PDA

View Full Version : کدام بانک اطلاعاتی

mha048
شنبه 13 شهریور 1389, 10:21 صبح
سلام
ببخشید یه سوال داشتم
فرض کنید من از شما خواستم یه برنامه مدیریت مالی ساده بنویسید و من یک کاربر معمولی کامپیوتر هستم آیا شما فقط یک فایل نصب برنامه به من می دید یا به من می گید باید برنامه sql server رو هم رو کامپیوترم نصب کنم
من داشتم استفاده از اس کیو ال رو در سی شارپ یاد می گرفتم که یک بنده خدایی به من گفت وقتی بانکت sql باشه باید برنامه اس کیو ال روی کامپیوتر مقصد نصب باشه من هم از همه چیز نا امید شدم چون فکر کردم اس کیو ال فقط به درد برنامه های سنگین و بزرگ می خوره
واقعا اینطوریه یعنی باید به هر کی که برنامه ای که با بانک اس کیو ال نوشتیم رو دادیم یه دی وی دی نصب اس کیو ال رو هم بدیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید :لبخندساده:

mahdi87_gh
شنبه 13 شهریور 1389, 10:27 صبح
نه دوست عزیز
در برنامه های ساده شما میتونین از نسخه sqlExpress استفاده کنیدکه چیزی حدود 50 مگابایت حجم داره و موقعی که ستاپ برنامتون رو طراحی میکنید،اون رو به عنوان نیازمندیهای برنامتون معرفی می کنید و نصب کردنش هم برای یوزر در حد کلیک روی یک دکمه هست.
اما اگه میخوای هیچی رو کامپیوتر یوزر نصب نشه از بانک access استفاده کنید.

mha048
شنبه 13 شهریور 1389, 10:35 صبح
نه اینی که شما فرمودید خیلی خوبه چون حجمش کمه
فقط چند تا سوال آیا کد نویسیش دقیقا مثل قبلی هست ؟
آیا همه کارها رو مثل قبلی انجام می دیم و فقط برای یوزر این برنامه رو میذاریم که نصب کنه؟
ممنون از شما

mahdi87_gh
شنبه 13 شهریور 1389, 10:41 صبح
آیا کد نویسیش دقیقا مثل قبلی هست ؟
آیا همه کارها رو مثل قبلی انجام می دیم و فقط برای یوزر این برنامه رو میذاریم که نصب کنه؟
ممنون از شما
بله فقط در Connection Stringباید مثلا بجای . بنویسی ./SQLEXPRESS

Behrang_a
شنبه 13 شهریور 1389, 11:03 صبح
سلام

ممنون میشم راهنمایی کنید :لبخندساده:
من پيشنهادم استفاده از اكسسه استفادش هم ساده تره اما خوب امنيتش پائينتره ولي اگه استفاده شخصيه ديگه اهميت نداره دستوراتش و همه چيزش هم شبيه Sql .

ali_autumnal
شنبه 13 شهریور 1389, 11:14 صبح
بنظر من اگه بخوای بصورت عمومی در اختیار کاربران قرار بدی اکسس فوقالعاده است.

من پيشنهادم استفاده از اكسسه استفادش هم ساده تره اما خوب امنيتش پائينتره ولي اگه استفاده شخصيه ديگه اهميت نداره دستوراتش و همه چيزش هم شبيه Sql .

در مورد امنیت اش هم راه حل های بسیار زیادی وجود داره.
مثل پسورد به دیتابیس بدی و از این کارها.
هرچند پسورد رو اهل فن میتونه از بین ببره. اما واقعا همه اهل فن هستند!!!!
موفق باشید
علی پاییزی

mha048
شنبه 13 شهریور 1389, 11:17 صبح
سلام
ممنون
نه نمی خوام از اکسس استفتده کنم همین روشی که دوستمون گفتند خوبه ولی من درست نفهمیدم میشه یه توضیح کوچک بدبد که اگه بجای . بنویسم sqlexpressی در واقع دارم به برنامه چی می گم میشه دوستان تو یک مثال کوچک مثل ثبت نامو نام خانوادگی یک فرد در بانک توضیح بدند؟
ممنون از شما

manij_mhm
شنبه 13 شهریور 1389, 11:50 صبح
سلام.
می تونید کانکشن استرسنگت رو اینطوری بنویسید:

string constr=@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";

موفق باشید.

mha048
شنبه 13 شهریور 1389, 11:59 صبح
ممنون از شما حالا فهمیدم
بعد از این فقط کافیه نرم افزار sqlexpress v رو همراه نرم افزار خودمون بدیم و کاربراون رو نصب کنه؟

manij_mhm
شنبه 13 شهریور 1389, 12:04 عصر
اینم یه مثال ساده.
موفق باشید.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=55404&d=1283590620

manij_mhm
شنبه 13 شهریور 1389, 12:07 عصر
می تونی از setup دات نت استفاده کنید. اینطوری می تونید express رو ضمیمه setup نرم افزارتون کنید. موقع نصب برنامتون اگه sqlexpress رو سیستم نصب نباشه اونو نصب میکنه.

mha048
شنبه 13 شهریور 1389, 12:21 عصر
ممنون دوست عزیز ولی نمیدونم چرا برنامه ای رو که ضمیمه کردید رو باز نمیکنه با 2008 نوشتید؟

manij_mhm
شنبه 13 شهریور 1389, 12:27 عصر
بله با 2008 نوشتم.
شمابا چی مار میکنید؟
اگه با 2008 یا 2010 که دوباره براتون بذارم؟!

mha048
شنبه 13 شهریور 1389, 12:35 عصر
من هم از 2008 استفاده می کنم ولی باز نمی کنه

manij_mhm
شنبه 13 شهریور 1389, 12:50 عصر
درست شد. اینو امتحان کنید باز می شه. اگه نشد یه فایل کدشو و دیتابیسو ضمیمه کردم فقط یه فرم با 2 باتن و 2 دیتاگرید ویو بذارید و دیتابیسو داخل bin کپی کنید بعد از
data->add new database دیتابیس ها رو add کنید.

اگه باز مشکلی بود در خدمتم.

mha048
شنبه 13 شهریور 1389, 13:04 عصر
خیلی ممنون از لطفتون درست شد
خیلی لطف کردید