PDA

View Full Version : یک سوال در مورد ساخت بخش معرفی محصولات

nekooee
شنبه 13 شهریور 1389, 16:10 عصر
با سلام
دوستان عزیز من می خوام یک صفحه طراحی کنم که در اون یک سری محصولات قرار بگیره و هر 10 تا مثلا بره صفحه بعد و با کلیک بر روی هر کدوم صفحه مربوط به اون باز بشه

حالا من برای شروع نمی دونم چه روشی رو انتخاب کنم.
خودم یک توضیح میدم شما ببینید موافقید و لطفا راهنماییم کنید. فعلا روش بیاد دستم بعد باز سوالهای جزئی پیش آمد میپرسم

من یک صفحه اول درست می کنم که مدیر بتونه از اونجا محصولا جدیدش رو وارد دیتابیس کنه. البته عکسها رو می خوام آپلود کنه تو هاست و لینک اون رو ببره تو دیتابیس به همراه مشخصات کالا

حالا یک صفحه خالی درست می کنم که بره بگرده هر چی عنوان تو دیتابیس هست یکی یکی بیاره لیست کنه به همراه عکس کوچکی از اون محصول در بالای هر عنوان.
که با کلیک بر روی هر عکس وارد صفحه جدیدی میشه که مشخصات کامل رو از دیتبیس بیاره و عکس بزرگ و اصلی از هر کالا رو هم تو همون صفحه نشون بده.
و هر 10 کالا هم بره صفحه بعد
برای وارد کردن مشخصات به دیتابیس مشکلی ندارم اما برای صدا زدنشون با روشی که بالا گفتم درسته؟؟ و اصلا گیج شدم چه کار کنم
میشه راهنمایی کنید؟
با تشکر

kazemproger
یک شنبه 14 شهریور 1389, 02:03 صبح
سلام دوست عزیز
راستشو بخوای من دقیقا متوجه مشکلت نشدم. چیزی که واضحه اینه که باید یک صفحه پی اچ پی بسازی برای خوندن از دیتابیس و نشون دادن اطلاعات. یک div بزرگ می خوای و 10 تا div کوچیک. تو اون 10 تا می خوای عکس کوچیک محصولو نشون بدی که حالت لینک داشته باشن پس برای هر div یه تگ <a> لازم داری که عکسو توش بذاری و آدرس همشون همین صفحه باشه با مقادیر متفاوت که این مقادیر باید از بانک خونده بشه. کار سختی نیست ولی یکم شلوغ پلوغ میشه. یعنی html و php قاطی میشه
موفق باشی

nekooee
یک شنبه 14 شهریور 1389, 08:52 صبح
سلام و ممنون
ببینید من متوجه شدم. اما موضوع اینکه که باید مثلا کد html رو برای قرار دادن عکس قرار بدم اما به جای لینک کد php بگذارم که از دیتابیس لینک عکس رو جایگزینه کنه.
مشکلم اینه که الآن من باید دو تا صفحه php داشته باشم. یکی برای قسمت فهرست محصولات و دیگری برای قسمت خود محصول.
یک راهش اینه که برای هر محصول یک page html درست کنم و با کلیک بر روی هر عکس کوچیک فقط اون صفحه html رو includ کنم داخل صفحه. اما یک راه دیگرش اینه که بیام فقط یک صفحه php درست کنم که مشخصات وسطش رو متغیر و برای هر محصول از دیتابیس فراخوانی کنم.
من فکر می کنم راه درستش همین دومی هست
مشکل اصلی من همینه
میشه راهنمایی کنید؟
با تشکر

sama01
یک شنبه 14 شهریور 1389, 09:37 صبح
به نظر من، شما هنوز درک درستی حداقل از برنامه‌نویسی تحت وب ندارید.
پیش‌نهاد می‌کنم به چند سایت سر بزنید و سعی کنید تحلیل کنید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.
حتما یک کتاب معتبر هم مطالعه کنید تا در مسائل پایه‌ای را لنگ نزنید.

به نظرم شما هنوز پله‌ی اول را بالا نرفته‌اید. ولی می‌خواهید وارد طبقه‌ی دوم شوید.
مسیر رو از اول درست برید تا بعدا به مشکل نخورید.

nekooee
یک شنبه 14 شهریور 1389, 11:01 صبح
سلام

دوست عزیز من خیلی مطالعه کردم چندین کتاب از php که یکیش انتشارات ناقوس هست. اما اونها به اندازه کافی به آدم چیزی آموزش نمیده. الآ« خیلی چیزها رو یاد گرفتم ولی روشهایی که بالا پرسیدم هر دو رو میشه پیاده کرد اما می خوام بدونم کدوم روش کاربردی تر و معمول تر و بهتر است

