PDA

View Full Version : یک سوال در مورد Ado.net

Hamedm
شنبه 18 تیر 1384, 02:12 صبح
سلام

چطوری میتونیم Warning های SQL Server رو با ADO.NET بگیریم؟

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

asilverisis
شنبه 18 تیر 1384, 17:01 عصر
سلام
توضیح بیشتر لطفا

Hamedm
یک شنبه 19 تیر 1384, 00:17 صبح
سلام

سلام
توضیح بیشتر لطفا
ببین عزیز جان حتما میدونی که همه Error هایی که در SQL Server شناسایی میشه اگر ما Error Handling داشته باشیم در کلکسیون Error در ADO.NET ثبت میشه و برنامه نویس از همین طریق میتونه بفهمه قبلا چه Errorهایی رخ داده. حالا من سوالم اینه Warningهایی که در SQL Server پیش ماید در کجای ADO.NET ثبت مشند و برنامه نویس چگونه میتونه این Warningهارو بگیره.
امیدوارم منظورمو واضح بیان کرده باشم.

sh
یک شنبه 19 تیر 1384, 11:05 صبح
ببین شما میتونی شماره خطا رو براحتی با روش آزمایش و خطا بدست بیاری بعد استفاده کردن از اون خیلی راحته به کد زیر توجه کن این شماره خطا برای جلگیری از ثبت مقدار تکرار در ستون اصلی جدول هست

Try
OleDbDataAdapter1.Update(DataSet11, "Name")
Catch ex As OleDb.OleDbException
If ex.ErrorCode = -2147467259 Then
MessageBox.Show("کد هزینه وارد شده تکراری میباشد", "دفتر هزینه", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning)
DataSet11.Name.Clear()
End If
MessageBox.Show("برای رفع مشکل با برنامه نویس تماس بگیرید" & vbCrLf & ex.Message.ToString, "خطا", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error)
End Try

Hamedm
یک شنبه 19 تیر 1384, 11:52 صبح
سلام

ببین شما میتونی شماره خطا رو براحتی با روش آزمایش و خطا بدست بیاری بعد استفاده کردن از اون خیلی راحته به کد زیر توجه کن این شماره خطا برای جلگیری از ثبت مقدار تکرار در ستون اصلی جدول هست

Try
OleDbDataAdapter1.Update(DataSet11, "Name")
Catch ex As OleDb.OleDbException
If ex.ErrorCode = -2147467259 Then
MessageBox.Show("کد هزینه وارد شده تکراری میباشد", "دفتر هزینه", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning)
DataSet11.Name.Clear()
End If
MessageBox.Show("برای رفع مشکل با برنامه نویس تماس بگیرید" & vbCrLf & ex.Message.ToString, "خطا", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error)
End Try
از پاسختان ممنون.
اینارو خودم میدونیستم.
میدونید مشکل کجاست. وقتی که Warning پیش میاد اصلا توی Catch نمیره و برنامه روال عادی خودشه پیش میبره. من میخواهم این Warningهارو بگیرم.

sh
یک شنبه 19 تیر 1384, 15:50 عصر
مگه میشه نتونین خطا رو بدام بندازین

نوشتی که :
وقتی که Warning پیش میاد اصلا توی Catch نمیره و برنامه روال عادی خودشه پیش میبره

اگر منظورت اینه که میخوای بعد از پیغام خطا برنامه متوقف بشه که یه Exit Sub بنویس زیرش

اگر نه که کدت رو بنویس ببینم منظورت چیه

Hamedm
یک شنبه 19 تیر 1384, 16:28 عصر
مگه میشه نتونین خطا رو بدام بندازین

نوشتی که :
وقتی که Warning پیش میاد اصلا توی Catch نمیره و برنامه روال عادی خودشه پیش میبره

اگر منظورت اینه که میخوای بعد از پیغام خطا برنامه متوقف بشه که یه Exit Sub بنویس زیرش

اگر نه که کدت رو بنویس ببینم منظورت چیه

دوست عزیز بگذریم. مثل اینکه متوجه منظور من نمیشید.
از وقتیکه گذاشتید تا به این تاپیک پاسخ بدید متشکرم.

Farhad.B.S
یک شنبه 19 تیر 1384, 17:22 عصر
این صفحه اطلاعات کامل و جامعی رو در اختیارت میذاره :
http://www.sommarskog.se/error-handling-I.html

If you are interested in informational messages, that is messages with a severity ≤ 10, you can set up an InfoMessage event handler, which you register with the Connection object. It seems, though, if there are both errors and informational messages, that the informational messages comes with the exception. In the event handler, too, you have access to the ErrorsCollection from where you can retrieve the individual messages.

sh
یک شنبه 19 تیر 1384, 17:35 عصر
من تازه متوجه شدم شرمنده