PDA

View Full Version : سوال: دوتا سوال درباره Gallery

Golsha
دوشنبه 15 شهریور 1389, 01:35 صبح
سلام دوستان ببخشید اگه میشه این دوتا سوال منو جواب بدید ممنون میشم ( البته اگه وقت دارید )

1 - به عکسی که زیر گذاشتم نگاه کنید .

http://golshansoft.persiangig.com/Q.jpg

میخواستم راهنماییم کنید که چه طوری میتونم کدی بذارم که اگه روی تصویر پایینی کلیک شد همون تصویر جایگزین تصویر بالایی بشه . ( یعنی تصویر بالایی برابر با تصویری که روش کلیک میشه بشه )

2 - سوال دیگه اینکه چه طور میتونم تصاویر گالری رو جدا از یه فایل صدا بزنم . ( چون میخوام تصاویر گالری بدون اینکه صفحه عوض بشه جایگزین بشه ) . یعنی اینکه مثلا یه فایل X داریم و یه فایل Y که تصاویرمون توشه ، حالا با کلیک بر روی یه button تصاویر درون گالری از فایل x صدا زده بشه و با کلیک بر روی button 2 تصاویری که از فایل X صدا زده بودیم از درون گالری پاک بشه و تصاویر از فایل Y صدا زده بشه .

پاورقی : البته این سوالا برای کسایی که دوست دارن ثواب کنن چون هر کی جواب این دوتا رو بده خیلی براشون دعا میکنم . ( باور کنید شب و روز ندارم )

mehdi.mousavi
سه شنبه 16 شهریور 1389, 12:33 عصر
سلام.
نیازی نیست خودتون این Gallery رو پیاده سازی کنید. می تونید از AD Gallery (http://coffeescripter.com/code/ad-gallery/) استفاده کنید. AD Gallery یه jQuery Plugin هستش که همین کارو براتون انجام میده. در واقع کافیه شما یک ul درست کنید و لینک به تصاویر مربوطه (Thumbnail و تصویر اصلی) رو در list item های اون list قرار بدید. بعد Plugin رو فراخوانی کنید.

در لینک فوق علاوه بر Demo، نحوه استفاده از Plugin نیز توضیح داده شده.

موفق باشید.

Golsha
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 12:51 عصر
دست شما درد نکنه مشکل سوال اول حل شد ولی سوال دوم هنوز مونده ؟؟؟

mehdi.mousavi
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 10:44 صبح
دست شما درد نکنه مشکل سوال اول حل شد ولی سوال دوم هنوز مونده ؟؟؟

سلام.
در سوال دوم شما فرمودید "میخوام تصاویر گالری بدون اینکه صفحه عوض بشه جایگزین بشه". jQuery Plugin ای که بهتون معرفی کردم نیز صفحه رو عوض نمیکنه، بنابراین فکر میکنم، به این سوال هم پاسخ داده شده. اگر منظورتون مطلب دیگه ای هستش، لطفا واضح سوالتون رو مطرح کنید.

موفق باشید.

Golsha
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 12:30 عصر
منظور من این بود که مثلا اگه در گالری 10تا عکس داریم که مربوط به تصاویر حیواناته ، با زدن button دوم این 10تا عکس از گالری محو بشه و 10تا عکس که درباره طبیعت هست در گالری نماش داده بشه .

hossein.dapper
یک شنبه 04 مهر 1389, 11:32 صبح
سلام
میشه به طور کامل نحوه استفاده وفراخوانیش رو توضیح بدین؟
مرســــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــی

mehdi.mousavi
دوشنبه 05 مهر 1389, 13:21 عصر
منظور من این بود که مثلا اگه در گالری 10تا عکس داریم که مربوط به تصاویر حیواناته ، با زدن button دوم این 10تا عکس از گالری محو بشه و 10تا عکس که درباره طبیعت هست در گالری نماش داده بشه .

سلام.
برای اینکار، میتونید کلیه Galley های مورد نظر رو روی صفحه (از سمت سرور) Render کنید و در حالت پیش فرض، همه غیر از یکی از اون Galley هایی که مایلید نمایش داده بشه رو Hidden کنید. سپس در صورت نیاز کاربر، میتونید Gallery حیوانات رو (که بطور مثال در حال حاضر روی صفحه نشون داده میشه) Hide کرده و Gallery ی مناظر طبیعی رو Show کنید.

میتونید این Content رو نیز یکباره از روی سرور به client ارسال نکنید، بلکه بر اساس نیاز، با استفاده از قابلیتهای Ajax در jQuery، گالری جدید رو Load کرده و بصورت Dynamic این Plugin رو روی Element جدید Load شده Apply کنید.

@hossein.dapper (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=155409): در لینک مربوط به این Plugin کلیه توضیحات لازم برای استفاده از اون، ذکر شده.

موفق باشید.