منبعی نیست همین سوالات که تو وب می پرسم بهم خیلی کمک میکنه. لطفا سوالم رو پاسخ بدید. حداقل راهنماییم کنیدتو وب مثلا من میرم میگردم یک sample پیدا می کنم اما اینقدر پیچیده هستند و از روشهای منحصر به خودشون استفاده کردند که بدرد من نمیخوره
من تو یک شهر کوچیکم که حتی کتابم گیر نمیاد
لطفا اگر بلدین جواب سوالم رو بدید

xoogle.ir
یک شنبه 14 شهریور 1389, 11:11 صبح
در حالت استاندارد ، شما به 2 صفحه احتیاج دارید :
1- صفحه ای که لیست محصولات رو نشون بده مثلا شما 10 دسته بندی مختلف برای محصولاتتون دارید این صفحه محصولات داخل هر دسته بندی رو نشون میده که میتونید id هر دسته بندی رو از طریق get به اون صفحه ارسال کنید یعنی همچین چیزی :

list.php?cat=8

توی همین صفحه باید عکس هر محصول رو لینک کنید به صفحه دوم که کاربر بتونه با کلیک کردن بر روی عکس محصول ، جزئیات اون محصول رو مشاهده کنه.
2- توی این صفحه id محصول رو با استفاده از get میگیرید و جزنیات همون محصول رو از دیتابیس بیرون میکشید و چاپ میکنید یعنی همچین صفحه ای :

show.php?id=1267

این ابتدایی ترین حالت ممکن برای فروشگاه هست بقیه اش به تخیل و خلاقیت خودتون برمیگرده.

صابر طهماسبی
یک شنبه 14 شهریور 1389, 11:26 صبح
سلام
با تایید حرف sama01 و تاکید بر آن
یه روشش اینه که id اون محصولتون رو با متد get به صفحه ی دیگری ارسال کنید و در اون صفحه با استفاده از id اطلاعات محصول رو از بانک بخونید و نمایش بدید
مثال:
لینک محصول :

<a href="view.php?id=1">more ...</a>

و در صفحه ی view.php :

<?php
$id = $_GET['id'];
.
.
.

البته روش فوق فقط یک مثال بود و از لحاظ امنیتی به هیچ وجه توصیه نمی شه

موفق باشید

sama01
یک شنبه 14 شهریور 1389, 20:56 عصر
یک راهش اینه که برای هر محصول یک page html درست کنم و با کلیک بر روی هر عکس کوچیک فقط اون صفحه html رو includ کنم داخل صفحه. اما یک راه دیگرش اینه که بیام فقط یک صفحه php درست کنم که مشخصات وسطش رو متغیر و برای هر محصول از دیتابیس فراخوانی کنم.
من فکر می کنم راه درستش همین دومی هست
مشکل اصلی من همینه
دوست عزیز؛
طبق گفته‌ی شما، من چنین استنتاج کردم که شما در درک مفهوم برنامه‌نویسی تحت وب هنوز کاستی‌هایی داری.

اصولا مشکل اصلی شما، دلیل ورود یک طراح وب، به حیطه‌ی برنامه‌نویسی سمت سروره.
حال آن که شما الآن در حال برنامه‌نویسی سمت سرور با زبان php هستید.

اصولا در طراحی وب، دو روش وجود دارد: 1: ایستا 2: پویا
در ایستا، شما به ازای تمام صفحاتی که بیننده خواهد دید، باید صفحه درست کنی. به ازای هر محصول، یک صفحه. این کار دیگه منسوخ شده و اصلا عاقلانه نیست. اساسا نیازی هم به کاری بیش از html و ملحقاتش نداره.
اما در پویا، شما یک سری صفحات استاندارد داری. دیگه نمی‌آی برای هر محصول یک صفحه جداگانه بسازی. مشابه روشی که دوستان گفتند، شما یک صفحه می‌سازی و متناسب با اطلاعاتی که وارد می‌کنی، صفحه رو می‌سازی.

نمی‌توان php کار کرد و ایستا برنامه‌نویسی کرد.

از این‌ها بگذریم.
شما کافی بود چند سایت مشابه را بررسی می‌کردید. حتی بررسی موارد غیر مشابه هم مفیده. مثلا همین فروم. شما در تمام تاپیک‌ها، آدرسی مشابه این دارید:

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=nnn

که در آن با استفاده از متغیر t مشخص می‌کنید کدام تاپیک باید نمایش داده شود.

اگر در اینترنت هم دنبال نمونه‌های آموزشی می‌گشتید کلی مثال پیدا می‌کردید.

