PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت صفحات ASP.NET

mralibeyki
یک شنبه 07 شهریور 1389, 17:41 عصر
سلام
لطفا یک توضیح کامل در مورد ساخت صفحات ASP.NET در دلفی به من بدید.

vcldeveloper
یک شنبه 07 شهریور 1389, 19:02 عصر
برای ساخت صفحات وب با استفاده از ASP.NET در دلفی باید از Delphi Prism استفاده کنید. توضیح کامل دیگه چی هست؟

mralibeyki
سه شنبه 16 شهریور 1389, 18:21 عصر
دوست عزیز من الان یک مشکل دیگه ای دارم و اون اینکه از دلفی8 برای ساخت صفحات ASP.NET استفاده می کنم و مرورگر ویندوزم ...IE 7.6 وقتی می خوام برنامه رو اجرا کنم اصلا اجرا نمیکنه و پیغام (... Unable to attach to asp.net)(یه همچین چیزی) میده. نسخه IE رو عوض کردم و ورژن 7.5 رو نصب کردم، این بار اجرا کرد ولی بعد از چند ثانیه IE رو بست و همون پیغام رو داد.

1)کد برنامه کامپایل شده است و هیچ مشکلی نداره.
2)مشکل مربوط به مرورگر یا نه؟

آقای کشاورز Delphi Prism چی هست؟ من تازه شروع به کار کردم در زمینه کار با صفحات وب و آشنایی چندانی ندارم. در ضمن شما کدام را پیشنهاد می کنید. ASP.NET یا IntraWeb .
ببخشید طولانی شد، خیلی ممنون.

vcldeveloper
سه شنبه 16 شهریور 1389, 22:43 عصر
دوست عزیز من الان یک مشکل دیگه ای دارم و اون اینکه از دلفی8 برای ساخت صفحات ASP.NET استفاده می کنم
دلفی 8 رو بندازید سطل آشغال چون: فقط با نسخه 1.1 دات نت کار میکنه (الان دات نت در نسخه 4.0 هست)، و یک محیط پر از باگ هست.

آقای کشاورز Delphi Prism چی هست؟
دلفی تحت دات نت. البته محیطش از محیط دلفی معمولی جدا ست، و روی ویژوال استودیو نصب میشه. Delphi Prism از تمامی قابلیت های نسخه های جدید دات نت پشتیبانی میکنه. شما اگر واقعا قصد دارید با دلفی در سکوی دات نت کار کنید، باید از Delphi Prism به جای دلفی 8 استفاده کنید.

mralibeyki
یک شنبه 21 شهریور 1389, 10:45 صبح
سلام آقای کشاورز، ممنون از توضیحاتتون. میشه لطفا در مورد Delphi Prism بیشتر توضیح بدید. مثلا اینکه چطور نصبش کنم؟ آیا محیط برنامه نویسی داخل ویژوال استودیو است؟ لطفا یک توضیح مختصر به من بدید ممنون. البته من دلفی 2009 رو دارم میشه با اون Delphi Prism کار کرد؟ Delphi Prism نسخه جداگانه ای از دلفی هست؟ فروشگاه ها دارند؟ یا اگر ندارند از کجا می تونم دانلود کنم؟
خیلی ممنون

vcldeveloper
دوشنبه 22 شهریور 1389, 00:24 صبح
آیا محیط برنامه نویسی داخل ویژوال استودیو است؟
بله. در داخل Visual Studio نصب میشه.

البته من دلفی 2009 رو دارم میشه با اون Delphi Prism کار کرد؟ Delphi Prism نسخه جداگانه ای از دلفی هست؟
Delphi Prism کلا از دلفی جدا ست. برای نصبش هم دیسک جدا وجود داره، و با دیسک نصب دلفی Win32 (همون دلفی معمولی) نصب نمیشه.

Delphi Prism یک زبان برنامه نویسی تحت دات نت هست (مثل #C، VB.NET، IronPython, F# و غیره). کتابخانه مورد استفاده اش هم کتابخانه کلاس های دات نت هست، نه VCL. این زبان Syntax اش مشابه زبان دلفی هست.

فروشگاه ها دارند؟
نمیدونم، ولی احتمالا دارند.

از کجا می تونم دانلود کنم؟
نسخه Trial اش رو می تونید از سایت سازنده اش دانلود کنید، ولی برای اینکه کار کنه، باید دنبال کرکش بگردید و از کرکش برای نصب کاملش استفاده کنید.