PDA

View Full Version : سوال: دلیل تفاوت سرعت

siavashman
دوشنبه 15 شهریور 1389, 00:31 صبح
من از شاتل DSL 256kbps گرفتم که بهم مودم Zyxel دادن. من با این مودم سرعت 60.2 دانلود میکردم. یه مودم جدید DLINK گرفتم. با این مودم جدید سرعت 59.1 بیشتر نمیتونم دانلود کنم.

چی کار باید کرد؟ مگه Dlink بهتر از Zyxel نیست؟

راستی مگه خط 256 باید 60 تا دانلود بده یا بیشتر؟ به شاتل گفتم چرا 60 سرعتش گفت چون share هستش. بهشون گفتنم اختصاصی چه جوریه بیشتر از اینه؟ گفت نه همین قدره!!!!!

این یکی رو چی کار کنم؟

mehrdad1389
جمعه 26 شهریور 1389, 10:35 صبح
در واقع شما 512 دارید و نه 256 و این برای اینه که شرکت هایی مثل شاتل حجم دانلودشون محدوده و با این ترفند حجم تعیین شده زودتر تموم میشه و شما برای حجم اضافه مراجعه می کنید.
dlink از zyxel بهتر نیست بلکه برعکس.

sabajamalian
جمعه 26 شهریور 1389, 11:57 صبح
مگه خط 256 باید 60 تا دانلود بده یا بیشتر؟ به شاتل گفتم چرا 60 سرعتش گفت

اون 256 به Kbps هست اما اونی که توی windows نشون میده KBps هست.

Kbps : Kilo bits per seconds
KBps : Kilo Bytes per seconds
پس از اون جایی که هر Byte برابر است به 8 بیت، باید اون 256 رو تقسیم بر 8 کنید تا سرعت دانلودتون به دست بیاد.

همون طور که آقا مهرداد گفتن شما الان 512 دارین . . . :لبخند:

ashkan209
جمعه 26 شهریور 1389, 16:57 عصر
من از شاتل DSL 256kbps گرفتم که بهم مودم Zyxel دادن. من با این مودم سرعت 60.2 دانلود میکردم.
همانطور که دوستان گفتند این سرعت دانلود به سرعت سرویس 512kbps متناسبتر است
اما یه نکته ای رو مد نظر قرار بدین و اونم اینه که شاتل ادعا میکنه در زمان خلوت بودن پهنای باندهاش اونا را در اختیار مشترکاش میذاره ، بنابراین شما این تست سرعت دانلود را توی ساعتهای مختلف روز انجام بدین ، احتمالا یک سرعت ثابتی نخواهید داشت ،یعنی اینکه ممکنه واقعا سرویس شما 256 باشه ولی در زمانهای خاصی بتونید بیش از 256/8= 32KB/s دانلود کنید

یه مودم جدید DLINK گرفتم. با این مودم جدید سرعت 59.1 بیشتر نمیتونم دانلود کنم.

چی کار باید کرد؟ مگه Dlink بهتر از Zyxel نیست؟

ظاهرا چون تجهیزات مخابراتی شاتل عموما از Zyxel هستش ، خودشونم مودم Zyxel رو پشنهاد میکنن

راستی مگه خط 256 باید 60 تا دانلود بده یا بیشتر؟ به شاتل گفتم چرا 60 سرعتش گفت چون share هستش. بهشون گفتنم اختصاصی چه جوریه بیشتر از اینه؟ گفت نه همین قدره!!!!!

جوابش بالا داده شد