PDA

View Full Version : تنظیم خصوصیت Mask برای پلاک ماشین

shima2006
سه شنبه 09 شهریور 1389, 14:08 عصر
سلام دوستان

کسی میدونه تکست باکسی که قراره پلاک ماشین رو بگیره خصوصیت Maskش چطوری باید Set شه؟
و سوال دیگه این که تویه پلاک ماشین Space هم وجود داره؟
مثل این : ایران 11 999ع99
ضمنا میخوام اگه کلمه ایران تو همه شماره پلاک ها ثابته خودم تو Defaultش بذارم!!!(یعنی کاربر هر دفعه کلمه ی ایران رو وارد نکنه )
نظرتون چیه؟

cheshm6k
سه شنبه 09 شهریور 1389, 14:32 عصر
سلام دوستان

کسی میدونه تکست باکسی که قراره پلاک ماشین رو بگیره خصوصیت Maskش چطوری باید Set شه؟
و سوال دیگه این که تویه پلاک ماشین Space هم وجود داره؟
مثل این : ایران 11 999ع99
ضمنا میخوام اگه کلمه ایران تو همه شماره پلاک ها ثابته خودم تو Defaultش بذارم!!!(یعنی کاربر هر دفعه کلمه ی ایران رو وارد نکنه )
نظرتون چیه؟

تو ماسکت بنویس ایران بعدش یه فاصله بذار بعد دوتا صفر بعد یه فاصله دیگه (میتونی یه جداکننده هم بذاری و یه فاصله دیگه مثل ':'. بعد از اون سه تا صفر ، دوباره یه فاصله، حرف a . یه فاصله دیگه دو تا صفر.

اینطوری نوشتم چون وقتی میرسی به حرف a و صفر میذاری جابجا میشه اما جای نگرانی نیست . این چیزیه که من واسه خودم استفاده کردم .ببین :

ایران 00 : 000 a 00

اجباری تو گذاشتن space نداری ، اما باعث قشنگتر شدن ظاهرش میشه. اما اگه تعداد ماشین هایی که قراره تو بانکت ذخیره بشه زیاده میتونی موقع ثبت فاصله ها رو برداری.
وقتی همونو دوباره بخونی و بریزی تو maskedTextBox همون قالب رو بخودش میگیره
موفق باشی

shima2006
سه شنبه 09 شهریور 1389, 15:00 عصر
تو ماسکت بنویس ایران بعدش یه فاصله بذار بعد دوتا صفر بعد یه فاصله دیگه (میتونی یه جداکننده هم بذاری و یه فاصله دیگه مثل ':'. بعد از اون سه تا صفر ، دوباره یه فاصله، حرف a . یه فاصله دیگه دو تا صفر.

اینطوری نوشتم چون وقتی میرسی به حرف a و صفر میذاری جابجا میشه اما جای نگرانی نیست . این چیزیه که من واسه خودم استفاده کردم .ببین :

ایران 00 : 000 a 00

موفق باشی

اگه کاربر بخواد الف رو وارد کنه چی؟
مثل این : ایران 99 999الف99

به نظرتون نمیشه طوری مسک رو تعریف کرد که به جایه حرف نتونه عدد بزنه؟
منظورم اینه که اونجایی که حرف a گذاشتیم کاربر عدد هم میتونه وارد کنه ...

cheshm6k
سه شنبه 09 شهریور 1389, 15:11 عصر
میتونه ا بذاره .

به جای a باید L بذارید

mnodehi
پنج شنبه 09 آبان 1392, 14:22 عصر
بهترین کار استفاده از کاراکترهای تعیین جهت قراردادن کاراکترها است من تو لینک زیر دیدم متن اون و مثال فارسی شدش رو هم اینجا کپی می کنم.

http://stackoverflow.com/questions/6594915/unicode-strings-in-net-with-hebrew-letters-and-numbers

The unicode characters "RTL mark" (U+200F) and "LTR mark" (U+200E) were created precisely for this purpose.

In your example, simply place an LTR mark after the Hebrew character, and the numbers will then be displayed to the right of the Hebrew character, as you wish.

So your code would be adjusted as follows:

string A = "123";
string AA = "ب";
string LTRMark = "\u200E";
string B = "45";
string AB = A + LTRMark + AA + LTRMark + B;
textBox2.Text = AB;