PDA

View Full Version : دیتابیس حجیم وکند شدن سرعت سیستم...

mojtaba_z
یک شنبه 30 شهریور 1382, 11:31 صبح
سلام
من یک دیتابیس (Access یا Sql Server 2000) با فیلد های Serial , Name , Family از نوع های عددی و کاراکتری و تصویری دارم از که تعداد 600000 رکورد در آن قرار دارد و از AdoQuery استفاده میکنم . وقتی که دیاتبیس را اکتیو میکنم حدود 15 دقیقه طول میکشه تا این عمل انجام بشه لطفا بگید من چیکار باید بکنم.

SReza1
یک شنبه 30 شهریور 1382, 20:37 عصر
سلام
انتظار نداری که بتونی در یک زمان تمام این رکوردها رو بخونی!! کل 600000 تا رو که نمیشه با هم دید! راهش اینه که به تعداد خاصی بخونی و نمایش بدی که باید از طریق Adoconection تنظیم کنی که چند تا چند تا میشه خوند

mojtaba_z
یک شنبه 30 شهریور 1382, 23:11 عصر
با سلام دوباره
من وقتی AdoQuery1.Active := True را اجرا میکنم 15 دقیقه زمان می بره. و اگه
در Sql از Order By استفاده کنم زمان بیشتری طول میکشه.
(راستی برای خواندن تعداد رکورد ها در کدام قسمت از AdoConnection باید نعداد رکورد ها را وارد کنم).

shaniaki
یک شنبه 30 شهریور 1382, 23:46 عصر
با عرض ادب:
ببین آقا جون AdoQuery1.Active := True وقتی کار می کنه که در string مربوط به sql مقدار گذاشته باشی وگرنه نمی ذاره این کار رو بکنی. اگر این رشته چیزی شبیه:

SELECT * FROM TABLE1
است اول کار می خواهد یک مرتبه همه چیز را بخواند که پدرش صلواتی می شود. عبارت SQL خود را با اعمال شرطی در قسمت Where عبارت SQL طوری تغییر دهید که رکوردهی کمتری برگرداند.

ی عشق برنامه نویسی خفن

mojtaba_z
شنبه 05 مهر 1382, 09:51 صبح
سلام

آقا رضا شما گفتی که باید از طریق Adoconection تنظیم کنی که چند تا چند تا میشه رکورد ها رو
خوند. در کدام قسمت از AdoConnection باید تعداد رکورد های خوانده شده را وارد کرد؟
( راستی من هنوز مشکلم حل نشده . چون مبتدی هستم توضیحات بیشتروساده تری با مثال
به من بدید اگه ممکنه)
بازم از اینکه از جواب دادن به سوال های ساده و تکراری من خسته و عصبانی نمیشید ممنونم.