PDA

View Full Version : جمع داده های یک گروه با شرایط ویژه

rezaei manesh
سه شنبه 21 تیر 1384, 15:05 عصر
سلام
من یک گروه دارم و می خوام بعضی از رکورد های این گروه رو که دارای شرط خاصی باشه جمع کنم و در هدر همان گروه قرار دهم .
مثلا من با شماره پرونده گروه کردم و برای هر شماره پرونده چند تا رکورد وجود داره که حالا هر کدام از رکورد ها دارای یه فید به نام کد هستند که ممکن هست تکراری هم باشه
حالا من می خوام رکورد های مثلا کد 1 رو برای این گروه جمع کنم و در هدرش قرار بدم؟
با رانینگ توتال هم نتونستم؟

PalizeSoftware
سه شنبه 21 تیر 1384, 21:32 عصر
با فرمول اینکار رو انجام بده. بدین صورت که یک فرمول مثلا با نام GroupSum معرفی کن با شکل دستوری:

SUM (fld, condFld)

که پارامتر اول نام یک فیلد معتبر باشد (فیلدی که می‌خواهید جمع بشود) و پارامتر دوم فیلد شرط که در اینجا باید نام فیلد (کد) قرار گیرد.
سپس این فرمول را در هدر گروه یا در فوتر گروه قرار بده.

rezaei manesh
چهارشنبه 22 تیر 1384, 08:51 صبح
سلام
خوب من فیلد شرط رو چطور معرفی کند مثلا می خوام که روکورد های رو که فیلد کد آنها 1 هست رو جمع کنه؟

PalizeSoftware
چهارشنبه 22 تیر 1384, 15:58 عصر
با استفاده از فرمول این کار رو انجام دهید.

meh_secure
چهارشنبه 22 تیر 1384, 21:24 عصر
ساده ترین راه : Running Totals

در قسمت Evaluate ودر قسمت On change of می تونی شرطهای مورد نظرت رو با فرمول بنویسی.

براحتی و به آسانی

rezaei manesh
شنبه 25 تیر 1384, 18:55 عصر
سلام
من در قسمت On change of field یه فرمول که در آن این مقدار نوشته شده بود قرار دادم:
RptHazinehHos.CodeT}= 1} این کد هم جواب نداد:
{if {RptHazinehHos.CodeT}= 1 then {RptHazinehHos.CodeT

اما جواب درست در نمیاد.در reset هم گروپ رو انتخاب کردم؟!!!!

شما هم که گفتین با فرمول این کار رو انجام بدم چه طوری فرمول رو قبول نمیکنه :
(sum({RptHazinehHos.Fee},{RptHazinehHos.CodeT},1
کار کنم؟!!!!!!!!!!1111111

PalizeSoftware
دوشنبه 05 دی 1384, 15:30 عصر
با فرمول اینکار رو انجام بده. بدین صورت که یک فرمول مثلا با نام GroupSum معرفی کن با شکل دستوری:

SUM (fld, condFld)

که پارامتر اول نام یک فیلد معتبر باشد (فیلدی که می‌خواهید جمع بشود) و پارامتر دوم فیلد شرط که در اینجا باید نام فیلد (کد) قرار گیرد.
سپس این فرمول را در هدر گروه یا در فوتر گروه قرار بده.

سلام
همانطور که قبلا هم توضیح دادم و بنا به درخواست دوستان اضافه می‌کنم که برای جمع مقادیر فیلد مثلا price در گروه code باید بدین صورت دستور را در فرمول قرار دهید.

ٍSum({price},{code})

منظور ما از فیلد {code}‌ یعنی جمع مقادیری که محتویات فیلد {code} در گروه یکسان باشد.

الهام تفریشی
چهارشنبه 07 دی 1384, 15:59 عصر
منظور ما از فیلد {code}‌ یعنی جمع مقادیری که محتویات فیلد {code} در گروه یکسان باشد.

وقتی از sum بالا استفاده میشه پیغام زیر را میدهد

"there must be a group that matches this field"
که در واقع همون فیلد {code} هست .
آیای ما باید کار خاصی انجام بدیم رو فیلد {code} یا نه ؟
به طور کل برای رفع این مشکل باید چه کرد ؟

PalizeSoftware
پنج شنبه 08 دی 1384, 00:49 صبح
شما باید نام فیلدی که گروه بر اساس اون ایجاد شده رو بجای فیلد {code} در دستور قرار بدید.