من پیش‌نهاد می‌کنم به جای سوال کردن، خودتان دنبال پاسخ بگردید. استفاده از تجربه‌ی دیگران یک بحث است، تلاش نکردن برای رسیدن به جواب یک بحث دیگه.
الآن که ابتدای راه هستید اگر عادت کنید که سوال کنید، در آینده در مشکلات بسیاری گیر خواهید کرد. زیرا افراد بیکاری ننشسته‌اند که از a-z سایت شما را به شما یاد بدهند.

nekooee
یک شنبه 14 شهریور 1389, 23:02 عصر
چرا اینقدر تند برخورد می کنید؟؟

من اینقدر از صبح تا الآن سرچ کردم که کمرم پشت کامپیوتر شکسته. هر چی کتاب داشتم آوردم. تو سایت school و .... دستورات مختلف رو با مثالهاش اینقدر خوندم که دیگه مغزم داره سوت میکشه. من هرگز نمی خوام که کسی چیزی به من آماده بده. اما تمام منبع من همین اینترنت هست.
روشی که دوستان گفتند رو کامل متوجه شدم. اما نحوه استفاده از اون رو بلد نیستم.
در تمام اینترنت همش آموزش دستور get برای فرمهاست یعنی در اکشن چیزی میفرسته که ما اینجا فرم نداریم. اینکه داخل لینک باشه نیست. و اینکه اون id برای هر محصول فرق می کنه و این رو چجوری باید تشخیص داد.

اگه میشه یک منبع در این مورد به من معرفی کنید که برم از اونجا خودم بخونم و مزاحم شما نشم من نتونستم منبع مناسبی پیدا کنم. آموزشهای به این شکل چندتایی هم که پیدا کردم با استفاده از آجاکس بود من هم جاوا بلد نیستم می خوام فقط php باشه
با تشکر

sama01
یک شنبه 14 شهریور 1389, 23:30 عصر
شما عباراتی نظیر create complete php weblog را جستجو کنید.
نمونه‌هایی از ساخت یک وبلاگ ساده را به شما نشان می‌ده.

می‌توانید آن‌ها را تعمیم دهید به هر سایت دیگر. به شرطی که به جای توجه به کد‌ها، منطق کار رو یاد بگیرید.

در برنامه نویسی، مهم‌تر از آشنایی با زبان، داشتن درک برنامه نویسی است. یعنی شما بتوانید سیستم کار را به طور مشخص روی کاغذ بنویسید. بدون اینکه کد بنویسید.

nekooee
دوشنبه 15 شهریور 1389, 00:00 صبح
من جمله شما رو سرچ کردم. فقط تو صفحه اول چندتا لینک بود و از صفحه دوم به بعد که اصلا میرفت تو چیزهای دیگه.
تو صفحه اول هم اونهایی که بود هیچکدوم بدرد نمی خورد.
مهمترین مشکلشون اینه که من می خوام به صورت مبتدی فقط از php استفاده کنم اما اونها از 100 تا زبان توشون استفاده کرده. مخصوصا جاوا که تا دلتون بخواد و من جاوا بلد نیستم

یکی دو تاش هم کدها به هم ریخته بود و فونتها تبدیل به علامت سوال شده بودند

درضمن من اینقدر انگلیسیم خوب نیست که بتونم این متنها رو بخونم اینها بدرد یکی می خوره که زبان انگلیسیش به اندازه فارسیش قوی باشه

و البته خیلیهاشون هم فقط سورس کد هست و آموزش نیست. اگه قرار باشه فقط کپی و پیست کنم که چیزی یاد نمیگیرم. تازه حتی کپی و پیست هم فایده نداره چون بیشتر کدها نیاز به تغییر داره و وقتی آدم نفهمه اون کد چه کاری انجام میده مسلما ویرایشش هم نمی تونه بکنه

sama01
دوشنبه 15 شهریور 1389, 00:49 صبح
خوب
من از سرعت عمل شما در بررسی نتایج این جست‌وجو واقعا شگفت‌زده شدم.
با این سرعت عمل، مطمئنا اگر بخواهید، می‌توانید عبارات مشابه دیگری را هم جست‌وجو کنید.
بگذریم.

من می‌رم سراغ بررسی نتایج جستجو در گوگل برای همین عبارت create complete php weblog
1
Creating a Simple Weblog in PHP and MySQL (http://www.wsworkshop.com/php/php-mysql-weblog.html)
محتوا:
توضیحات ابتدایی برای شناخت سیستم. به همراه یک لینک دانلود با عنوان:
Download the complete weblog.php file (http://www.wsworkshop.com/files/weblog.php) here

4
Free PHP Blog Scripts, Free Blogging Software (thefreecountry.com) (http://www.thefreecountry.com/php/free-blog-scripts.shtml)
محتوا:
معرفی یک سری سایت‌هایی که کدهای رایگان وبلاگ ارائه می‌دهند.
در بین آن‌ها مثلا سایت Serendipity - PHP Weblog / Blog Software (http://www.s9y.org/) به نظرم جالب است.

