PDA

View Full Version : سوال در مورد یک دکمه از ماشین حساب ویندوز ...فوری

ghafar.t.d
سه شنبه 21 تیر 1384, 21:00 عصر
با سلام
دوستان کسی میدونه ای دو دکمه که فکر می کنم به هم مربوطند روی ماشین حساب ویندوز چه کاری انجام می دن : Exp و ّF-E برای یه پروژه می خوام اگه میشه کمک کنید .
کدشون با دلفی چیه ؟
من برای exp از توابع کتابخونه ای دلفی استفاده کردم و لی جوابی که ماشین حساب ویندوز (xp) می ده یه چیزه دیگه ایه؟؟؟

SalarSoft
چهارشنبه 22 تیر 1384, 08:51 صبح
F-E سوئچ کردن بین نمایش عدد علمی و نمایش معمولی.
و Exp برای نوشتن عدد علمی در این ماشین حساب مورد استفاده است.

ghafar.t.d
پنج شنبه 23 تیر 1384, 13:39 عصر
با سلام
کدی که برای دکمه F-E پیدا کردم این کد هست :
var
m:string;
x:real;
begin
x:=strtofloat(edit1.Text);
edit1.Text:=format('%e',[x,m]);
که وقتی اجرا میشه جوابش اینه مثلا 5 را وارد کرده و بعد F-E را می زنیم :
5.00000000000000E+000
حالا چطور میشه یکم روندش کرد که مثل ویندوز باشه و اینهمه صفر نداشته باشه البته جواب درسته فقط خیلی صفر داره در صورتی که توی ماشین حساب ویندوز اینجوری نیست؟

Delphi_Developer
جمعه 24 تیر 1384, 00:30 صبح
سلام شاید درست نباشه که این سوال رو اینجا مطرح کنم اما خوب خواهش میکنم کمک کنید آخه خیلی لازم دارم :
کسی میدونه که © و امثال این رو چجوری میذارن ؟ یعنی با چه کلید هایی ؟

jirjirakk
شنبه 25 تیر 1384, 03:33 صبح
برای چاپ این کااکتر ها باید کد اسکیشون رو داشته باشی البته اگر توی HTML این کار رو خواسته باشی انجام بدی کد های به خصوص خودشون رو دارن مثلا
& c o p y; (©)
برای نمایش شکل کپی استفاده میشه و ...

Delphi_Developer
جمعه 14 مرداد 1384, 02:30 صبح
برای چاپ این کااکتر ها باید کد اسکیشون رو داشته باشی البته اگر توی HTML این کار رو خواسته باشی انجام بدی کد های به خصوص خودشون رو دارن مثلا
& c o p y; (©)
برای نمایش شکل کپی استفاده میشه و ...

منظورت رو نفهمیدم == من کلیدهاش رو میخواستم یعنی رو Keyboard باید چه دکمه هایی رو بزنی تا این رو Type کنه

FirstLine
جمعه 14 مرداد 1384, 09:11 صبح
با سلام
Alt+0169
با تشکر

Delphi_Developer
جمعه 14 مرداد 1384, 23:51 عصر
سلام - آقا دمت گرم --- ببینم واسه بقیش رو هم داری مثلا اونی که مثل همینه © اما بجای C چیز دیگه ای هست مثل TM یا R و ...

merced
شنبه 15 مرداد 1384, 05:19 صبح
ms-Word رو باز کن ... منوی Insert ---->> Symbol اونجا بگرد دنبال کارکترت .. هر کدوم رو انتخاب کنی اون پایین کدش رو میگه

Delphi_Developer
سه شنبه 18 مرداد 1384, 14:55 عصر
ms-Word رو باز کن ... منوی Insert ---->> Symbol اونجا بگرد دنبال کارکترت .. هر کدوم رو انتخاب کنی اون پایین کدش رو میگه

Agha damet garm karam dorost shod

Mamnoon