PDA

View Full Version : جستجو و ثبت با Linq

navidiran
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 19:04 عصر
با سلام
من پس از جستجوی فراوان نتوانستم جواب سوالم رو پیدا کنم. پس احتمالا تکراری نیست. لطفا کمکم کنید.

من با استفاده از Linq برنامه ای رو شروع کردم. اطلاعات بدون مشکلی ثبت و ویرایش و حذف میشوند.
الان می خواهم از یک جدول SQL یکی از فیلدها را که فرض کنیم فیلد "Name" را بخوانم و آی دی آنرا در جدول دیگر ذخیره کنم. هر طور امتحان کردم جوابی نگرفتم.
این سورس را پس از تلاش فراوان تولید کردم اما Error جالبی هم می ده
Input string was not in a correct format.

linqDataContext obj = new linqDataContext();

var per = obj.persons.Where(item => item.Name == personCombo.Text).Select(item => item.Id)

obj.PersonelSave(System.Convert.ToInt32(per.ToStri ng()), semattxt.Text);

البته PersonelSave نام پروسیجری است که قبلا در فایل linqprogram.dbml ذخیره کرده ام.

ALTER PROCEDURE dbo.PersonelSave @PersonId int,@CityId int, @WorkId int,@SematId nchar(10)
AS
insert into personel values (@PersonId,@CityId,@WorkId,@SematId)
RETURN

navidiran
جمعه 19 شهریور 1389, 11:20 صبح
خیلی ممنون از کمک و راهنماییهای انجام شده توسط دوستان.
احتمالا سوال من آنقدر سطح پایین هست که ارزش جواب دادن نداره!!!

qqq2qqq
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 18:40 عصر
با سلام
من پس از جستجوی فراوان نتوانستم جواب سوالم رو پیدا کنم. پس احتمالا تکراری نیست. لطفا کمکم کنید.

من با استفاده از Linq برنامه ای رو شروع کردم. اطلاعات بدون مشکلی ثبت و ویرایش و حذف میشوند.
الان می خواهم از یک جدول SQL یکی از فیلدها را که فرض کنیم فیلد "Name" را بخوانم و آی دی آنرا در جدول دیگر ذخیره کنم. هر طور امتحان کردم جوابی نگرفتم.
این سورس را پس از تلاش فراوان تولید کردم اما Error جالبی هم می ده
Input string was not in a correct format.

linqDataContext obj = newlinqDataContext();

var per = obj.persons.Where(item => item.Name == personCombo.Text).Select(item => item.Id)

obj.PersonelSave(System.Convert.ToInt32(per.ToStri ng()), semattxt.Text);

البته PersonelSave نام پروسیجری است که قبلا در فایل linqprogram.dbml ذخیره کرده ام.

ALTER PROCEDURE dbo.PersonelSave @PersonId int,@CityId int, @WorkId int,@SematId nchar(10)
AS
insert into personel values (@PersonId,@CityId,@WorkId,@SematId)
RETURN

با سلام دوست عزیز

من کدت رو نخوندم حقیقت حوصله خوندنش رو ندارم اما یه کد بهت می دم خوذم تستش کردم جواب می ده

var building = from f in database.Buildings
where f.Name == textBox1.Text
select f.id;

با کد بالا فعلا idحدول رو خوندیم، ok?

حالا باید تو یه حلقه بذاری و insertonsubmit کنی البته تو یه جدول دیگه

باهاش ور برو درست می شه
مشکلی داشتی باز بگو
موفق باشید