7
phpWebLog | Download phpWebLog software for free at SourceForge.net (http://sourceforge.net/projects/phpweblog/)
محتوا:
دانلود یک سیستم مدیریت محتوای اخبار (خیلی خیلی کامل‌تر از یک وبلاگ)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
فکر می‌کنم برای کسی که به دنبال یادگیری باشه، این‌ها واقعا کافی باشه.

شما اگر دنبال چنین مواردی باشید، کسی عبارات دیگر هم می‌توانید جست‌وجو کنید.
در پایین نتایج جست‌وجوی بالا، گوگل پیش‌نهاد می‌کنه که creating blog php mysql را هم جست‌وجو کنید. کلی سایت لیست می‌شه که به نظرم عالی هستند.

امیدوارم دنبال «هلو بپر تو گلو» نباشید.

nekooee
دوشنبه 15 شهریور 1389, 00:58 صبح
شما چندمین باری هست که یک جمله رو تکرار می کنید (هلو بپر تو گلو) و من باز توضیح میدم و باز شما این جمله رو تکرار می کنید.
باور کنید من اصراری ندارم شما توضیح بدید. من از کسایی که دوست دارند کمک کنند خواهش کردم و اصلا اصراری ندارم شما توضیح بدید.
در ضمن معنی فروم همینه. کسایی هم که حوصله ندارند بهتر است به جای توهین به کاربرها وقت صرف پست زدن نکنند
من خودم کنترل کل و ناظر ارشد فنی سایت ir3at.net هستم میتونید برید پروفایلم رو اونجا ببینید.
http://forums.ir3at.net/member.php?u=22968
سایتش هم حداقل از این سایت خیلی بیشتر کاربر داره! من هم اونجا در زمینه تخصص خودم به کاربرها آموزش میدم و اگر قرار بود هر کاربری پست زدم بیام به جای توضیح دادن حرفهاش شما رو تحویلش بدم که باید درش رو میبستم!
فرق من و شما اینه که من صبح تا شبم صرف آموزش صادقانه به کاربرهام میشه و شما جز توهین کردن کاری ندارید.

اون لینکهایی که شما دادید هر 3 رو دیدم.
اولی که کیفیت نداره اصلا. حتی کیفیت نوشتن کدها اینقدر پایین هست که به سختی خونده میشن دیگه تا آخرش رو خودتون بخونید!!

دو تای بعدی من قبل هم توضیح دادم که هر دو تا سورس کدهای آماده هستند یعنی اینکه آموزش نیست و من نمی تونم اونها رو ویرایش کنم چون خیلی جاهاش رو اصلا سر در نمیارم. درضمن امکان نداره در آنها از تکنولوژیهای دیگه و بخصوص جاوا استفاده نشده باشه و اصلا بدرد یک کاربر آماتور نمیخوره. فک رکردید با خوندند دو الی سه جلد کتاب میشه این همه کد عجیب و غریب رو تو اون سورس های آماده یاد گرفت؟؟

در ضمن گفتم که اونها انگلیسیه و من مثل شما زبانم قوی نیست

شما اگر متن پست قبل من رو خونده بودید دوباره یک پست جدید نمیزدید و فقط حرفهای تکراری بزنید....

لطفا شما که حوصله ندارید دیگه به این تایپیک پاسخ ندید من از اونهایی که حوصله دارند خواهش می کنم

shahriyar3
دوشنبه 15 شهریور 1389, 01:15 صبح
دوست عزيز
نمونه اين صفحه ايي كه شما ميخوايد همون صفحه ميل باكس پاهو است

روش درست همينطور كه دوستان گفتند اينه كه بصورت پويا از كد هاي html استفاده كنيد
شما ابتدا يك كد html ساده براي رديف تعيين ميكنيد
بعد مقدار داخل اون رديف كه شامل عكس و ديتا هاي ورودي ميشه را ميگيريد از ديتابيس
و در مرحله آخر موقع چاپ با استفاده از يك حلقه for به تعداد دلخواه براي صفحه محتوا ايجاد ميكنيد بصورت پويا
خيلي كار ساده ايه
موفق باشيد

sama01
دوشنبه 15 شهریور 1389, 01:24 صبح
من خودم کنترل کال و ناظر ارشد فنی سایت ir3at.net هستم میتونید برید پروفایلم رو اونجا ببینید.
منظور شما از این جمله چی هست؟ چه چیزی رو اثبات می‌کنه؟

مسلما سیاست‌هایی که مدیران یک مجموعه در پیش می‌گیرند، الزاما نمی‌تونه در راستای خواست حرفه‌ای اعضا باشه. مدیران بازدید‌کننده می‌خوان. ولی اعضا، کیفیت ارائه‌ی خدمات.

