PDA

View Full Version : Fragmented Characters Merging

delphi01
سه شنبه 09 شهریور 1389, 15:44 عصر
سلام ، وقت به خير

در پلاك هاي خودرو بعضي وقتها با شكستگي كاراكتر ها روبرو مي شويم كه اين مسئله در مرحله بخش بندي ما رو دچار مشكل مي كنه اونجاست احتمالا بايد فرايند ادغام كاراكتر هاي جدا شده رو صدا بزنيم من در اين زمينه الگوريتمي رو خوندم شرحش رو در ادامه مي دم از شما خواهش مي كنم الگوريتم رو بخونيد و اشكالاتش رو به من بگيد:

اول تصوير باينري پلاك محاسبه مي شه بعد هيستوگرام عمودي تصوير محاسبه مي شه طبق روال بين هر دو فررفتگي (صفر هيستوگرام) به عنوان يك بخش مجزا در نظر گرفته مي شه اين الگوريتم تعداد بخش هاي يك پلاك استاندارد رو به عنوان ورودي مي گيره و با تعداد بخش هاي بدست اومده جديد از نمودار هيستوگرام مقايسه مي كنه اگر از تعداد بخش هاي واقعي بيشتر بود مي فهمه كه كاراكتر شكسته داريم فرايند ادغام رو تا زماني كه به تعداد بخش هاي استاندارد برسه تكرار مي كنه حالا فرايند ادغام: براي هر بخش يه نقطه متوسط محاسبه مي كنه اين نقطه ها رو تو يه آرايه نگه مي داره (نقطه هاي متوسط متوالي) بعد فاصله هر دونقطه متوالي رو بدست مي آره كوچكترين فاصله بدست آمده رو به عنوان جايي در نظر مي گيره كه كاراكتر شكسته شده و ادغامشون مي كنه بعد از تعداد بخش ها يكي كم مي كنه و مي ره ابتداي الگوريتم
منتظر راهنمايي شما هستم

مصطفی ساتکی
سه شنبه 09 شهریور 1389, 22:48 عصر
اگر صورت مسئله این باشه که اجازه ندیم Fragment تو feature ها بوجود بیاد .باید بهتون بگم که راههای متنوع و بعضاً قویی وجود داره.
اما اگر وضعیتی که شما در اون قرار دارید صورت مسئله باشه یکی از روش ها می تونه همین باشه.شما نبایستی وقتیکه مسئله تو فضای vision تعریف میشه اونو تو فضای گرفیک مطلق ببرید و حلش کنید چون شما کلیه خواص تصویر رو نادیده می گیرید استفاده از Vertical Density به این گونه در شرایط کلی نمی تونه جواب مطلوبی رو به شما بده . البته بایستی به تعداد بالا تست بشه که ببینید تو عمل چند درصد خطا داره. البته بایستی فیدبک هم در نظر بگیرید که تو benchmark نهایی تاثیر بسزایی داره.
اول برای اینکه به جایی نرسید که بخاید همچین کاری انجام بدید به پیش پردازش های بهتری نیاز دارید .از جمله اینکه از چه متد threshold ی استفاده کرده باشد.
دوم اینکه در همچین مواردی می تونید segmentation انجام بدید که باز از هم از جدا شدن کاراکتر ها جلوگیری می کنه.
سوم اینکه با عملیات morphology هم میشه جلوی این fragment رو گرفت.
این سه روش که در بالا عرض کردم از متد های رایجیه که می تونید در جلوگیری از segmentation کنید البته روش های بسیار قوی تر هم وجود داره که از اون هم میشه استفاده کرد.