PDA

View Full Version : بازی استراتژیک

amir1552
یک شنبه 07 شهریور 1389, 12:46 عصر
:خجالت:
سلام خدمت دوستان و استادان گرامی
من دارم برای پروژه پابان دوره یک بازی مینویسم ، یک بازی استراتژیک ( مثل تراویل ،ایکاریم ، ایونی و ... ) از دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه . بیشتر مشکلم توی ارتباط با بانک هست .
با تشکر امیر - ف:لبخندساده:

amir1552
دوشنبه 08 شهریور 1389, 13:01 عصر
کسی کمکم نمیکنه ؟
:ناراحت:

returnx
دوشنبه 08 شهریور 1389, 14:09 عصر
مشکلت واضح تر بگو .

amir1552
سه شنبه 09 شهریور 1389, 09:04 صبح
مشکلت واضح تر بگو .
:لبخندساده:
مشکل زیاد دارم ، مهمترینش اینه که با بانک نمی تونم کار کنم
الان تمام جدول هایی که به نظرم میرسیده لازمه ( سربازا ، ساختمون ها ، شخصیت ها و ... ) ساختم . ولی با VB6 نمی تونم به بانک وصل شم . همچنین جدول ها رابطه ندارن باید از کد نویسی تو محیط VB استفاده کنم .
مشکل بعدی سر ظاهر بازیه ، البته با وجود کامپوننت های موجود توی سایت بیشترش حل شد :قلب:

amir1552
سه شنبه 09 شهریور 1389, 09:14 صبح
این بازی گلچینی از چند بازی تحت وب + بازی های کامپیوتر و 1 کمش هم از خودمه . خوبیش اینه که بازی ذخیره میشه و بازیکن ها معتاد نمیشن 24 ساعته بازی کنند ( مثل خودم ! ) .
خلاصه طرح اینه که
بازیکن بسته به جنسیتش ( مرد / زن ) یک مقام کسب میکنه ( امپراطور / ملکه )
توی بازی 8 شخصیت با توانایی های خاصی بهش کمک میکنند و 11 نوع سرباز موجود هست . تعداد همسایه ها بین 1 تا 8 نفره که یک هوش مصنوعی کوچیک دارند ( میشه سطح شون رو مشخص کرد . ( آسون ، معمولی یا سخت ) )
کاربر و بعضی شخصیت ها از کوله پشتی برخوردارند و می تونند سلاح حمل کنند .

باید تا 28 شهریور تکمیلش کنم :خجالت:
البته به کمک دوستان :قلب:

returnx
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 02:45 صبح
برای اتصال به بانک کافی یه کامپوننت Adodc تو فرمت بزاری بعد از کد زیر برای اتصال استفاده کنی:

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Database Adress" & ";Persist Security Info=False"

amir1552
جمعه 12 شهریور 1389, 11:03 صبح
اینم یک نمای کلی از بازی :چشمک:

1. درباره کاربر
2. قسمت های مختلف بازی مانند نقشه اصلی ، آمار ، لسیت ساختمان ها و ...
3.منابع و تعداد سرباز ها
4.شخصیت ها :
نخست وزیر
وزیر امنیت
و ...

SlowCode
جمعه 12 شهریور 1389, 22:18 عصر
ای بابا اینا که همشون چینی هستن؟
لطفا یه نما از صحنه بازی بزارید.

aryasoft2872
جمعه 12 شهریور 1389, 22:31 عصر
دوست عزیز اگر اطلاعات کافی در زمینه ساخت بازی ندارید.بهتره با برنامه های کوچیک شروع کنید؛اینطوری فقط خودتون رو از برنامه نویسی دلزده می کنید...ولی اگه فک می کنید که باز هم می تونید:
برای ذخیره و خواندن اطلاعات بهتره از ذخیره مستقیم در یک فایل استفاده کنید حالا چه INI،چه خواندن مستقیم چون روش بانک رو کمتر دیدم توی بازی ازش استفاده کنند(بهتره بگم ندیدم).

در ضمن یکی از استاندارد های اصلی بازی البته در صورتی که می خواید عرضه اش کنید استفاده از DirectX.

amir1552
جمعه 12 شهریور 1389, 23:31 عصر
ای بابا اینا که همشون چینی هستن؟
لطفا یه نما از صحنه بازی بزارید.
آره دوست عزیز ، فعلا چینی هستن آخه تنهایی نمی تونم همه کاراشو انجام بدم . فعلا با همین ها تحویل پروژه میدم بعد تبدیل شون می کنم به فارسی . تمام ساختمان ها و بقیه چیز ها هم از این ور اونوره . البته فعلا :لبخندساده:
هنوز کامل نیست بازی ، سعی میکنم تا آخر هفته نصف شو تموم کنم :چشمک:
--------------------

دوست عزیز اگر اطلاعات کافی در زمینه ساخت بازی ندارید.بهتره با برنامه های کوچیک شروع کنید؛اینطوری فقط خودتون رو از برنامه نویسی دلزده می کنید...ولی اگه فک می کنید که باز هم می تونید:
برای ذخیره و خواندن اطلاعات بهتره از ذخیره مستقیم در یک فایل استفاده کنید حالا چه INI،چه خواندن مستقیم چون روش بانک رو کمتر دیدم توی بازی ازش استفاده کنند(بهتره بگم ندیدم).

در ضمن یکی از استاندارد های اصلی بازی البته در صورتی که می خواید عرضه اش کنید استفاده از DirectX.

ممنون حرف شما کاملا صحیح هست . ولی الان دارم درسای این 3و4 سالو یک جا تو یک پروژه تحویل میدم . بازی 3 بعدی نیست ، همش عکس هست ولی چون پروژه هست بیشتر نظر استاد توی کار با بانک و اینجور چیز هاست . البته عکس هارو توی پروژه اضافه میکنم نه بانک ولی اطلاعات دیگه از قبیل سلامت و قدرت حمله ، دفاع و ... تو بانک هست
بعد از تحویل این ایشالا سعی میکنم DirectX یاد بگیرم .
عاشق برنامه نویسی هستم . نمره هامم بد نیست ولی این تاپیک هارو که می خونم میبینم هیچی بلد نیستم :خجالت:
ولی خوشحالم توی همچین جمعی هستم

amir1552
شنبه 10 مهر 1389, 07:53 صبح
سلام دوستان ببخشید من باید تا 28 شهریور بازی رو می گذاشتم برای دانلود ولی هنوز کمی مشکل داره .
دوستان عزیز من به treeview احتیاج دارم ولی نمی دونم کدوم کامپوننت را باید اضافه کنم . کسی میتونه منو راهنمایی کند .
ممنون

parselearn
شنبه 10 مهر 1389, 11:34 صبح
TreeView در كامپوننت Microsoft Windows Common Controls 6.0 SP6 هست
يك راهنما:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=243454