به هر ترتیب، من بخیل نیستم. ولی تصمیم دارم به کسانی کمک کنم که خودشان گام‌هایی بر می‌دارند.
وقتی می‌بینم برخی دوستان با یک هل دادن خودشان حرکت‌هایی می‌کنند، من هم کمک می‌کنم.

خوب شما هم دنبال هلو بپر تو گلو نیستید. ولی من نمی‌بینم تا حالا کاری کرده باشید.

شما اگر نتوانید یک مجموعه کد ساده را تحلیل کنید که کلاه‌تان پس معرکه است.
با جست وجوی عباراتی مثل create simple php blog کلی نمونه کد در دسترس شما خواهد بود که با کمی تلاش، می‌تونید کدها رو تحلیل کنید.

راهنمایی شما کاری نداره. ولی من نمی‌خوام این روند ادامه داشته باشه.
نگاهی به تاپیک‌های بخش php داشته باشید متوجه می‌شوید که برخی دوستان حتی زحمت جست‌وجو در فروم رو هم نمی‌کشند.
برخی حتی یک جستجوی ساده در manual خود php هم نمی‌کنند که ببیند خود php چه توضیحاتی برای یک تابع داده است.
بعد انتظار دارند این‌جا یک سری آدم علاف نشسته باشند و بیان براشون کد نویسی کنند.

این چند جمله‌ی آخر کلی بود و امیدوارم باعث سوءبرداشت نشه.
شما هم درک کنید که این مشکل باید از جایی رفع شود.

به نظر شما جواب ندادن به سوالات راحت از جواب دادن نیست؟
به نظر شما جواب دادن در همان پست اول، راحت‌تر بحث کردن نیست؟
پس من اگر این چند پست را ارسال می‌کنم برای این است که می‌خواهم شما راه را درست برید.
راه درست، سوال کردن همه چیز نیست. باید بتوانید مشکل خود را بدون سوال کردن حل کنید. اگر نشد، کم بخواهید. نمی‌شود تلاش نکرده انتظار حل مشکل داشت.

به هر ترتیب، من هم‌چنان این تاپیک را دنبال می‌کنم. اگر حرکتی دیدم، کمک می‌کنم.
ولی مسلم بدانید که این اصرار بنده، به نفع شما است.
من منتظرم.

nekooee
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 11:12 صبح
اون آموزش اولی که هیچی نیست و اون چیزهایی که من می خوام توش نیست. البته همونم از نحوه فرستادن اطلاعات به دیتابیسش گیج شدم. چون تو کتاب و و سایت منبع php دستورات رو به شکل دیگری نوشته. اما این آمده value رو دوباره یک $quary ساخته که یک . هم آخرش اضافه کرده :

query ="INSERT INTO weblog (entrytitle,entrytext)";
$query.=" VALUES ('$entrytitle','$entrytext')";

و value رو اونجا نوشته در حالی در تمام منابعی من دارم به این شکل ننوشته و value رو ادامه همون دستور نوشته. من نفهمیدم اون" . " آخر $quary چه کاری انجام میده و چرا اینجا دستور رو اینجوری نوشته...
در مودر اون لینکهای بعدی هم اونها رو دانلود کردم و ساعتها روشون فکر کردم ولی همون چیزی هم بلد بودم یادم رفت! شما فکر می کنید پروژه های به اون سنگینی رو من میفهمم؟؟؟ اگر اینطوره که خودم سورس ویبولتین رو نگاه می کردم خیلی هم از اینها کامل تر و پیشرفته تر!
در تمام جاها از انواع کدهای java و .... استفاده کرده! که من اصلا جاوا بلد نیستم.
من حتی یک خط از دستورات این پروژه رو نفهمیدم! و جالب اینجاست که دستوراتی که به کار رفته هر چی تو اینترنت هم سرچ میکنم اثری از اونها نیست.
در ضمن این وب سایتها اینقدر پیشرفته و پیچ در پیچ هستند که یک طراح حرفه ای هم باید ساعتها وقت بگذاره تا بفهمه چی به چی هست!
بعد شما توقع دارید یک آدم مبندی مثل من بره این پروژه به این سنگینی رو دانلود کنه و بفهمه چی به چی هست؟؟

من دنبال یک مطلب آموزشی هستم نه یک پروژه کامل.
سایت School و... ه اینقدر مبتدی آموزش دادند که هیچ یک از دستوراتی که تو این سایتهای مختلف هست در اونها حتی دیده هم نمیشه چه برسه به توضیحات کامل.

