PDA

View Full Version : آموزش: اختصاصی کردن فایل ها ی برنامه با WinRar

alimanam
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 17:53 عصر
با سلام

با استفاده از فایل آموزشی فلشی که آماده کردم به صورت کاملاً آموزشی خواهید آموخت که چگونه می توان از دسترس قرار گرفتن فایل های حیاتی یک برنامه مانند فایل های dll و هرگونه فایل دیگه جلوگیری کرد , بدون ابزار برنامه نویسی فقط و فقط با Winrar !!!

موفق باشید . یا علی

barbodsoft.com
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 20:42 عصر
سلام
ورژن وین رار شما چی هست ؟
چون وین رار من بعضی از گزینه های رو که شما توضیح دادید رو نداره

sh2007
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 20:54 عصر
ميشه يه توضيح بيشتردرباره اين تكنيك بديد

alimanam
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 12:18 عصر
با سلام

ورژن وین رار شما چی هست ؟ ورژن خاصی مورد نیاز نیست چون تقریباً همه نسخه ها امکاناتی که در فایل آموزشی توضیح دادم رو دارن . من از ورژن 3.8 استفاده کردم .

ميشه يه توضيح بيشتردرباره اين تكنيك بديد دوست عزیزم فکر کنم توضیحاتی که در فایل آموزشی بود ( در همان ابتدا که فایل آموزشی رو باز می کنین توضیحاتی داده شده ) کافی باشه . اما برای اینکه بیشتر توضیح داده باشم این نکته رو اضافه می کنم که این تکنیک بیشتر برای مواردی به کار می ره که مثلاً بخوایم بعضی از فایل های dll یک برنامه رو از دسترس قرار گرفتن توسط کاربر مخفی کنیم یا اگه یک لوگوی فلش یا هر فایل دیگه ایی رو که آدرسش رو در برنامه به صورت کد داده باشیم ( البته این نکته رو یادت نره که آدرس فایلی که در کد برنامه داده شده حتماً حتماً باید در کنار فایل EXE داده شده باشه ) فراخوانی کنین با این روش دیگه نگران این نیستین که کاربر بیاد و از فایل Dll یا لوگوی شما سو استفاده کنه . اگه جایی واست مبهم بود بگو تا بیشتر توضیح بدم .

موفق باشید .

barbodsoft.com
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 14:43 عصر
سلام
من ورژن بالاتری رو نصب کردم و همه مراحلی رو که شما توضیح دادید رو انجام دادم. ولی متاسفانه فایل خروجی اجرا نمی شه!!

می تونید بگید چرا؟
winrar من الان 3.9 هست .

alimanam
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 21:48 عصر
با سلام

من ورژن بالاتری رو نصب کردم و همه مراحلی رو که شما توضیح دادید رو انجام دادم. ولی متاسفانه فایل خروجی اجرا نمی شه!! دوست عزیز جوابش خیلی چیزا می تونه باشه اما به احتمال 99 % می تونم حدس بزنم که از فایل های dll رو در فایل Exe گنجوندی که برای استفاده شدن حتماً باید به صورت مجزا کنار برنامه باشن ( به دلیل ساختار و عملکردشون ) . موفق باشید .

barbodsoft.com
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 22:38 عصر
با سلام

دوست عزیز جوابش خیلی چیزا می تونه باشه اما به احتمال 99 % می تونم حدس بزنم که از فایل های dll رو در فایل Exe گنجوندی که برای استفاده شدن حتماً باید به صورت مجزا کنار برنامه باشن ( به دلیل ساختار و عملکردشون ) . موفق باشید .

that's very bad.
خوب یعنی راه حلی نداره. کلا من می خوام کاربر از ساختار برنامه من مطلع نباشه. حتی نفهمه من با چه زبانی برنامه نوشتم و همچنین امکان دکامایل رو هم نداشته باشه.

می دونم که شما راجع به امنیت نرم افزار کار زیاد کردید . می شه راهنمای کنید.

alimanam
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 23:17 عصر
با سلام

خوب یعنی راه حلی ندارهمن که نمی دونم چه کار کردین و چه نوع فایلی رو به فایل برنامه Embedd کردین .

کلا من می خوام کاربر از ساختار برنامه من مطلع نباشه. حتی نفهمه من با چه زبانی برنامه نوشتمدوست عزیز به قول یکی از دوستان دات نت یعنی اوپن سورس یعنی هر بلایی سرش بیاری آخرش سورس لو میره ( البته نه برای همه , اونایی که سرشون درد میکنه واسه سر درآوردن از سورس برنامه ) فقط میشه تا جایی که میشه سر راه همچین افرادی مانع گذاشت که بی خیال سورس بشن که نمیشن !!!

برای فهمیدن اینکه برنامه به چه زبونی نوشته شده ابزارهای زیادی هستن به نظرم یکی از بهتریناش PEiD که هم پلاگیانش زیاده وهم قوی هستن و هم کار کردن باهاش راحته . زیاد به این موضوع فکر نکن که بخوای مانع کرک شدن برنامه اونم برنامه های دات نت بشی .

موفق باشید .

barbodsoft.com
جمعه 19 شهریور 1389, 19:36 عصر
می دونم ولی حداقل می شه تا حدودی از احتمال دسترسی به سورسش جلوگیری کرد. در ضمن من الان دارم از قفل tiny (منشور سیمین)استفاده می کنم. هنوز برنامه من دست افراد زیادی نیست پس احتمال کرک شدنش هم کمه هنوز. اما در آینده می خوام به صورت پکیج و با قیمت ارزون تر در اختیار کاربران قرار بدم. ترس بیشتر من دسترسی کاربر به سورس برنامه هست.
حتی اگه راه حلی وجود داشته باشه که یک ذره این دکامپایل شدن برنامه رو بگیره باز هم غنیمتی هست. اگه راهی به نظر تون می رسه خوشحال می شم راهنمایی کنید.

barbodsoft.com
شنبه 20 شهریور 1389, 15:48 عصر
سلام جناب alimanam (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=43498)

بالاخره موفق شدم از آموزشی که گذاشتید استفاده کنم. ولی اینطور که معلومه هر کسی می تونه خیلی راحت اون فایل رو از حالات آرشیو در بیاره و به همچی دسترسی داشته باشه. حتی وقتی برنامه رو نصب می کنی بازم می شه از حالت آرشیو خارجش کرد و به فیلاش دسترسی پیدا کرد.
اگر هم پسورد بزاری دسترسی کاربر رو به کلی از بین می بره. یعنی اگه کاربر پسورد نداشته باشه نمی تونه از برنامه استفاده کنه. اگه پسورد رو به کاربر بدی هم که ...

البته برای کاهش حجم برنامه خیلی مفید هست.

اگه می شه بیشتر توضیح بدید