PDA

View Full Version : مشكل نشان ندادن ركورهایی كه اخیراً‌ در یك تیبل اضافه نمودم

majid_darab
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 16:00 عصر
با سلام بر تمامی دوستان عزیز و گرامی (پیشاپیش عید فطر بر تمامی دوستان مبارك باد):
امروز به مشكل عجیبی در sql server 2008 برخوردم كه نمی دونم چه طوری درستش كنم...
من دارم روی یك سیستم وب كار می كنم و از طریق این سیستم ركوردهایی رو به بانك اطلاعاتی اضافه كردم.
اما هر چی ار تیبل مربوطه Select گرفتم خبری از ركوردهای جدید نبود.
خوب متوجه شدم ایراد از سمت sql server است.حتی وقتی به صورت دستی در تیبل مربوطه ركورد اضافه می كنم نمایش داده نمی شود ،
اما وقتی بعضی یا تمام ركوردها رو پاك می كنم آن موقع ركوردها یی كه جدیداً اضافه كرده بودم پدیدار می شوند.
چرا گفتم بعضی :
به طور مثال وقتی ركورد آخر این تیبلو پاك می كنم و یه select دیگه می گیرم اون موقع ركوردهای جدید ظاهر می شوند.
ساختار تیبل بسیار ساده می باشد.
یك فیلد كلیدی int و دو فیلد int دیگه و یك فیلد navarchar(1000)
هر چی هست زیر سر فیلد متنی است كه اول 500 بود و 500 هم كافیش بود كه با دیدن این ماجرا 1000 ش كردم.

راستی یه query هم از ساختار table گرفتم و پاك و دوباره ساختمش
اما نشد
در مورد ركوردهایی كه در قسمت متن این تیبل باید اضافه بشن باید بگم كه می تونن تركیبی از علایم و حروف فارسی و لاتین و رشته ی تاریخ كامل باشن. (یعنی اینكه سمت برنامه فیلتری وجود ندارد)

به نظر شما مشكل از كجاست؟

با تشكر
مجید داراب

بهزادصادقی
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 20:22 عصر
لطفا ساختار جدول و متن query مشکل زا را درج کنید.

majid_darab
جمعه 19 شهریور 1389, 03:26 صبح
آقا بهزاد سلام و درود و عیدت مبارك :
اگر بهم نمی خندی الان می گم مشكل از كجا بود...
الان نزدیك به 6 ماهه دارم با این دیتابیس كار می كنم و معمولا سمت برنامه ركوردها رو چك می كنم.
خوب به دلیل اینكه هنوز كار به data entry نكشیده پس تعداد ركوردهای موجود در جداول هم كم و به منظور تست است.
وقتی سراغ sql می رم سریع یه select top 200 می گیرم ببینم چه خبره و یه جورایی تبدیل به عادت شده بی آنكه به مفهوم آن توجه كنم.
خوب تعداد ركوردهای جدول مزبور شده بود 203 تا و طبیعیه كه اون سه تا نشون نده...
اما چرا به این قضیه شك نكردم چون سمت برنامه هم این سه تا به علت فیلتر به كار رفته نشون داده نمی شدن كه یادم نبود چنین فیلتری اعمال كرده بودم.
=================================================
به هر تقدیر به قولی گفتنی باگ از برنامه نویس بود نه سیستم و باز به قولی گفتنی sql server 2008 با این تعداد ركورد خیلی بعید است كه قاطی كنه

از اینكه توجه نمودید متشكرم
مجید داراب

بهزادصادقی
جمعه 19 شهریور 1389, 09:53 صبح
سلام عزیز، عید شما هم مبارک

من به تو قول می دم من به هیچ وچه نخندیدم

شاید یک لبخند ملیح، حداکثز

راستش رو به خواهی به همین دلیل بود که تقاضای کد query را از تو کردم. مطمئن بودم مشکل برمی گردد به یک کاری در سمت client. این جور رفتار ها اصلا به SQL Server نمی خوره.