اگر کسی بخواد یاد بگیره و سریع پیشرفت کنه باید بره کلاس و مطالب آموزشی رو سریع یاد بگیره. منتها ما اینجا کلاسی نداریم. و کتابها رو هم من خیلی خوندم خیلی مبتدی هستند و بدرد کاری نمی خورند. اگر کسی بخواد به روش شما ساعتها برای یک سوال ساده سرچ کنه و بعد هم به نتیجه نرسه که تا 90 سالگی هم هیچی یاد نمیگیره

sama01
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 11:58 صبح
سلام دوباره

در مورد مشکلی که اول مطرح کردید باید بگم که این طوری نوشتن با اون طوری که شما قبلا دیده‌اید، عملا یکی است.
فقط در این‌جا برای خوانا شدن،‌قسمت اول query را از قسمت دوم جدا و با . با هم متصل کرده است.
اگر بخوام یه مثال ساده بزنم، یعنی خروجی این دو خط با هم برابر است:

$str = 'abcdefg';
$str='abc'.'defg';

واما موارد بعدی:
در مورد سایت‌های java که مشخصا ربطی به کار ما نداره و دلیلی نداره برید داخلش و الکی وقت تلف کنید.
این سایت‌هایی هم که معرفی شدند، نمونه‌های ساده دارند.
ولی مشکل این‌جا است که به نظرم باید همچنان روی پایه‌های php کار کنید.
نیاز نیست کلاس برید.
ولی برای خودتون می‌تونید یک دوره فشرده بذارید و با مبنا قرار دادن یک کتاب معتبر، و در کنارش استفاده از دنیای بی پایان اینترنت، و به طور موازی، انجام پروژه‌های عملی کوچک، پایه‌های خودتون رو قوی کنید.

قبلا در یکی از تاپیک‌ها گفتم که در برنامه نویسی دو وجه داریم: زبان برنامه‌نویسی و منطق برنامه‌نویسی.
شما زبان را می‌توانید از روی کتاب و تنها با خواندن یاد بگیرید. ولی منطق رو باید به دست بیارید.
یک روشش، تحلیل کدها است.
مثلا شما بدون این‌که بخواهید کدهای یک سایت رو ببینید، به قسمت‌های مختلف بروید و ببینید که چگونه مختوا تغییر می‌کند.
مثلا شما الآن وارد سایت خبرگزاری مهر شوید.
mehrnews.com
می‌بینیم که در این صفحه، لیستی از اخبار نمایش داده می‌شود و شما نمی‌توانید تغییری در آن ایجاد کنید.
حال روی یکی از خبرها کلیک کنید.
وارد صفحه‌ای مثل این می‌شوید:
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1145949
متن کامل همان خبری است که کلیک کردید.
حال روی یک خبر دیگر کلیک کنید.
آدرس مشابه آدرس بالا است. فقط عدد آخر فرق می‌کند.
در واقع این سایت در صفحه‌ی newsdetail.aspx مقدار متغیر NewsID را از طریق آدرس صفحه دریافت می‌کند و بر اساس این ID اخبار مربوطه را نمایش می‌دهد.

این سیستم کار بود.
در یک وبلاگ هم همین اتفاق رخ می‌دهد.

حالا شما می‌توانید به کدهای صفحه‌ی مورد نظر برید و ببینید روند کار برای گرفتن NewsID و استفاده از آن برای نمایش خبر (یا مطلب وبلاگ) چگونه است.

و به همین شکل برای کارهای دیگر.

در این وضعیتی که الآن هستید، گرفتن کد دوای درد شما نیست.
چون اگر خودتان نتوانید این مشکل را رفع کنید، فردا نمی‌توانید مسائل امنیتی سایت‌تان را انجام دهید. مسائل امنیتی هم چیزی نیست که با کپی و پیست کد انجام بشه.

امیدوارم ناراحت نشده باشید.
فقط من پیش‌نهاد می‌کنم عجله نکنید و گام به گام جلو برید. با گام‌های استوار.
فوقش 6 ماه طول می‌کشه. ولی در عوض بعدش خیلی جلوتر از کسی هستید که در این شش ماه با وصله‌پینه کردن کارش رو پیش برده.

مطمئنا منابعی که تا کنون داشته‌اید منابع خوبی نبوده‌اند. مگر حتما باید می‌دانستید که در php دو رشته را با . به هم می‌چسبانند. هزینه‌ی خرید یک کتاب معتبر، بیش از 6000تومان نخواهد بود. می‌تونید یک cd آموزشی هم بگیرید. هرچند ایده‌آل نیستند ولی برای کار شما مفید خواهند بود.
با این‌ها شروع کنید و اساسی بیاید جلو.
شما می‌خواهید کدنویسی کنید. نه جادوگری. یعنی نباید انتظار داشته باشید یا یکی دو حرکت کوچیک یک کار بزرگ انجام بشه.

در ضمن اصلا دنبال pdfهای فارسی نباشید. من حتی یک مورد خوب هم ندیده‌ام. هم ناقص هستند و هم غیر استاندارد.

