PDA

View Full Version : ايجاد بوت سی دی و یو اس بی با اسمبلی

shahnam sha
سه شنبه 09 شهریور 1389, 12:36 عصر
سلام دوستان من می خوام با کد اسمبلی وقتی سیستم بوت میشه ، امکان بوت با سی دی و یو اس بی رو در بایوس ایجاد کنم. همان طور که می دونید این کار به راحتی با وارد شدن به بایوس امکان پذیره ولی من می خوام با اسمبلی این کار رو بکنم (هنگام بوت سیستم).
از دو ستانی که در این مورد تجربه دارن می خوام لطفا راهنمایی کنن.

xman_1365_x
سه شنبه 09 شهریور 1389, 13:56 عصر
سلام دوستان من می خوام با کد اسمبلی وقتی سیستم بوت میشه ، امکان بوت با سی دی و یو اس بی رو در بایوس ایجاد کنم. همان طور که می دونید این کار به راحتی با وارد شدن به بایوس امکان پذیره ولی من می خوام با اسمبلی این کار رو بکنم (هنگام بوت سیستم).
از دو ستانی که در این مورد تجربه دارن می خوام لطفا راهنمایی کنن.

سلام ، تا جايي كه من مي دونم
اگر بعد از بوت سيستم منظورت باشه كه بايد بوت لودربسازي و بعدش سي دي رام يا فلشو با وقفه ها بخوني همين(جستجو كنيد مطالب در اين مورد زياده)
اما اينطور كه من برداشت كردم مي خواي بدون تنظيم بايوس خودت كار بايوس انجام بدي كه عملي نيست.
چون سي پي يو نمي آيد به كار هاي ديگه برسه (چون واقعا كند هستن قطعه هاي ديگه! بعد بجاي انجام ميليارد ها دستور در يك ثانيه در پردازنده هاي امروزي بايد به جاي بازي هاي كامپيوتري آتاري بازي مي كرديم:لبخند:)
براي همين روي بايوس شركت سازنده اينا رو نوشته مثلا عملياتي كه بعد از روشن شدن انجام ميشه و در نهايت در صورت نبود مشكل ميره سكتور صفر رو مي خونه تا os لود شه!
روي هر قطعه اي اينطور هست مثلا هارد كه بايد براي خواندن يا نوشتن داده و ذخيره دائمي عمل كنه مثلا هد روي كدام قطاع،شيار و سكتور بره بالا رفتن پايين رفتن سرعت چرخيدنش و... را درونش انجام دادن اگر نه خدا به داد برنامه نويش مي رسيد با اين همه مدل هاي مختلف قطعه:لبخندساده:،خلاصه يه جور شي گرايي هست كه كسي از عملياتي كه قطعه خاص انجام ميده خبر نداره اما از مزايا اون استفاده مي كنه اين پل هم توسط بايوس انجام ميشه
اگرنه مي خواستين يك برنامه ساده بنويسين بايد كلي دستور مي نوشتيم
حالا شما به كل قطعات فكر كن ببين مي تونستي مديريت كني؟
براي همين روي سي پي يو وقفه گذاشتن تا فقط گوش بده اگه كسي كارش داشت با حفظ موقعيت فعلي به اونا هم رسيدگي كنه!
موفق باشي

shahnam sha
سه شنبه 09 شهریور 1389, 18:42 عصر
اتفاقا دوست عزیز منظورم این بود که بایوس رو تنظیم بکنم که در صورتی که با سی دی و یو اس بی قابل بوت نیست من این امکان رو به بایوس اضافه کنم.

xman_1365_x
شنبه 13 شهریور 1389, 03:27 صبح
اتفاقا دوست عزیز منظورم این بود که بایوس رو تنظیم بکنم که در صورتی که با سی دی و یو اس بی قابل بوت نیست من این امکان رو به بایوس اضافه کنم.

خوب شما بايوس هايي كه قابليت آپگريد دارن رو انتخاب كن
سورس آپگريد رو از شركت سازنده مادربورد بگير
بعد diassemmble كنيد و در صورت داشتن توانايي سورستون را بهش اضافه كنيد و
بعد بايوس مربوطه را آپگريد كنيد!