PDA

View Full Version : استفاده از اطلاعات بانک بدون ارتباط با sql ؟

mf_007
شنبه 13 شهریور 1389, 13:25 عصر
دوستان من یه برنامه دارم می نویسم یعنی نوشتم و کامل شده و می خوام بزارمش تو اینترنت برای دانلود . از بانک اطلاعاتی sql استفاده کردم.برنامه به این صورت هست که اطلاعات رو از بانک می گیره و کار می کنه و کاربر هیچ اطلاعاتی در بانک ذخیره نمی کنه
ساختار برنامه طوری هست که کاربر باید از اطلاعاتی که من تو بانک وارد کردم استفاده کنه

بانک من شامل 3 تا جدول هست که هر کدوم حدود 300 تا رکورد داره و اطلاعاتش هم از نوع text هست
من اگر بخوام sql رو تو ستاپ بزار حجمش زیاد میشه و با این وضع اینترنت کاربرا نمی تونن دانلود کنن از طرف دیگه کاربرا نمی دونن sql چی هست که خودشون تهیه کنن و استفاده کنن.

حال سوال من این هست که می شه این 1000 رکورد رو یه جوری تو خود برنامه استفاده کنم که احتیاج به استفاده از sql نباشه یعنی یه جوری تو دیتاست قرار بگیره یا یه جور دیگه ؟؟

ایمان مدائنی
شنبه 13 شهریور 1389, 13:49 عصر
خب از sqlExpress استفاده كن !
حجمش خيلي كمتر sql كامل هست حدود 50 ام بي !

تا اونجايي كه من ميدونم بدون بانك نمي توني اينكارو كني !

ميتوني از اكسس استفاده كني كه خيلي خيلي حجمش كمتره !

mf_007
شنبه 13 شهریور 1389, 14:39 عصر
از اکسپرس استفاده کردم ولی 50 مگ هم زیاده مثلا کسی که با دایال آپ بخواد دانلود کنه خیلی طول می کشه براش.

یه سوال دیگه هم داشتم دات نت فریم ورک 3.5 رو هم به ستاپ برنامه اضافه کردم که حجمش 194 مگ زده. پوشه رو که باز کردم دیدم دات نت 2 و 3 و dotnetmsp و یه سری چیز اضافه دیگه هم بود ولی خود دات نت 3.5 حجمش 14 مگ بود نمی شه اضافه ها رو پاک کنم و فقط خود 3.5 بمونه یا باید بقیه نسخه ها هم تو ستاپ باشه؟

و اینکه تو ویندوز 7 دیگه احتیاج به نصب فریم ورک نیست؟

cheshm6k
شنبه 13 شهریور 1389, 15:48 عصر
دوستان من یه برنامه دارم می نویسم یعنی نوشتم و کامل شده و می خوام بزارمش تو اینترنت برای دانلود . از بانک اطلاعاتی sql استفاده کردم.برنامه به این صورت هست که اطلاعات رو از بانک می گیره و کار می کنه و کاربر هیچ اطلاعاتی در بانک ذخیره نمی کنه
ساختار برنامه طوری هست که کاربر باید از اطلاعاتی که من تو بانک وارد کردم استفاده کنه

بانک من شامل 3 تا جدول هست که هر کدوم حدود 300 تا رکورد داره و اطلاعاتش هم از نوع text هست
من اگر بخوام sql رو تو ستاپ بزار حجمش زیاد میشه و با این وضع اینترنت کاربرا نمی تونن دانلود کنن از طرف دیگه کاربرا نمی دونن sql چی هست که خودشون تهیه کنن و استفاده کنن.

حال سوال من این هست که می شه این 1000 رکورد رو یه جوری تو خود برنامه استفاده کنم که احتیاج به استفاده از sql نباشه یعنی یه جوری تو دیتاست قرار بگیره یا یه جور دیگه ؟؟

سلام

اگه فقط میخوای اطلاعات رو بخونی میتونی از فایل Excel استفاده کنی .

موفق باشی

Reza_Yarahmadi
شنبه 13 شهریور 1389, 16:37 عصر
اگر با xml و جستجو توي اون مشكلي نداريد ميتونيد ازش استفاده كنيد.
مزيتش اينه كه نيازي به نصب هيچ برنامه جانبي نداره ولي عيبش هم اينه كه خودتون تمام عملياتها رو بايد مديريت كنيد.
يه روش ديگه هم اينه كه يك بار تمام اطلاعات بانك رو بخونيد (بريزيد توي DataSet) و با استفاده از Serialize كردن تبديل به Stream كنيد ، دفعات بعد با Deserialize كردن ميتونيد DataSet رو برگردونيد و كارهاتون رو روش انجام بديد.

mf_007
شنبه 13 شهریور 1389, 17:27 عصر
يه روش ديگه هم اينه كه يك بار تمام اطلاعات بانك رو بخونيد (بريزيد توي DataSet) و با استفاده از Serialize كردن تبديل به Stream كنيد ، دفعات بعد با Deserialize كردن ميتونيد DataSet رو برگردونيد و كارهاتون رو روش انجام بديد.