موفق باشید.

nekooee
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 13:01 عصر
سلام
من می دونم که با . میشه اینها رو به هم چسبوند اما این که فقط یک . نگذاشته آمده دوبار متغیر رو تعریف کرده. ولی اون مثالی که خود شما هم زدید یک فقط بار متغیر معرفی شده و در سطر بعد بقیه دستور نوشته شده. اما این کد دوباره متغیر $query رو تعریف کرد ولی بار دوم فقط یک . داره که کتاب من کتاب خوبی هم هست اما چنین حالتی رو اصلا ننوشته.

و در مورد بعد موضوع همینجاست من هر چی گشتم که غیر از فرم ببینم به چه شکلی میشه از طریق دوستور get اطلاعات رو به دیتابیس فرستاد چیزی پیدا نکردم. یعنی مشابه چیزی که دوستان گفتند بگذار تو herf پیدا نکردم.
فقط چیزی به عنوان querystring دیدم که اینکار رو کرده بود و همش مربوط به زبان asp بود اما تو php دستور get فقط از طریق فرم اطلاعات میفرسته نه از طریق herf و مشکل بعد اینجاست که تو صفحه اصلی که عنوان خبر یا محصول هست اگر حتی بخواهم با herf به صفحه مورد نظر لینک بدیم و از دیتابیس بخواهم که اطلاعات مربوط به اون محصول رو در صفحه جدید نشون بده باید خود برنامه به گونه ای باشه که تشخیص بده ID هر محصول چی هست اما ما وقتی محصولات رو میزنیم بره تو دیتابیس یک ID اتفاقی براش ایجاد میشه و ما دفعه بعد چه کدی باید در herf قرار بدیم که بره همون محصول رو برای ما از دیتابیس در بیاره؟

من الآن منطق کار رو متوجه شدم ولی منتها نحوه کد نویسیش رو بلد نیستم و خیلی زیاد تو اینترنت گشتم دیگه نا امید شدم هیچ جایی چنین چیزی به صورت آموزشی نیست و همه پروژهای سنگین هستند

من اصلا نمی دونم در این مورد از چه کدهایی باید استفاده کنم تا برم اون کدها رو یاد بگیرم

sama01
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 13:59 عصر
من اشتباه نوشتم.
این دو کد هم مثل هم هستند:

$str = $str . 'text';
$str.= 'text';

ببینید.
برای ارسال متغیر از طریق url، لازم نیست کاری بکنید. باید اول url رو بنویسی.
مثلا فرض کن توضیحات کامل محصول، در صفحه‌ی product.php قراره نمایش داده بشه. و ما برای اینکه مشخص کنیم کدام محصول باید نمایش داده بشه، نیاز به متغیر id داریم.
مثلا طبق استانداردهامون، این لینک:
mysite.com/product.php?id=5
یعنی نمایش نمایش محصولی که Id آن 5 است.

حالا هر جایی که بخواهیم لینکی به این صفحه بفرستیم، کافیه بیایم و همین mysite.com/product.php?id=5 رو به عنوان href‌ معرفی کنیم.

واضح گفتم؟

nekooee
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 21:33 عصر
متوجه منظورتون شدم. اما موضوع اینه که هر محصول در کنترل پنل ادمین اضافه میشه و ID اون تصادفی هست و من باید همون ID رو کاری کنم برنامه خودش بره روی لینک بگذاره. به هر حال سایت داینامیک هست این کار باید اتوماتیک انجام بشه یعنی محصول اضافه بشه و ID اون اتوماتیک بره در صفحه معرفی محصولات قرار بگیره روی لینک مربوط به موضوع.
حالا از کجا باید تشخیص داد محصول جدید دارای چه ID هست؟

sama01
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 23:06 عصر
خوب اینکه بدیهی است.

مگر شما دیگر اطلاعات را چگونه وارد صفحه می‌کنید؟ مثلا عکس، نام محصول و ... را که در پنل مدیریت ایجاد شده‌اند را چگونه وارد صفحه می‌کنید؟
فرقی نداره که.

nekooee
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 11:41 صبح
خوب ببینید من یک چیزی متوجه شدم. وقتی محصولات رو با حلقه نشون میدیم برای هر محصول خودش که از دیتابیس میاره یک ID هم میاره و وقتی آخر دستور قبل از اینکه حلقه تموم بشه اون گزینه لینک رو قرار بدیم کاربر که روش کلیک کنه اتوماتیک همون ID سطر رو انتخاب میکنه. مثلا تو کد زیر برای حذف کردن هست حالا با نمایش فرقی نمیکنه:

while($show=mysql_fetch_assoc($select_query))
{
$content.="<tr>";
$content.="<td>".$show['id']."</td>";
$content.="<td>".$show['name']."</td>";
$content.="<td><a href='group.php?del=".$show['id']." '>delet</a></td>";
$content.="</tr>";
}

فقط برای نمایش باید عکس کوچیک رو هم در این حلقه قرار بدیم و روی عکس لینک رو دقیقا مانند حذف در اینجا قرار بدیم منتها برای نمایش. درسته؟
البته ساخت عکس کوچیک و آوردن تو صفحه خودش یک مقوله پیچیده باید باشه که من احتمالا نمی تونم کدش رو بنویسم بله؟

sama01
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 21:27 عصر
احسنت.
زدی تو خال.

