PDA

View Full Version : ارتباط با SQL

mehdad.koulab
جمعه 19 شهریور 1389, 18:50 عصر
سلام دوستان
وقتي ميخواستم SQL 2008 رو سيستم نصب كنم و گير ميداد كه vs2008 داري نميشه من vs رو پاك كردم اول sql رو نصب كردم بعدش vs جواب داد ولي الان وقتي ميخوام با sql ارتباط برقرار كنم vs ميگه كه اين ورژن از sql رو ساپورت نميكنم ورژن بايد 2005 به بالا باشه حالا موندم چيكار كنم بذار اينم بگم نميتونم عوضشون كنم راه حلي به نظرتون ميرسه؟

متن خطايي كه VB.net وقتي كه ميخوام كانكت بشم ميده

This server version is not supported. only servers up to microsoft sql 2005 are supported.

هنگام اجرا هم

A network-related or instance-specific error occurred while establishing
a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible.
Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections.
(provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

mehdad.koulab
شنبه 20 شهریور 1389, 10:04 صبح
سلام دوستان

كسي راه حلي به ذهنش نرسيد فوري هستش دوستان ممون ميشم اگه بتونين راهنماييم كنين تشكر.

راستي پست اول اينو نگفتم من ارتباط رو برقرار كردم ميتونم تو database اضافه، پاك، ويرايش، ... رو انجام بدم مشكل من اينجاس كه ميخوام تو يه combobox مقداري رو از database نشون بدم مثلا نام رو كه تو اينجا به ارتباط گير ميده. چيكار ميشه كرد به نظرتون.

ashkan209
شنبه 20 شهریور 1389, 11:31 صبح
شما باید Visual studio sp1 را نصب کنید
vs2008 با sp1 ساپورت میکنه sql server 2008

mehdad.koulab
شنبه 20 شهریور 1389, 12:19 عصر
سلام
همونه sp1 اما نميدونم چرا اينجوري شده؟!!

حالا من اومدم آدرس database رو دستي وارد كردم الان ارتباط دارم و مشكلم حل شده. الان ديگه گير نميده ولي چرا اينجوري شده نميدونم حتي من ديروز VS رو دوباره نصب كردم ولي باز هم همون error ها رو ميداد