PDA

View Full Version : مشکل در بسته شدن برنامه

Delphi7_love
یک شنبه 07 شهریور 1389, 13:35 عصر
مشغول نوشتن یه برنامه هستم که بیشتر کامپونت هاش tms هست (ویندوز 7)
وقتی دکمه خروج برنامه رو میزنم فرم های برنامه بسته میشه ولی آیکون روی taskbar نمیره و اگه 3 یا 4 بار روش کلید کنی میره ، مشکلش چیه ؟
ممنون

famarini
یک شنبه 07 شهریور 1389, 14:44 عصر
با سلام به دوست خوبم Delphi7_Love

احتمالا مشكل از ويندوزتونه اگه مي تونيد ويندوز 7 آپديت June پيدا كنيد خيلي بهتره يا آخرين نسحه ويندوز 7 كه در پك MRT هست اونم كاملو خوبه

موفق باشيد

mofrad
یک شنبه 07 شهریور 1389, 22:21 عصر
من هم قبلا یک برنامه نوشته بودم و موقع خروج آیکنش روی تسکبار می موند و البته یکبار کلیک می کردم حذف میشد!

البته مشکلش از قرار دادن یک splash در برنامه بود که نمیدونم چرا چنین مشکلی را ایجاد کرده بود! حتی من تمام موارد مربوط به splash رو در برنامه رعایت کرده بودم!

هر کار کردم نتونستم مشکلش رو حل کنم و کلاً بیخیال شدم!:لبخند:

nilidelphi
دوشنبه 08 شهریور 1389, 10:13 صبح
دوست گرامی احتمالا شما فرم اصلی برنامه رو hide کردید و وقتی می خواهید از برنامه خارج شوید از کد Close استفاده کردین.

من پیشنهاد می کنم از متد زیر استفاده کنید :

Application.Terminate;

اگه با استفاده از این روش هم باز آیکن برنامهتون از تسکبار نرفت شاید شما از یک ابزاری استفاده می کنید که بهنگام بسته شدن دیر از حافظه خارج میشه.

موفق باشید.:متفکر:

Delphi7_love
دوشنبه 08 شهریور 1389, 11:18 صبح
من پیشنهاد می کنم از متد زیر استفاده کنید :

کد:
Application.Terminate;

ممنون
از همین متد استفاده کردم

اگه با استفاده از این روش هم باز آیکن برنامهتون از تسکبار نرفت شاید شما از یک ابزاری استفاده می کنید که بهنگام بسته شدن دیر از حافظه خارج میشه.

خودم همین فکر رو می کنم ولی نمیدونم چیه .
راهی برای تستش نیست ؟

nilidelphi
سه شنبه 09 شهریور 1389, 11:17 صبح
دوست عزیز شاید در برنامه ی شما از یک thread یا دیتابیس و یا کامپوننتی استفاده شده که
دیر از RAM خارج میشه .
من راه حل کاملی برای این کار نمی دونم ولی دو تا پیشنهاد دارم :
1-یک بار برنامت Trace کن تا بدونی کی چیزی رو تو حافظه لود می کنه
2-از یک برنامه(شبیه Task Manager) که تمامی Dll ها و ترد های برنامه ی در حال اجرا را نمایش میده استفاده کن شاید بونی گیر کارت کجاست.برای این کار آقای کشاورز یک نمونه برنامه سورس باز دارند. لینکش تو همین سایت هست ولی متاسفانه یادم نیست ولی می تونی از سایت خود آقای کشاورز به آدرس : WWW.vcldeveloper.com (http://www.vcldeveloper.com) بگیری.

راستی تو ویندوز XP هم امتحان کردی ؟ همین مشکل رو داره؟