شما در صفحه‌ی نمایش همه‌ی محصولات، یه حلقه داری که می‌آد یکی یکی اطلاعات محصولات (id، نام، قیمت، مشخصات،‌امتیاز وووو) رو می‌گیره و به یه شکلی (مثل استفاده از جدول) در صفحه قرار می‌ده.
شما در آخرین سومین td، اومدی یه لینکی گذاشتی که عنوانش هست delete و اگر کسی روی آن کلیک کند، به صفحه‌ای مثل group.php?del=5 هدایت می‌شود. مسلما در آن صفحه، با استفاده از دستور $_GET[del'] مقدار id چیزی که باید حذف شود گرفته شده و عملیات حذف آن انجام می‌شود.

خوب. پس شما می‌تونید در هر جایی که قراره عنوان رو نشون بدید، اون رو به صورت یک لینک در بیارید. لینکی که بیننده را به صفحه‌ی نمایش خود آن محصول هدایت می‌کنه.
البته قطعه کدی که شما گذاشتید، از همان‌جایی نیست که من به آن اشاره می‌کنم.

خوب من یه مثال می‌زنم:
شما می‌توانید در همین جدولی که دارید می‌سازید، بیایید و علاوه بر لینکی که برای حذف قرار دادید، یک لینک هم برای نمایش محصول بذارید.
می‌تونید لینک را جداگانه بذارید (مثل لینک delete) یا همان اسم محصول را تبدیل به لینک کنید.
مثلا بشه این طوری:

while($show=mysql_fetch_assoc($select_query))
{
$content.="<tr>";
$content.="<td>".$show['id']."</td>";
$content.="<td><a href='product.php?id=" . $show['id'] . " '>" . $show['name'] . "</a></td>";
$content.="<td><a href='group.php?del=".$show['id']." '>delet</a></td>";
$content.="</tr>";
}
که مثلا اگر کاربر روی نام محصول (که تبدیل شده به لینک) کلیک کنه، به صفحه‌ای مثل product.php?id=5 هدایت می‌شه.
دقیقا مثل کاری که در مثال حذف زده شد، شما می‌توانید در صفحه‌ی product.php مقدار id را با استفاده از دستور $_GET['id'] بگیرید و بر اساس این id، اطلاعات محصولی با id مورد نظر را از db واکشی کرده و به هر شکلی که خواستید در صفحه نمایش دهید.

الآن این شد منطق کاری که باید انجام بشه.
حال شما مثلا می‌تونید این منطق رو با هر زبانی غیر از php هم بنویسید.
چون که در اینجا سیستم را توضیح دادیم. نه چگونگی خواندن اطلاع از db و دستورات اختصاصی یک زبان مشخص را.

خوب دارید پیش می‌رید.

nekooee
جمعه 19 شهریور 1389, 11:55 صبح
این مثالی که من دارم حالا آمده گروه بندی کرده و هر محصول رو مثلا در یک گروه قرار داده که میشه اونها رو بر اساس نام یا ردیف مرتب کرد. یک خونه هم تو جدولش داره که نشون میده هر محصول مربوط به کدام گروه هست. اما این قسمتش رو من بارها خوندم ولی نمیفهمم چه کار کرده. خیلی پیچ در پیچ هست. :-(

این قسمت کدش رو ببینید شما میتونید برام توضیح بدید؟

<select name="G_Type">
';
$gtype_result=mysql_query("SELECT * FROM `group`");
while($Gtype=mysql_fetch_assoc($gtype_result)){
$content.="<option value='".$Gtype['id']."' ";
if(isset($update_value)){if($update_value['prod_group']==$Gtype['id']){$content.="selected='selected'";} }
$content.='>'.$Gtype['name'].'</option>';
}
$content.='
</select>

راستش هر چی کد رو مطالعه کردم متوجه ندشم چجوری فهمیده که اون محصول مربوط به کدوم گروه هست. یعنی فکر کنم رفته نگاه کرده دیده محصول در کدوم جدول هست بعد نام اون جدول رو نوشته که نام همان گروه میشه. اما م ننفهمیدم چجوری و با چه کدی فهمیده که اون محصول در کدام جدول هست. خیلی گیج شدم :-(
مخصوصا قسمت مرتب سازی بر اساس نام محصول یا ردیف که دیگه واقعا نامفهوم هست