میشه این روش رو بیشتر توضیح بدید

aminghaderi
شنبه 13 شهریور 1389, 18:03 عصر
از اکسپرس استفاده کردم ولی 50 مگ هم زیاده مثلا کسی که با دایال آپ بخواد دانلود کنه خیلی طول می کشه براش.

یه سوال دیگه هم داشتم دات نت فریم ورک 3.5 رو هم به ستاپ برنامه اضافه کردم که حجمش 194 مگ زده. پوشه رو که باز کردم دیدم دات نت 2 و 3 و dotnetmsp و یه سری چیز اضافه دیگه هم بود ولی خود دات نت 3.5 حجمش 14 مگ بود نمی شه اضافه ها رو پاک کنم و فقط خود 3.5 بمونه یا باید بقیه نسخه ها هم تو ستاپ باشه؟

و اینکه تو ویندوز 7 دیگه احتیاج به نصب فریم ورک نیست؟
سیستم فایل به کار شما نمیاد؟؟؟؟
3 تا فایل متنی درست کنید و اطلاعات رو از داخل اون ها بخونید.
به نظرم بهترین گزینه است؟!
استفاده از فایل های ترتیبی یا تصادفی.

mf_007
شنبه 13 شهریور 1389, 18:16 عصر
استفاده از فایل های ترتیبی یا تصادفی.

کار نکردم تاحالا ولی فکر کنم دردسرش زیاد باشه

aminghaderi
شنبه 13 شهریور 1389, 18:29 عصر
کار نکردم تاحالا ولی فکر کنم دردسرش زیاد باشه
نه اتفاقا من کد الان دم دست ندارم وگرنه براتون می گذاشتم.
من قبلا خودم این کار رو کردم ، دات نت توابعی داره که کار رو خیلی راهت کرده .
اگه اشتباه نکنم یه 10 تا 15 خطی برای خوندن و نوشتن اطلاعات هست .
و یه یوزینگ io هم داره؟!
همین.

موفق باشید.

#aliyari_C
شنبه 13 شهریور 1389, 18:30 عصر
سلام
برای این کار شما می توانید از LINQ to SQL استفاده کنی......
جستجو کن مطلب زیاده
موفق باشی ونتدرست باشی

mf_007
شنبه 13 شهریور 1389, 18:53 عصر
سلام
برای این کار شما می توانید از LINQ to SQL استفاده کنی......
جستجو کن مطلب زیاده
موفق باشی ونتدرست باشی

با لینک کار نکردم تا حالا یعنی اگر linq استفاده کنم احتیاج به sqlserver نیست؟؟

#aliyari_C
یک شنبه 14 شهریور 1389, 00:01 صبح
والا راستیتش دروغ که نگم , یه بنده خدایی همچین کاری رو کرده بود منم با :متعجب: ازش پرسیدم چطوری... همین جواب را به من داد(راست و دروغش با خودش)
من فقط linq to xml و linq to object رو کار می کنم. تا SQL کامل یاد نگیرم , سراغ linq to sql نمیرم.

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 14 شهریور 1389, 07:19 صبح
استفاده از فایل های ترتیبی یا تصادفی. درسته كه كار با فايلها راحته ولي مديريت كردن اطلاعات ، جستجو و پياده سازي رابطه ها بين فايلها خيلي سختتر از اين حرفهاست (كلي عرض كردم)

برای این کار شما می توانید از LINQ to SQL استفاده کنی......براي استفاده از linq بازم به sql نياز داريم.

میشه این روش رو بیشتر توضیح بدید اول توضيحات زير رو نگاه كنيد
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=200255
اين نمونه كدها هم ممكنه به دردتون بخوره
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=177262
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=157002
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=472315&postcount=102
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=472615&postcount=112
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=217140

mf_007
یک شنبه 14 شهریور 1389, 15:47 عصر
دوستان ممنون از راهنمایی هاتون مخصوصا آقای Reza_Yarahmadi
من مشکلم حل شد با Serialize و deserialize کردن دیتاست .