PDA

View Full Version : microprocessor

lord_viper
یک شنبه 19 تیر 1384, 07:33 صبح
با سلام
ایا با دلفی میتوان برای micro processor و micro controlerبرنامه نوشت یعنی کامپایلری برای ان ساخته شده؟
با تشکر

disappear
دوشنبه 20 تیر 1384, 01:44 صبح
سلام .
من تا حالا ندیدم کسی بیاد کامپایلر بنویسه . همه از کامپایلرهای موجود در بازار استفاده می کنند که بیشتر به زبان C یا Basic هستند .که بستگی داره با کدوم راحت باشی . حالا بگو با چه میکروکنترلر می خوای کار کنی تا بگم چه کامپایلرهایی در بازار موجود می باشد .

lord_viper
سه شنبه 21 تیر 1384, 07:32 صبح
منم منضورم همین بود که تو با زار کامپایلری واسه دلفی هست یا نه؟ اونو واسه 8051 میخوام

Delphi KDE
چهارشنبه 22 تیر 1384, 00:05 صبح
تا انجایی که من میدونم 8051 را فقط میتوان با زبان ماشین پروگرام کرد و اکثر برنامه هایی که برای پروگرام کردن 8051 استفاده میشوند مانند پرشیا و ISP , ATMEL همگی فقط کد ماشین (تقریبا مشابه زبان اسمبلی میباشد با کمی تغییر در دستورات) را قبول میکنند که در این برنامه ها ابتدا از روی فایل ASM شما OBJ را میسازد سپس فایل HEX را (تبدیل به OBJ با Macro Assembler و OBJ نیز با استفاده از ObjToHex تبدیل به فایل Hex میشود ) و فایل Hex است که درون Rom میکروی شما سوزانده میشود البته میتونید با زبانهای سطح بالا مثل دلفی با میکرو ارتباط برقرار کنید ولی اینکه برنامه ای بنویسید با زبان دلفی که مستقیما کد برنامه را بخاید روی میکرو انتقال دهید خیر(البته تا جایی که من میدونم)

ولی برای نوع AVR میکروها میتونید با زبان C نیز برنامه بنویسید

disappear
پنج شنبه 23 تیر 1384, 14:08 عصر
سلام
دوست عزیز برای 8051 هم کامپایلر C وجود دارد که به نام Keil در بازار می توانی پیدا کنی که خیلی کامپایلر قوی است که کار کردن با ان هم خیلی خیلی راحته . اول به زبان C کد می نویسی بعد فایل هگز اون را به وسیله پروگرمر وارد 8051 می کنی . اگه بازم ابهاماتی داشتی بگو . در ضمن برای کارکردن دیگه از خود 8051 استفاده نمی کنند بلکه از خانواده آن استفاده می کنند که دارای حافظه فلش است که می توانی به تعداد زیاد پروگرم کنی مثل 89S51 یا 89S52 می توانی استفاده نمایی . در ضمن اگه پروگرم خواستی به من میل بزن .

Mega7000
جمعه 05 اسفند 1384, 13:58 عصر
سلام
می خواستم بپرسم کسی برنامه KEil رو داره؟
اگه دارین لطفا ضمیمه کنین