PDA

View Full Version : راهنمایی میخوام در مورد فراگیری الگوریتم

aliarya
سه شنبه 23 شهریور 1389, 12:07 عصر
با سلام خدمت برنامه نویس های زحمت کش
دوستان بنده میخوام الگوریتم واسه برنامه نویسی یاد بگیرم . نکته اینجاست که رشته من کامپیوتر نیست برقه . شاید از برنامه نویسی چیزی بلد باشم ولی هیچی از الگوریتم بلد نیستم چند تا کتاب و اسلاید دانلود کردم ولی مقدماتی نیستن . خواستم از دوستان راهنمایی کنن چکار کنم. پاک کلافه شدم.
اصلا الگوریتم و ساختمان داده چه ربطی به هم دارن( . پیش نیازهای اینا چیه آیا مبحثی از ریاضیات هست.
مبتدی هستیم چکار کنیم.

qwerty11
سه شنبه 23 شهریور 1389, 16:07 عصر
:متفکر: :متفکر:

خوب باید کتاب بخونی دیگه. کتاب طراحی الگوریتم جعفر نژاد هم فارسیه و هم اینکه کتاب خوبیه :لبخند:

الگوریتم و ساختمان داده هم خیلی به هم ربط دارن. بعضی از الگوریتم ها احتیاج به ساختار داده های خاصی دارن. مثلاً جستجوی اول سطح به صف نیاز داره، برای پیاده سازی الگوریتم هافمن بهتره از صف اولویت استفاده کنی و ...

پیش نیاز ساختمان داده رو دقیق یادم نیست اما فکر کنم گسسته باشه :متفکر: پیش نیاز الگوریتم هم همین ساختمان دادست.

aliarya
سه شنبه 23 شهریور 1389, 20:24 عصر
سلام و تشکر بابت جواب
پس طوری که متوجه شدم اول باید ساختمان داده یاد بگیرم بعد برم سراغ الگوریتم . در ضمن هافمن رو نمیشناسم :لبخند:. من هنوز اول راهم . حالا منابع ساختمان داده چیه و اصلا مباحث ساختمان داده چی هستن یه توضیح تجربی و حرفه ای بدن دوستان لطف کردن.

qwerty11
سه شنبه 23 شهریور 1389, 22:46 عصر
ساختمان داده یه راه برای ذخیره سازی و مدیریت داده در کامپیوتر هستش :لبخند: مثلاً ساده ترین ساختمان داده آرایه هستش. ساختمان داده ی بعدی لیست های پیوندی هستش. و ... خلاصه ویژگی های هر کدوم از این ساختمان داده ها رو تو این درس بررسی میکنیم ...