PDA

View Full Version : سوال: MessageBox فیلد

Moh3nonline
یک شنبه 07 شهریور 1389, 06:04 صبح
با سلام و وقت بخیر من چند فیلد دارم مثلا فیلد ثبت نام میخواهم وقتی یکی از فیلها خالی بود در موقع ثبت این پیام نشان داده شود که پر کردن تمامی فیلها الزامی است یا باید تمامی فیلها پر شود . ممنون میشم هر چه زود تر راهنماییم کنید .

vandermond
یک شنبه 07 شهریور 1389, 06:45 صبح
دوست عزيز
يه روش اينه كه وقتي كليد ثبت نام رو زد چك بشه كه اگه خالي بود پيام بده، كه آسونه (ولي من توصيه نميكنم)
يه روش اينه كه توي متد Leave هر تكست باكس (حالا يا با يه كارايي ميشه راحتترش كرد) بنويسي كه وقتي از اون خارج شد چك كنه و اگه خالي بود مثلا رنگ پس زمينه رو زرد كنه.
اين كد هم براي روش دوم:

private void textBox5_Leave(object sender, EventArgs e)
{
if (textBox5.Text == "")
textBox5.BackColor = Color.Yellow;
else
textBox5.BackColor = Color.White;
}
اگه مشكلي بود بگو...
در ضمن اگه تكست باكسات يه خرده زيادن و ميخاي راحت باشي و كلا روش بهتر رو بدوني بگو. چون من آسونترين روش رو گفتم. البته روش ديگه هم همينه با اين تفاوت كه يه بار اين كد رو مينويسي و يه كنترل مخصوص درست ميكني. اگه خواستي بگو بزارم...

reza4359
یک شنبه 07 شهریور 1389, 11:17 صبح
دوست عزيز
يه روش اينه كه وقتي كليد ثبت نام رو زد چك بشه كه اگه خالي بود پيام بده، كه آسونه (ولي من توصيه نميكنم)
يه روش اينه كه توي متد Leave هر تكست باكس (حالا يا با يه كارايي ميشه راحتترش كرد) بنويسي كه وقتي از اون خارج شد چك كنه و اگه خالي بود مثلا رنگ پس زمينه رو زرد كنه.
اين كد هم براي روش دوم:

private void textBox5_Leave(object sender, EventArgs e)
{
if (textBox5.Text == "")
textBox5.BackColor = Color.Yellow;
else
textBox5.BackColor = Color.White;
}اگه مشكلي بود بگو...
در ضمن اگه تكست باكسات يه خرده زيادن و ميخاي راحت باشي و كلا روش بهتر رو بدوني بگو. چون من آسونترين روش رو گفتم. البته روش ديگه هم همينه با اين تفاوت كه يه بار اين كد رو مينويسي و يه كنترل مخصوص درست ميكني. اگه خواستي بگو بزارم...
سلام دوست عزیز من تعداد تکس باکسهام زیاده اگه میشه یه روش که به صورت validation های وب باشه بهم معرفی کنید.ممنون

cheshm6k
یک شنبه 07 شهریور 1389, 11:39 صبح
سلام دوست عزیز من تعداد تکس باکسهام زیاده اگه میشه یه روش که به صورت validation های وب باشه بهم معرفی کنید.ممنون

سلام

میتونی اینکارو کنی.

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (check(textBox1, textBox2, textBox3, textBox4))
{
//کارهایی که میخوای اگه تکست باکس ها پر بودن انجام بدی
}
else
{
//پیغام به کاربر
}
}
bool check(params TextBox[] txtBoxs)
{
bool Ok = true;
foreach (TextBox tb in txtBoxs)
{
if (tb.Text == string.Empty)
{
tb.BackColor = Color.Yellow;
Ok = false;
}
else
{
tb.BackColor = Color.White;
}

}
return (Ok);
}
فکر نکنم نیاز به توضیح باشه ، اما اگه نیازه بگو تا بگم.