PDA

View Full Version : سوال: مشکل برای گزارش گیری از مقدارهای فارسی

veniz2008
جمعه 19 شهریور 1389, 11:29 صبح
سلام دوستان،یه مشکل دیگه با زبان شیرین پارسی!،من واسه گزارش گیری از پروژم با مقادیر فارسی مشکل پیدا کردم،اما مشکل:میخوام بر اساس مقدار نام عملیات گزارش گیری کنم(فیلد نام در sql رو با name و با طول 20 تعریف کردم) ولی مقادیر فارسی که در SQL ذخیره شدن رو نمیشناسه مگر اینکه اونا رو از خود SQL کپی و paste کنم،ولی واسه اسامی که بصورت انگلیسی ذخیره کردم بدون مشکل،شناسایی میشن و گزارش میگیره،در یک کلام:اگه بخوام مثلا برای نام "محمد" گزارش گیری کنم،یا باید این نام رو از sql کپی و paste کنم یا اینکه بعد از وارد کردن این نام در textbox باید 16 بار دکمه space رو بزنم تا برابر طول 20 بشه،از trim start هم استفاده کردم ولی مشکل حل نشده،دوستان کمک کنند چون خیلی بهش نیاز دارم،اینم بخشی از کد برنامه:

cmd.Connection = con;
SqlCommand cmd1 = new SqlCommand();
cmd1.Connection = con;
cmd1.CommandText = "SELECT * FROM tell WHERE name =N'" + textBox1.Text.TrimStart() + "'";
con.Open();
SqlDataReader reader = cmd1.ExecuteReader();
int i = 0;
while (reader.Read() == true)
{
if (textBox1.Text== reader["name"].ToString().TrimStart())

shima2006
جمعه 19 شهریور 1389, 11:41 صبح
اگه به جای TrimStart از Trim استفاده کنی حل نمیشه؟
راستی فیلد Name رو باید حتما NvarChar تعریف کرده باشی ...

veniz2008
جمعه 19 شهریور 1389, 12:16 عصر
اگه به جای TrimStart از Trim استفاده کنی حل نمیشه؟
راستی فیلد Name رو باید حتما NvarChar تعریف کرده باشی ...
دوست عزیز مشکلم حل شد،نوعش رو nvarchar که کردم مشکل حل شد،یه بار تشکر کمه ولی چاره ای نیست!تششششششششششششششششششش ر.

sempay_ninjutsu
جمعه 19 شهریور 1389, 12:49 عصر
1-اول اونایی که اسم محمد دارن رو پیدا کنی بعد اون کلید اصلی رکورد که میتونه کد دانشجو و یا شماره پرسنلی اون باشه رو تو کمبو باکس یا آرایه بریزی بعد از اون استفاده کنی.چون ممکنه چند تا نام محمد وبا کد های مختلف وجود داشته باشه!!!!!!

2-اگه از تابع ها میخوای استفاده کنی که میتونی تو اس کیوال تابع رو بنویسی بعد تو برنامه ازش استفاده کنی!!!!!!
من 2 تا روش رو واست نوشتم یه نگاهی بنداز
در ضمن زبان پایگاه دادت رو هم یکی از زبانهایی انتخاب کن که از فارسی خوب پشتیبانی میکنه!!!مثل Arabic_CI_AS
من خودم از اینا استفاده میکنم و مشکلی نداره!!!!!!!
موفق باشید.