون داده میشن و تغییر میکنن چه جوری جداولشون رو به روز رسانی کنم؟

حجتی نیا
شنبه 06 شهریور 1389, 14:27 عصر
من طریق Update کردن یک جدول که محتویاتش در دیتاگرید نشون داده ام رو میدونم ولی نمیدونم وقتی چند جدول توی دیتاگرید نشون داده میشن و تغییر میکنن چه جوری جداولشون رو به روز رسانی کنم؟
حتما براساس یه فیلد کلید داری نمایش میدی،پس با نوشتن چندتا کوئری که براساس همون کلید اصلی(کلید خارجی در مابقی جداول) هست میتونی همه رو آپدیت کنی..

sayan
شنبه 06 شهریور 1389, 14:40 عصر
مثلاً اگه یه جدول داشته باشیم با نوشتن

sda.Update(ds, "sarfasl");

اون یک جدول به روز میشد
ولی تو دستور من که بالا گفتم از 4 تا جدول دارم select انتخاب میکنم و در آخر براساس فیلد فاکتور ام کل نتایج برگشت داده میشه.

javad_r_85
شنبه 06 شهریور 1389, 14:56 عصر
دوست عزیز چرا زحمت به خودت میدی از ویو استفاده کن
همه جداول را مانند یه جدول در نظر میگیره وقتی آپدیت کنی یکی رو آپدیت میکنی ولی در واقع همه جداولت آپدیت می شند

sayan
شنبه 06 شهریور 1389, 17:32 عصر
خب الان یعنی چیکار کنم:متفکر:
دستورات بالا رو توی SqlCommand نوشتم و بعدش به دیتا ست دادم منظورتون گرفتم ولی تو کدم نمیدونم چه چیزی رو کجا تعریف کنم